Adófórum

Adózási és számviteli információk

két EV egy üzlethelyiségben

Számlázás

két EV egy üzlethelyiségben

HozzászólásSzerző: valkarne2007 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Az alábbiakban kérném a segítségeteket: egy üzlethelyiségben, két egyéni vállalkozó készül eladási tevékenységet folytatani, az egyik szám. tech eszközöket, a másik gyógynövényeket árulna. Mennyire szabályos, ha esetenként egymást helyettesítik? Pl. amíg az egyik pár órát távol van, a másik ütheti annak a pénztárgépét is, vagy ehhez kellene egy külön szerződés, megállapodás? Van ilyen területen tapasztalatotok?

Valkárné

valkarne2007
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

két EV egy üzlethelyiségben

HozzászólásSzerző: madora100 » hétf. nov. 30, 2009 10:29 pm

Biztos, hogy nem helyettesíthetik egymást. Ha éppen akkor kapnak ellenőrzést, amikor éppen "helyettesítik" egymást, abból probléma lehet. (bejelentés nélküli foglalkoztatás) Amíg egy pár órát távol vannak, addig nem üzemel a bolt, vagy bejelentett helyettesről gondoskodnak.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

két EV egy üzlethelyiségben

HozzászólásSzerző: olahneedit » kedd dec. 01, 2009 10:45 am

Szia! Érdekes helyzet. Szabályos, vagy nem, bizony megtörténhet, ill. meg is történik egy ilyen összezárt munkaközösségben, hogy egymás munkáját végzik. DE!!! Én azért elgondolkodnék a vállalkozók helyében azon is, hogy jót tesz-e a vállalkozásnak az, ha a gyógynövényes vagy annak alkalmazottja nem képes szakmailag kiszolgálni a másik vevőjét, és nem olyan terméket ad oda, amelyet kellene, vagy ha a szám.teches nem kérdez rá dolgokra, illetve olyan gyógyterméket ad oda a másik vevőjének, ami miatt komoly egészségkárosodást szenvedhet a vevő. Ez azért elég imázsromboló lehet. Persze, nem tudják kikerülni az eseteket, hiszen gondolom nincs leválasztva üzleten belül a két terület, nem lehet ráccsal lezárni, stb.

Mindemellett a pénztárgépet magára hagyni, hogy abba bárki illetéktelen bármit is beüthessen, nagy butaság lenne. Talán azt tudnám elképzelni, hogy o.k., elmegy pár órára, addig lezárja a ptg-et, kihúzza a kulcsot, stb, de előlhagyja a kézi nyugtát egyszerű esetekre - mégse kelljen elküldeni minden vevőt. Majd ha visszajön, beüti a gépbe. Persze, ez sem nagyon szabályos, de talán kissebb kárt okoz, mint az, ha a másik eladó elfoglaltsága miatt egy "barom" szórakozgat a ptg-pel.

Egy együttműködési megállapodást mindenképpen készíteni kellene, ebben pedig leszabályozni az ilyen eseteket. Üdv: Edit

olahneedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

két EV egy üzlethelyiségben

HozzászólásSzerző: madora100 » kedd dec. 01, 2009 10:52 am

Én kitartok a határozott "NEM" álláspontom mellett mindenféle együttműködési megállapodás ellenére is. Mert ha lenne is bármiféle megállapodás, akkor annak ellenértékét pedig számlázni kéne. Pont a kérdezőhöz hasonló esetről olvastam (sajnos most nem tudom a hivatkozást is ide írni), ahol emiatt jó nagy bírság került kivetésre, véleményem szerint jogosan.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

két EV egy üzlethelyiségben

HozzászólásSzerző: szedlacsek » kedd dec. 01, 2009 11:05 am

Szerintem sem kóser a megoldás...
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

két EV egy üzlethelyiségben

HozzászólásSzerző: olahneedit » kedd dec. 01, 2009 12:57 pm

OKsi, tehát teljesen szabálytalanul fogják megcsinálni. De meg fogják csinálni. TEljesen függetlenül attól, vagy talán csakazértis, hogy tematikusan értésükre lesz adva, hogy ilyet kérem szépen nem csinálunk.

Bár igazatok van, elég naív hozzászólás volt, hiszen ha valami köztes megoldást ajánl fel az ember, akkor oly ártatlan képpel tudják mondani: De hát a könyvelő aszonta, hogy így lehet.....

......jövőre ez lesz  a legkisebb gondjuk...... Üdv: Edit

olahneedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

két EV egy üzlethelyiségben

HozzászólásSzerző: valkarne2007 » kedd dec. 01, 2009 2:59 pm

Azért kérdeztem, hogy van-e vmilyen tapasztalatok, mert az én ismeretségi körömben már volt egy ilyen alkalmi helyettesítésnél APEH ellenőrzés: a szomszéd boltos kinyitotta a másik üzlethelyiséget, ismerősök vásároltak, de aztán megjelentek az APEH ellenőrök. Olvastam a jegyzőkönyvet, a gond az volt, hogy az "eladó" nem volt hajlandó nyugtát adni, sem a pénztárgépből, sem kézit. Egyetlen szóval sem tettek megjegyzést arra, hogy nem a tulaj vagy annak hivatalos alkalmazottja szolgálta ki őket a boltban.

Más konkrét tapasztalat? Egyébként Edittel egyetértve én is a megállapodás mellett döntenék, de várom még az észrevételeiteket.

Üdv: Móni

valkarne2007
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

két EV egy üzlethelyiségben

HozzászólásSzerző: madora100 » kedd dec. 01, 2009 3:30 pm

Az a baj, hogy nemcsak az apeh ellenőriz, hanem a munkaügyi felügyelőség is. Az apeh ellenőrzésekor éppn a nyugtaadással kapcsolatos célvizsgálat volt terítéken, s ez volt a szerencséje az ismerősödnek.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

két EV egy üzlethelyiségben

HozzászólásSzerző: olahneedit » kedd dec. 01, 2009 5:53 pm

AM könyv? Kikérik mindketten. Ha a másiknak dolga van másnap, akkor bejelentik aznapra az egyiket...értsd jól. És akkor már a ptg is mehet. Bár jövőre még drágább lesz az is, viszont talán kevesebb, mint a bünti.....

Üdv: Edit

olahneedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

két EV egy üzlethelyiségben

HozzászólásSzerző: valkarne2007 » csüt. dec. 03, 2009 2:28 pm

Tényleg csak esetenkénti 1-2 órás helyettesítésről lenne szó, az AM könyv ehhez nem igazán jó megoldás.
valkarne2007
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron