Adófórum

Adózási és számviteli információk

szerződés könyvelésre

Számlázás

szerződés könyvelésre

HozzászólásSzerző: nagyeva1980 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók

Problémám, jött hozzám egy cég végelszámolás alatt volt és átment felszámolási eljárásba, és a végelsz.alatti könyvelést kellene pótolni(meg a bevallásokat ) , de ilyenkor már az ügyvezetővel nem köthetek szerződést, mert a felszámoló rendelkezik a cég dolgaival ő írhat alá dolgokat ?

Volt valakinek hasonló esete ?

Vic

nagyeva1980
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

szerződés könyvelésre

HozzászólásSzerző: szedlacsek » kedd nov. 24, 2009 9:13 am

Ki ment hozzád? A felszámoló vagy az ügyvezető? Az ügyvezetőnek ilyen dolgokban már nincsen hatásköre. A felszámolóval kell megegyezned. Ő az ügyek gazdája. Csak azt csináld meg, amiről a felszámolóval egyeztettél. És jobb, ha előre kéred a munkadíjadat.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

szerződés könyvelésre

HozzászólásSzerző: nagyeva1980 » kedd nov. 24, 2009 9:21 am

Az ügyvezető jött, de sejtettem, hogy majd a felszámolóval kell szerződést aláírnom. Ilyenkor ugyanúgy benne lehet a szerződésben, hogyha nem fizet akkor nem csinálom meg a munkát ? vagy állapodjak meg időszakos elszámolásban, mert itt több évről van szó, akkor évente elszámolunk ?

Van esetleg ilyen esetre szerződés mintád ?

Köszönöm, hogy ilyen hamar válaszoltál :)

Vic

nagyeva1980
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

szerződés könyvelésre

HozzászólásSzerző: szedlacsek » kedd nov. 24, 2009 9:34 am

Ilyenre nincsen mintám. De szerintem a legjobb lesz, ha egy összegben állapodsz meg az egészre és előre kéred.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

szerződés könyvelésre

HozzászólásSzerző: nagyeva1980 » kedd nov. 24, 2009 1:14 pm

Lehet, hogy nagy butaságot kérdezek, de az ügyfél azonosítási lapot ,ami a szerződésem melléklete , azt akkor kivel  töltsem ki ?

Mi van azokkal, ha pl. valamiről nyilatkozat kell felém ( a volt ügyvezetőnek volt-e főállása máshol...bla-bla ), akkor azt kitől kérjem ?  Pénztárjelentés, pénztárbizonylatok ha nincsenek? erről vegyek fel jegyzőkönyvet ?(vagy az átvételi jegyzőkönyvben megjegyzem ? )

Vic

nagyeva1980
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

szerződés könyvelésre

HozzászólásSzerző: szedlacsek » kedd nov. 24, 2009 1:34 pm

Mindet a felszámolóval intézz. Az ügyvezető max. kézbesítő lehet köztetek, semmi több.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

szerződés könyvelésre

HozzászólásSzerző: palmika » kedd nov. 24, 2009 3:29 pm

Szia,

Volt hasonló esetünk, a végrehajtó beleegyezésével megcsináltuk a könyvelését. A szereződést az ügyvezető és a végrehajtó is aláírta. Az APEH regisztráció, a mi esetünkbe az ügyvezető nevére szólt.  A pénzt előre kérd el!!!!

palmika

palmika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

szerződés könyvelésre

HozzászólásSzerző: 3HInfo » szer. nov. 25, 2009 2:41 pm

Szia!

Két jótanács.

1. mindenesetre köss szerződést írásban, a felszámolóval írasd alá, meg az ügyféllel is.

2. Teljesítés előtt kérd el a pénzt, de legalább a felét biztosan!!

Én kétszer jártam már meg így. Írtunk ugyan papírt, igaz végelszámolásnak indult és az ügyvezetővel. megcsináltam a papírokat, nem jött értük. Lett belőle felszámolás. Kaptam egy idézést a bp-i ,,,kerületi rendőrkapitányságtól, hogy engem mint könyvelőt feljelentett a felszámoló, mert nem végeztem el a munkát!! Kedves ügyfelem azt állította a felszámolónak, hogy én nem csináltam semmit, azaz nincsen meg a papírok. Kedves rendőr úrnak bemutattam a magammal vitt szerződést, meg az elkészített bevallásokat és elmondtam, hogy minden megvan csak pénzt nem kaptam. Jkv-ba vette és hazaküldött. Pedig már fogkefét is vittem!! Két nap múlva szélvész gyorsasággal jött a kedves ügyfél és lobogtatta a pénzt. Mint utólag kiderült a rendőrbácsi közölte vele, hogy vagy kifizeti, vagy őt tezsi felelőssé.

Szóval jobb óvatosnak lenni!

üdv

Tica

3HInfo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

szerződés könyvelésre

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » szer. nov. 25, 2009 2:55 pm

Szia!

 

Tavaly volt egy hasonló esetünk, azzal a különbséggel, hogy az ügyvezető már rég el is tűnt. A felszámoló felszólított minket (!!!) a bevallások, mérlegek elkészítésére, aztán amikor odavittük neki, azzal a jelszóval, hogy "nincs aláíró", kidobta a kukába...

Andi

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

szerződés könyvelésre

HozzászólásSzerző: nagyeva1980 » szer. nov. 25, 2009 6:57 pm

Nagyon köszönöm a jó tanácsokat, tényleg jó ötleteket kaptam . Egyenlőre még nem történ lépés az ügyben, mert csak akor vagyok hajlandó szerződést írni, ha látok papírt (főkönyvi---mérleg... előző időszakról )és aztán meglátom hogy nagy-e a baj, mert akkor inkább el sem vállalom, nem kell még egy púp a hátamra....jobb a nyugalom.

Vic 

nagyeva1980
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég