Szia!igen igazad van..bocsánat futva olvastam...a helyesbítés szabályai szerint a helyesbítő számlán az eredeti teljesítési időpontnak kell szerepelnie. Na de olvastam ilyet is az adó online-on:
a./ A helyesbítő számlának soha nincs saját teljesítési időpontja
Amikor az eredetileg kibocsátott számlát valamilyen okból javítani kell, akkor a helyesbítő bizonylatnak - nevezzük azt bárhogy: számlával egy tekintet alá eső okirat, sztornó számla, helyesbítő számla, módosító számla, - nincs saját önálló teljesítési időpontja.
Ez a tény ésszerűen belátható, hiszen nem történt újabb teljesítés. Nagyon fontos azonban ennek a módosító számlának a kelte, mely dokumentálja a hiba javításának időpontját.
Valójában nem köti meg az általános forgalmi adóról szóló törvény a módosító bizonylat nevének pontos elnevezését. A 168. §-ban úgy fogalmaz, hogy a számlával egy tekintet alá esik minden más okirat, amely megfelel a 170.§-ban előírt feltételeknek, és kétséget kizáróan azonosítja az eredeti számlát.
Az említett okirat kötelező adattartalma a következő:
1) az okirat kibocsátásának kelte;
2) az okirat sorszáma, amely az okiratot kétséget kizáróan azonosítja;
3) hivatkozás arra a számlára, amelynek adattartalmát az okirat módosítja;
4) a számla adatának megnevezése, amelyet a módosítás érint, valamint a módosítás természete, illetőleg annak számszerű hatása, ha ilyen van.
Tehát mindegy hogyan nevezzük a módosító bizonylatot, a fejlécében nincs teljesítési időpont, de a bizonylaton belül fel kell tüntetni az eredeti számla teljesítési időpontját is. Természetesen nincs akadálya annak, hogy a számítógépes program olyan szerkezetű számlát állítson elő, - láttam már ilyet, - hogy két felső sor van a számlán, jelenlegi számla illetve eredeti számla megjelöléssel...
üdv.
Csenge