Adófórum

Adózási és számviteli információk

kp-s nyugta mellé átutalásos számla?

Számlázás

kp-s nyugta mellé átutalásos számla?

HozzászólásSzerző: csillagfürt1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

sziasztok!

mondja meg nekem valaki legyen szíves, hogy lehet készpénzes nyugta mellé bizonylatnak átutalásos számlát rakni?

az eset ma történt! szakközépsikola szakoktatója rendezi X Kft-vel a szállítólevelekkel átvett áru összegét. a nyugtát megkapja, az ügyintéző közli, hogy a számlát postázták. meg is jött a számla, nézem: átutalásos! felhívom a pénztárosukat, hogy nem jó ez így, vagy stornózza a pénztárbizonylatát és kifizetem átutalással, vagy a számlát stornózza és állítson ki kp-s számlát. ráadásul a pénztárbizonylat kelte október 1., a számla teljesítése szeptember 30.

a pénztáros közölte, hogy ez így nekik jó, és nem hajlandó módosítani.

mit tegyek?

csillagfürt1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

kp-s nyugta mellé átutalásos számla?

HozzászólásSzerző: zspotorke » csüt. okt. 01, 2009 12:37 pm

Szia!

Ne tégy semmit, könyveld le szállítóra a számlát és a nyugtát a saját pénztáradba alapbizonylatként használva egyenlítsd ki a számlát a szállítót a pénztárból.

A gyakorlatban létezik ilyen, a számlát kiállítják átutalásosra, (mert a vevő elviszi az árut szállítón, de nincs nála pénz) majd egy későbbi időpontban kp-ben  mégis kifizeti.

Üdv: P.Zsuzsa

Ui:

Belekötni inkább a teljesítés időpontjába lehetne akkor, ha a szállítólevél és a számla teljesítési dátuma eltérne egymástól.

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

kp-s nyugta mellé átutalásos számla?

HozzászólásSzerző: melcsi62 » csüt. okt. 01, 2009 1:42 pm

Szia!   Ha a bevételi pénztárbizonylat nyugta okt.01-éről szól, hogy akkor befizette a vevő a 09.30-i vásárlását.. akkor rendben van a dolog...

Én rendre nem készpénzes számlákat állítok ki, amiket aztán a vevő kp-ban fizet ki. Amikor fizet megkapja a bevételi pénztárbizonylat nyugtát és a  korábban kapott számlát a pénztáron keresztül leteljesíti, épp úgy, mint amikor a bankból egyenliti ki az adott számlát.. és én is a korábban kiadott számlát a pénztárral szemben teszem kiegyenlítettnek, vagy részben kiegyenlítettnek..

A fizetés módja egyébként sem kötelező tartalma a számlának... nem egyszerűsített számlát kapott, tehát biztos, hogy nem azonnali kp-s vásárlásról volt szó,   Ha a számla egyébként jó, akkor csak a fizetési mód miatt nem kell tenned semmi különöset. Bekönyveled a számlát és leteljesíted a pénztárból, a pénztári teljesítés (szállítói számla kifizetés) alapbizonylata a kapott bevételi pénztárbizonylat, amivel a szállító elismeri az adott összeg megfizetését..

Üdv.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

kp-s nyugta mellé átutalásos számla?

HozzászólásSzerző: madora100 » csüt. okt. 01, 2009 5:13 pm

Én sem látok semmi problémát a dologban. Én jómagam is átutalásos számlát állítok ki a könyvelési díjról, aminek a fizetése az ügyfél részéről készpénzben történik. Tehát a fizetés módja: készpénz.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 33 vendég