Adófórum

Adózási és számviteli információk

Ev. Németországban végezne szolgáltatást

Számlázás

Ev. Németországban végezne szolgáltatást

HozzászólásSzerző: violetta01 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Ismét segítséget kérek tőletek.

Van egy egyéni vállalkozóm /ÁFA-S, EU-s adószáma van/, akinek lehetősége van, hogy Németországban végezzen szolgáltatást, a gépeket ott biztosítják /földmunka/. A számlát euróban kellene kiállítani.

Nincs valutaszámlája, kp-ben fizetnek.

Kérem aki tud segítsen, hogy kell kiállítani a számlát? ÁFA feltüntetése stb. Természetesen forintban vezetem a pénztárkönyvet, milyen árfolyamon számolom? Áfa bevallásban hogy szerepeltetem?

Szóval minden tanácsra szükségem lenne, mert nem volt még ilyen esetem.

Köszönöm előre is annak aki időt és energiát fordít Rám.

Üdv. Ibi

violetta01
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Ev. Németországban végezne szolgáltatást

HozzászólásSzerző: otvosmaria » hétf. szept. 21, 2009 9:12 am

Szia Ibi

 

A SZJA tv.5§ (2) alapján 

" A külföldi pénznemben keletkezett bevételt a MNB hivatalos, a megszerzés napját megelőző hónap 15.napján érvényes devizaárfolyamának alapulvételével kell forintra átszámítani." Ezzel kell a pénztárkönyvben bevételezni.

 

A szolgáltatásnyújtáshoz kapcsolódó áfa-fizetési kötelezettséget a teljesítés helye határozza meg. Ha ez Magyarországon van, az ügylet a magyar áfa-törvény hatálya alá tartozik, így a szolgáltatás nyújtójának a magyarországi áfamértéket kell felszámítania a külföldi megrendelő számára is.

Abban az esetben, ha a szolgáltatásnyújtás teljesítési helye egy másik tagállamban van, és a megrendelő közösségi adószámmal rendelkező adóalany, a szolgáltatás kívül esik a magyar áfa-törvény hatályán. Mivel e szolgáltatások után a megrendelő fizet adót a saját tagállamában, a számlán fel kell tüntetni az „áfa-törvény területi hatályán kívüli” kitételt, valamint azt, hogy az adó fizetésére a megrendelő adóalany kötelezett. Fontos megjegyezni, hogy amennyiben a megrendelő magánszemély, a szolgáltatás nyújtójának mindenképpen fel kell számítania az áfát.

Egy gyakorlati példán megvilágítva: ha egy magyar internetes cég szoftverfejlesztést végez egy német adóalanynak, akkor a számlát adómentesen állítja ki (mivel a szolgáltatás kívül esik a magyar áfa-törvény hatályán), ám ha megrendelője nem áfaalany magánszemély, akkor fel kell felszámítani az áfát az általa nyújtott szolgáltatásra.
 
 
 
 
 Ezenkívül sok hasznos információt találsz az euvonal.hu-n
 
Üdv.Mária

otvosmaria
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Ev. Németországban végezne szolgáltatást

HozzászólásSzerző: violetta01 » kedd szept. 22, 2009 7:22 am

Szia Mária!

Köszönöm a válaszodat. Néhány helyen én is utána olvastam a dolognak, de mintha én úgy olvastam volna valahol hogy az MNB-s árfolyamot be kell jelenteni az APEH felé, de mi ezt nem tettük meg.

Üdv. Ibi

violetta01
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Ev. Németországban végezne szolgáltatást

HozzászólásSzerző: otvosmaria » kedd szept. 22, 2009 7:50 am

Szia Ibi!

A pénztárkönyvben a bevétel elszámolásnál, nincs kötve bejelentéshez az MNB árfolyam. Ott mindenképp Tárgyhót megelőző hónap 15-i MNB árfolyammal kell számolni.

A z áfa alap és áfa megállapításánál,( ÁFA bevallásnál) ha nincs bejelentve az MNB árfolyam, akkor a számla teljesítés dátuma szerinti belföldi pénzváltási engedéllyel rendelkező hitelintézet devizában eladási árként jegyzett árfolyamát kell alkalmazni. ( PL a saját bank árfolyama)

Áfa tv.80§. (2) a.)

 Üdv.Mária

otvosmaria
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron