Adófórum

Adózási és számviteli információk

pénztárgép fénymásolószalon

Számlázás

pénztárgép fénymásolószalon

HozzászólásSzerző: hedgehog » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Szeretnék megerősítést kérni a következő esetre.
Fénymásoló szalon esetében kell-e pénztárgép ill. működési engedély?
Szerintem nem minősül üzletnek és az idevonatkozó korm.rendelet melléklete sem említi ezt a teáort.
Vagyis szerintem működési nem kell, pénztárgép pedig nem kötelező. Nektek mi a véleményetek?

Előre is köszönöm!

hedgehog
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

pénztárgép fénymásolószalon

HozzászólásSzerző: nmrozika » szer. szept. 09, 2009 11:15 am

Csak tájékoztatásul:

Nekem termék értékesítés (elektromos cikk) miatt van üzletem és pénztárgépem. Ugyan itt fénymásolok és internetet, nyomtatást... biztosítok. A vállalkozóiba a tevékenységek az alábbiak szerint szerepelnek és nem kellett módosíttatni a működési engedélyt a 2 tevékenység miatt. (Tehát a működési csak az elektromos cikk értékesítésére van.)

821901 Fénymásolás, egyéb irodai szolgáltatás (Ez a TEÁOR nem szerepel a 133/2007. (VI.13) rendeletben, nem kell működési, nem kell pénztárgép)

773301 Egyéb irodagép kölcsönzés (Az "internet szalont"  kölcsönzési tevékenységnek sorolták be, már működési és így pénztárgép köteles is lenne, de az alábbiak szerint mentesült mindkettő alól: Nem tartozik a rendelet hatálya alá az a szolgáltatási tevékenység, amely a vállalkozás telephelyén, vagy azon kívül, komplex szolgáltatás keretében eszközöket biztosít az igénybe vevő részére (pl. fitness-terem, gokart-pálya, vízicsúszda-szolgáltatás, üzemeltetés).

Nem tudom a Te tevékenységed milyen TEÁOR alá sorolták be, valamelyik ezek közül van-e?

Üdv. Rozi

nmrozika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

pénztárgép fénymásolószalon

HozzászólásSzerző: HANGA » szer. szept. 09, 2009 11:53 am

Az   uj  szabályozás  szerint   nem kell  müködési  engedély,   csak bejelentési  kötelezettség  van.

Pénztárgép   meg  a  régi  szabály  szerint  sem kellett,   csak  a  bevételt  kell dokumentálni  számla  kiállitással, esetleg  nyugta  adással.

HANGA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

pénztárgép fénymásolószalon

HozzászólásSzerző: hedgehog » szer. szept. 09, 2009 12:32 pm

Köszönöm a válaszokat!

Hanga, milyen bejelentésre gondolsz? Az "általános" apehosra, vagy van vmi külön bejelentési kötelezettség?

Rozi, most vennénk bele a tevékenységi körök közé. A 821901 fénymásolás..-ra gondoltam én is. Állítólag a gépek után kell fizetni havonta vmi adófélét, de én erről még nem hallottam. Akié ezelőtt volt az üzlet, ő említette. Esetleg tudod mire gondolt?

Nagyon köszönöm!

hedgehog
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

pénztárgép fénymásolószalon

HozzászólásSzerző: HANGA » szer. szept. 09, 2009 1:07 pm

Hamarosan engedélynélkül islehet  üzletet nyitni.

Csak az életet, a testi épséget és az egészséget esetleg veszélyeztető termékeket árusító üzletek üzemeltetőinek kell engedélyt kérniük októbertől, a többieknek elegendő, ha bejelentik a nyitást a jegyzőnek - az erről szóló kormányrendelet tervezete a Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztérium honlapján olvasható.

http://premium.hu/cikk/vasarlas/hamarosan_engedely_nelkul_is_lehet_boltot_nyitni_31638

 

Egy   szóval ez nem  az   apeh-os bejelentési  kötelezettség.

HANGA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

pénztárgép fénymásolószalon

HozzászólásSzerző: nmrozika » szer. szept. 09, 2009 1:43 pm

Reprográfiai díjat kell fizetni.

http://www.bokik.hu/index.php?id=3350

nmrozika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

pénztárgép fénymásolószalon

HozzászólásSzerző: hedgehog » szer. szept. 09, 2009 4:12 pm

Köszönöm a válaszaitokat!
hedgehog
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég