Adófórum

Adózási és számviteli információk

hibás sorszámú számla

Számlázás

hibás sorszámú számla

HozzászólásSzerző: zsófia17 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Tévesen befogadtunk, kifizettünk olyan számlákat amely a 2008.január 1-jétől érvényes jogszabály szerint nem az APEH általi sorszámtartományba tartozik.

Mi ilyen esetben a teendő? Ugye van egy lezárt év, mit kell tenni pénzügyi, számviteli, áfa bevallási vonalon?

 

zsófia17
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

hibás sorszámú számla

HozzászólásSzerző: madora100 » vas. aug. 30, 2009 9:27 am

Zsófi!

Én legelőször megpróbálnám a kapcsolatot felvenni a számlakibocsátóval, s új típusu számlákat bekérni. A számlakibocsátó érdeke is az előírásoknak megfelelő számlázás. Ha nem tudsz velük közös nevezőre jutni, akkor pedig marad az önellenőrzés. Sem áfát, sem pedig költséget nem tudsz jogszerűen elszámolni a régi típus számla alapján.

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

hibás sorszámú számla

HozzászólásSzerző: tevike » kedd szept. 01, 2009 11:38 am

Szoríts, hogy ne kapj APEH ellenőrzést.
tevike
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

hibás sorszámú számla

HozzászólásSzerző: exeo1 » szer. okt. 21, 2009 11:48 am

Üdv' Zsófi!

Nekünk hasonló esetünk volt. Tavaly befogadtunk, kifizettünk egy kp-s számlát, aminek már nem volt megfelelő a sorszámozása. Nem vettük észre, sem én sem a könyvelőnk. Idén áfa-ellenőrzésünk volt a 2008-as év egészére. Mindent rendben találtak, csak ezt az egy számlát nem.

Mivel csak áfa ellenőrzésünk volt, nem szankcionálták, és az áfabevallásunkat sem kellett korrigálni, de az ellenőrzést végző hölgy segítőkész volt. Azt javasolta, hogy vegyük fel a kapcsolatot a partnerünkkel -mint, ahogy Madora100 is javasolta Neked- és kérjünk be megfelelő sorszámozásút, mert egy átfogó ellenőrzésnél már nem tudnak elnézőek lenni ebben az esetben, ha a régi számlát hagyjuk bent a könyvelésünkben.

Az új számla tartalma teljesen meg kellett egyezzen a régiével, kivéve a számlakibocsátás dátumaként kellett megadni az idei (2009-es) valós időpontot. Illetve én kértem a beszállítónkat, hogy írják rá az új számlájukra a régi számlájuk sorszámát, mint hivatkozási adatot.

Elvileg ezzel már nem lesz gondunk.

Üdv': exeo1

exeo1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég