Adófórum

Adózási és számviteli információk

Magáncélú telefonhasználat számlázása

Számlázás

Magáncélú telefonhasználat számlázása

HozzászólásSzerző: 1ke » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

 

Sziasztok!

Cégünk kiszámlázza a dolgozóknak a magáncélú telefonhasználat díját.

JÚNIUS..... A júniusi beszélgetés számlái még 20% áfát tartalmaznak, az előfizetési díj viszont már júliusi, így az 25%-os. Az előfizetési díjból magáncélú használatra jutó hányaddal van gondom. Melyik havi előfizetéssel kell, kellett volna számolni? A júniusi 20, vagy a júliusi emelt, 25%-al? Beszélgetés 20%, a hányad meg 25%? Vagy 20%-20%? Szerintem az utóbbi, hiszen nem biztos, hogy a dolgozó a júliusban is telefonál(t), így nincs köze a júliusi előfizetéshez. Gondolom én. Persze már túl vagyok a dolgon, de még most sem hagy nyugodni, jól készültek-e a számlák?

A válaszokat, véleményeket előre is köszönöm!

 

1ke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Magáncélú telefonhasználat számlázása

HozzászólásSzerző: validitas » vas. aug. 16, 2009 2:31 pm

Szia!

Szerintem a júl. havi előfizetési díj hányadot 25%-kal kell kiszámlázni. A júniusit már az előző számla alapján számláztad ki - az előfiz.díj mindig előre van számlázva, csak ez eddig nem tűnt fel, mert azonos volt az Áfa-kulcsa.

Ha esetleg lemegy a dolgozó hó közben, lehet korrigálni a júl. havi díjat (már ha egyáltalán akkora összeg, hogy érdemes).

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Magáncélú telefonhasználat számlázása

HozzászólásSzerző: madora100 » csüt. aug. 20, 2009 1:24 pm

Nemrégen már volt ilyen kérdés, amire egyforma tartalommal válaszotlak a válaszadók. A júniusi havi tényleges teljesítésű telefonszámlában szerepel a július havi előfizetési díj is. A szállító számláján az áfa szerinti teljesítési időpont a kifizetés napjával azonosan, július hó. A magáncélú telefonbeszélgetés továbbszámlázásánál a június havi telefonköltséget (vagy diktált hányadot) 20%-os áfa kulccsal, míg a július havi előfizetési díjból történő továbbszámlázás 25%-os áfa kulccsal történik.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Magáncélú telefonhasználat számlázása

HozzászólásSzerző: 1ke » pén. aug. 21, 2009 6:14 am

Köszönöm!
1ke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron