Forrás: Adóújság:
A számla formai követelményeire vonatkozóan az Áfatörvényen túl a 24/1995. (XI. 22.) PM-rendelet (továbbiakban: Számlarendelet), valamint az elektronikus számláról szóló 46/2007. (XII. 29.) PM-rendelet is tartalmaz rendelkezést.
Ha akár a kibocsátó, akár a befogadó adatai bélyegzővel kerülnek feltüntetésre a számlán, akkor az csak abban az esetben elfogadható, ha kézzel kiállított számláról van szó. Számítógéppel előállított számlánál ugyanis a számla minden adatának a számítógép adatmemóriájában is szerepelnie kell, így olyan esetekben a számla nem adóigazgatási azonosításra alkalmas, ha azon akár a kibocsátó, akár a befogadó bármely kötelezően szerepeltetendő adata utólag kerül rá bélyegzővel.
Kézi számla esetén ugyanakkor ez a gyakorlat nem kifogásolható, azaz azon körülmény, hogy a kibocsátó vagy a befogadó adatai annak bélyegzőjével kerültek a számlára, a számlát nem teszik hibássá vagy hiteltelenné; az ilyen számlákat az adóhatóság - feltéve, hogy ezek a számlák egyebekben is megfelelnek a jogszabályi rendelkezéseknek - elfogadja. Téves tehát az a széles körben elterjedt álláspont, amely szerint a kézi számlánál ne lenne megfelelő akár a vevő, akár a szállító részéről a bélyegzőjének használata.
Nem tehetsz gépi számlára bélyegzőt !!
Üdv: K.Judit
Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 36 vendég