Adófórum

Adózási és számviteli információk

előleg számla?

Számlázás

előleg számla?

HozzászólásSzerző: karpati » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Oktatással foglalkozó Kft. megrendelő alapján a befolyt összeg teljesítési napjával előlegszámlát bocsát ki, majd az oktatás napjával kiállítja a végszámlát, melynek végösszege 0. Mivel havi áfabevalló és az előre átutalt összeg akár eltérő időszakra is eshet, ezért javasoltam ez a módszert.

Mi erről a véleményetek? Tud esetleg valaki jobb és egyszerűbb megoldást? Köszönöm!

karpati
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

előleg számla?

HozzászólásSzerző: Napraforgó » szer. júl. 08, 2009 6:24 pm

Szia!

Nem értem. Elmaradt/meghiúsult  az oktatás, vagy "ingyen/ajándék" volt?

Ha elmaradt, akkor szerintem sztornó számlát kell kiállítani az eredeti telj.napra, ahol a számlabefogadó a számla "kézhezvételekor" befizetőbe állítja az Áfá-t, és  a számla kiállító (aki az előleget kapta/akkor Áfa befizető volt), szintén csak a számla kiállításának bevallási idejében állíthatja be az előzetesbe. Én így csinálnám, nem egyszerűbb, és az Áfá-val való elszámolás is mindkét félnél ugyanaz amit te javasolsz.

Ha "ajándék" volt az oktatás, akkor az egészen más helyzet. Üdv:Napraforgó

 

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

előleg számla?

HozzászólásSzerző: karpati » csüt. júl. 09, 2009 2:13 am

Pontosítok. Egy cég szemináriumokat szervez. Előre szeretné beszedni a pénzt. Pl. júniusban befolyik a számlájára a júliusi szeminárium összege. Erről előlegszámlát bocsát ki, befizeti az áfát júniusban és júliusban a szeminárium napjának teljesítésével kiállítja a végszámlát. Ha júliusban folyik be a pénz, akkor meg arra gondoltam, hogy rögtön kiállíthatna rendes számlát szintén a szeminárium napjának teljesítésével és akkor mivel áfailag mindegy ne szenvedjen az előlegszámlákkal.
karpati
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

előleg számla?

HozzászólásSzerző: zspotorke » csüt. júl. 09, 2009 3:53 am

Szia!

Az én véleményem: Ha a pénz jóváírásának napján megtörténik a teljesítés is, akkor nem tudnak hiányosságot megállapítani szerintem, mert "előrefizetés" történt.

Ha azonban a szeminárium nem azon a napon van amikor megérkezik a pénz, akkor olyan teljesítésről állítasz ki számlát, ami nem valós, ezért "hiteltelen" lesz a számlád annak ellenére, hogy ÁFA hiányod tényleg nem lesz.

Vagy úgy gondolod, hogy néhány napig csak úgy jogcím nélkül nálad van a pénz? Hát ez a jelen gazdasági helyzetben bevett gyakorlat, szerintem nem nagyon szabályos, de milyen következményei lehetnek? Áfa hiány nem lesz, mert hónapon belül vagy, a számlakiállítás is meg fog történni, hát nem tudom mibe tudnának belekötni..

Lehet, hogy én sem "szenvednék" az előleg oda-visszával.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

előleg számla?

HozzászólásSzerző: palmika » csüt. júl. 09, 2009 10:54 am

Szia,

Egy nagyobb cégnél, ezt a fajta 100%-os előleget úgy oldották meg, hogy a utaláskor: előleg számla, áfa befizetve,  teljesítéskor 1Ft-tal többről szólt a számla, mivel nullást nem tudtak kiállítani, és ezt az egyforintot hitelezési veszteségként lekönyvelték. Két nagyvállalat egymásközti többmilliós értékesítéseiről van, szó és egyik cég könyvizsgálójának, és ellenőrzéskor az APEH-nek se volt kifogása. De ha belegondolunk az ELMŰ, EON is állt ki 0-ás számlát. Bár régen volt előlegem az áfában, de ha van még olyan sor, hogy előleg után fizetendő áfa és teljesítésbe ment előleg áfa kötelezetsége, ezek nem működhetnek?

Üdv: palmika 

palmika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron