Adófórum

Adózási és számviteli információk

Számla, tavalyi teljesítéssel

Számlázás

Számla, tavalyi teljesítéssel

HozzászólásSzerző: diriczik » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Abban kérnék segítséget, ha van egy KFT., akik tavaly leszámláztak egy bútorkészítést, nem lett kifizetve és most szólt a vevő, hogy adjanak egy új számlát, tavalyi teljesítéssel, de egy másik vevő nevére, hogy oldnátok meg.

A tavalyi számla után az ÁFA be lett fizetve .

Stornírozni és önellenőrizni is kell?

Előre is köszönöm a válaszokat. 

 

diriczik
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Számla, tavalyi teljesítéssel

HozzászólásSzerző: kaloczy » pén. jún. 26, 2009 7:43 am

Sehogy. Vevőt jól meg kell fenyegetni, hogy fizessen, mert verőlegényt küldtök rá :-))))

Komolyan: ennyi idő távlatából én már nem nyúlnék bele a tavalyi számlákba. Ha nem megfelelő a vevő neve, teccett volna időben észrevenni. 

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Számla, tavalyi teljesítéssel

HozzászólásSzerző: melcsi62 » pén. jún. 26, 2009 7:54 am

Szia!  Így én is szeretnék bútort venni, hogy én veszem át, nem fizetek és közlöm, hogy ne én legyek ennek a kifizetetlen számlának a kötelezettje, vevője, hanem mondjuk a szomszédom..

Én behajtanám rajtuk a számla követelést, gondolom volt szállítólevél is, amin ők szerepelnek vevőként...

Ha mégis más, vagy másik cégük használja azt a bútort, akkor adják el ők annak a másiknak, olyan visszamenőleges dátummal, amivel csak akarják a saját felelősségükre,  rendezzék le egymás között. (adás-vétel, esetleg jóváhagyásotokkal tartozás átvállalás az által a másik cég által).

Én biztos, hogy nem nyomtatnám újból a tavalyi főkönyvi kartonokat, ÁFA analitikát, gondolom tavaly még volt rá elég idejük, hogy jelezhették volna óhajukat.... , nem kezdeném el nyomozni, hogy akkor a milyen esetben kell visszamenőleg önnelőrizni, stb... HÚúúú de rosszindulatú vagyok már így pénteken!

Egyébként nem írod, hogy miért lenne más a vevő? Üdv.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Számla, tavalyi teljesítéssel

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. jún. 26, 2009 7:59 am

Támogatom az előttem szólókat. Rendezzék le egymást a vevő és az "új" vevő, ahogy akarják... Ha mindenáron rajtad keresztül akarja csinálni, akkor számlázza vissza neked a "régi" vevő idei teljesítéssel, te pedig szintén ideivel add el az "új" vevőnek... De ebbe is csak akkor menj bele, ha a pénzt már letették!
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Számla, tavalyi teljesítéssel

HozzászólásSzerző: diriczik » pén. jún. 26, 2009 8:21 am

Sziasztok!

A rokonomék csinálták a bútort egy "szuper" dokinőnek, aki akkor kért számlát egy másik cég nevére ( mert az meg neki tartozott, ha jól tudom ).

 A dokinő azóta sem fizetett, állítólag most nyert pályázaton pénzt, abból fizetne nekik, csak tőlem kérdezik, hogy állítsanak-e ki megint számlát, egy harmadik cég nevére.

 A tavalyi számla ÁFÁ-ját befizették, pénz nem folyt be.

A könyvelőjük külföldön nyaral, nem tudják elérni és a számlát meg kérné a dokinő.

Állítólag most fizet!!

Szedlacsek válasza tetszik, de megint fizessék be az ÁFÁ-t?

Köszi

diriczik
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Számla, tavalyi teljesítéssel

HozzászólásSzerző: kaloczy » pén. jún. 26, 2009 8:57 am

Kehes ez a magyarázkodás nagyon. Nem egy pályázati elszámolást csináltam már. Ha most nyert, akkor elég kizárt, hogy csak a tavalyi teljesítésű számla a jó. :-(((

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Számla, tavalyi teljesítéssel

HozzászólásSzerző: diriczik » pén. jún. 26, 2009 9:07 am

Tudom ,de nem tudták kiverni belőle a pénzt.

Azt mondod, ha most nyert, akkor idei számla kell?

Nem tudom ,hogy a tavalyi számlát kétesbe tette-e a könyvelőjük, vagy mi lett vele?

De, ha most kiállítanak egy ideit egy másik cég nevére, a tavalyival mit csináljanak?

Köszi, hogy válaszolsz.

diriczik
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Számla, tavalyi teljesítéssel

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. jún. 26, 2009 1:39 pm

Nem kell mégegyszer befizetni az ÁFÁ-t, mert a két számla - egy beérkező a "visszáruról, egy új kimenő - kiüti egymást...
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Számla, tavalyi teljesítéssel

HozzászólásSzerző: kaloczy » pén. jún. 26, 2009 4:07 pm

Igen, ha most nyert, akkor idei számla kell. Sőt, ha netán mondjuk tavaly nyert volna, de csak most érkezett meg a pénz (mert sajnos ilyen is van), akkor a tavalyi számla mellett a tavalyi kifizetést is igazolnia kellene - mert a legtöbb pályázatban benne van, hogy adott időn belül meg kell lenni a pénzügyi teljesítésnek is, függetlenül attól, hogy a pénzt még nem kapta meg.

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Számla, tavalyi teljesítéssel

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » pén. jún. 26, 2009 4:40 pm

Mostanában én is pályázati elszámolásokkal foglalkozom (ellenőri oldalon), és kétféle megoldás szokott lenni: vagy a támogatási szerződés dátumától lehet elszámolni a kiadásokat, vagy pedig a támogatás elnyeréséről való kiértesítés dátumától (ez utóbbi a ritkább). Ezenkívül pénzforgalmi szemléletben kell kezelni a kiadásokat, tehát igazolni kell az átutalást vagy pénztári kifizetést, és más (pl. kompenzáció) nem is jöhet szóba.
aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Következő

Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég