Adófórum

Adózási és számviteli információk

Bolt és műhely egy helyen

Számlázás

Bolt és műhely egy helyen

HozzászólásSzerző: pseniko » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Autószerelő Kft-nek  a telephelyén autósbolt és műhely is működik. A boltban van pénztárgép. Elkülönítheti-e a bevételét úgy, hogy a bolti (áru ért.árbevételről) pénztárgépes gépi nyugtát ad, a szervíz tevékenységről, javításról kézi nyugta nyomtatványt ad (persze ha nem kérnek számlát).  Vagy mivel egy helyen vannak köteles mindent beütni a pénztárgépbe. Enci

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Bolt és műhely egy helyen

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. márc. 26, 2009 9:43 am

Szia Enci!

Ne haragudj, hogy igazából nem a kérdésedre válaszolok (a ptárgépes szabályokban nem vagyok otthon), de úgy tudom, hogy a szervíz számlát kell hogy adjon a beszerelt alkatrészekről, ill. az elvégzett munkákról. A garancia miatt - pl. gyári hibás alkatrész - nyugtával hogyan tudsz reklamálni, ha nincs rajta, hogy mit szereltek be?

Meg a felelősség miatt egy esetleges balesetnél. Pl. fékjavítás történt, de elszúrta a szervíz. Fékhiba miatt baleset történik, a gk. tulajdonosa/vezetője a felelős a jármű műszaki állapotáért. Nyugtával hogyan bizonyítja, hogy volt fékjavításon a jármű?

Szóval szerintem az ilyenek miatt (meg a saját érdekében is, hogy csak azt kérhessék rajta számon, amit ő csinált/beszerelt)  kellene a szervíznek számlát adnia, ha kéri az ügyfél, ha nem.

Persze ha a nyugta mögött ott a munkalap az elvégzett munkáról, a felhasznált alkatrészekről, akkor elképzelhető, hogy jó úgy is.

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Bolt és műhely egy helyen

HozzászólásSzerző: pseniko » hétf. márc. 30, 2009 5:42 am

Szia Böbe!   Értem mire gondolsz.  Az ÁFA törvény szempontjából kérdezném inkább a gépi nyugta és a kézi nyugta dolgot. 

Itt nem a nagy javításokra gondoltam, hanem a csipp-csipp 1000,- Ft-os dolgokra.  Természetesen az lenne a legjobb ha minden mellé munkalapot tenne, de ha az ügyfél nem kéri akkor nem fog vele vesződni (hiába erősködnék).   Ha törvény vagy jogszabály kötelezné rá akkor más lenne a dolog. Egyébként egy két szerelős kis szervízről van szó.

Enci

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég