Oldal: 1 / 1

napkollektor szerelés

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 01, 1970 1:00 am
Szerző: Arthur1

Sziasztok!!

Segítségeteket kérném a következő tevékenység kiszámlázásával kapcsolatban. Egyéni váll., napkollektor szereléssel foglalkozik. eddig csak a szerelésről adott számlát, ezentúl pedig ő szerzi be a kollektorokat és szereli is be. Kérdésem: a számlán külön kell megbontani/ szerepeltetni az áru (kollektorok) értékét és külön a  szerelés árát. Pl.: 200 000 Ft a kollektor || 50 000 Ft a szerelés, akkor mi szerepeljen a számlán? Vagy egyben mehet úgy, hogy napkollektor szerelés 250 000 Ft? Ilyenkor ha csak annyit szerez be, amennyit be is szerel kell valamilyen kereskedelmi tevékenységet is fel kell vennie? Köszönöm, ha válaszoltok!


napkollektor szerelés

HozzászólásElküldve: hétf. márc. 23, 2009 2:49 pm
Szerző: mazsi5
Szia!  Ha kereskedelmi tevékenységet nem folytat, de végez napkollektor kivitelezést, ahová az általa vásárolt anyagokat beépíti, akkor nem kell kereskedelmi tevékenységet felvennie.  A szerződésben szerepel, hogy a kivitelezés az a vállalkozó által biztosított anyagból történik, s így akkor a díj ennyi, a szerződésben,/árajánlatban szerepel, hogy az anyagok mennyibe lesznek leszállítva és mennyi lesz a szerelési (munkadíj) díj.  A számlán kiszámlázza, a szolgáltatást komplett, szerződés szerint.  Üdv.

napkollektor szerelés

HozzászólásElküldve: kedd márc. 24, 2009 11:37 am
Szerző: Arthur1

Szia mazsi! Köszi a választ! Én is úgy gopndoltam, hogy készül egy vállalkozói szerződés, csak aa számlak kiállításánál bizonytalanodtam el. Tehát szerepelhet egyben: pl.: megnevezés a számlán: napkollektor szerelés 1db 250 000 ft? Ha nem szünik meg a háztartási adókedvezmény, akkor a vevő megányszemély az egész után figyelembe tudja venni, vagy csak a szolgáltatásra (munkadíjra)?

Üdv

 

 

 


napkollektor szerelés

HozzászólásElküldve: kedd márc. 24, 2009 4:57 pm
Szerző: mazsi5

Szia Arthur!

37. § (1) A 35. § (3) bekezdésének a) pontja alapján figyelembe vehető háztartással kapcsolatos szolgáltatások a következők:
- lakásfelújítással, -korszerűsítéssel kapcsolatos szolgáltatás,
- gyermekfelügyelet, gyermekgondozás,
- háztartásvezetés,
- házi ápolás,
- háztartási nagygépek karbantartása, javítása,
- a lakás, a lakóház tüzelőberendezésének, fűtésrendszerének, égéstermék elvezető rendszerének, hideg- és meleg-, valamint szennyvízrendszerének karbantartása, javítása.
   

Pl-ul a javítás, karbantartás -- hiába szolgáltatás, az legtöbb esetben felhasznált anyagokat is tartalmaz. lakásfelújításnál is megállapodás függvénye, hogy a szükséges anyagokat a megrendelő saját költségén külön megvásárolja, vagy a kivitelező hozza az anyagokat is... Pld-ul utólagos hőszigetelésnél is a kivitelező általában ragaszkodik ahhoz, hogy az a saját anyagával dolgozik.., sokszor a megrendelő is ehhez ragaszkodik, hogy aztán, ha gond van, akkor a kivitelező nem tudjon arra hivatkozni, hogy az anyag minősége így meg-úgy..  az attól még építőipari szolgáltatás számla.

Megmondom neked őszintén, nem igazán veséztem ezen paragrafus szavait,  de ha nekem valaki megjavítja a hűtőmet, akkor nem alkatrészt a el nekem, hanem hűtőjavításról adja a számlát...  de nem hinném, hogy az adókedvezménynél az kellene nyomozni, igazolni, hogy akkor mennyi a munkadíj.. Üdv.