Adófórum

Adózási és számviteli információk

Eur-ba kötött szerződés elszámolása forintban

Számlázás

Eur-ba kötött szerződés elszámolása forintban

HozzászólásSzerző: Tóth2 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

 

A következő témában várok segítséget. EUR-ban kötöttünk szerződést, azzal, hogy a szerződött összeg 90%-át kifizetjük az árú leszállításakor, 10%-t pedig a minősítés után. A fizetés forintban történik. Hogyan kell elszámolni a végszámlát, ha a 90%-t pár hónapja az akkor aktuális EUR/Ft átváltási árfolyamon kiegyenlítettük és a 10% most esedékes?  

Tóth2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Eur-ba kötött szerződés elszámolása forintban

HozzászólásSzerző: mazsi5 » csüt. márc. 12, 2009 1:22 pm

Szia!  ha deviza fizetőeszközben köttetett a szerződés, akkor szerintem fizetni is devizában kellene...  Ha van olyan devizában fenntartott bankszámla, akkor deviazszámláról dviza utalás,  ha nincs devizabankszámla: akkor a Ft számláról terhelten, de deviza összegre szólóan. Ha devizában van a fizetési kötelezettség, akkor a számla is devizában lesz kiállítva, s annak a devizaösszegnek kell teljesítettnek lenni ahhoz, hogy a számla kifizetett legyen.

Ha a szerződés monduk 150.000 EUR-ra szólt, akkor egyszer fizetésre került 135.000 EUR (a 90%) és még ki kel fizetni15.000 EUR-t.  Az, hogy ezek mennyi FT-ban valósulnak meg, az attól függ, hogy a bank milyen árfolyamon számolva emeli le a Ft számlátokról.

Ez számomra nem igazán értelmezhető, hogy EUR-ban van kötve a szerződés... de forintban fizettek.., mert ha ez így van, akkor annak is szerepelni kellene a szerződésben szerintem, hogy Ft fizetése esetén, pld.-ul melyik bank, utalás napján, vagy melyik napon érvényes  melyik árfolyamával számoltan kell a FT összeget átutalni .. szerintem,  és még akkor mindig kérdéses, hogy a számla devizában, vagy Ft-ban lesz-e kiállítva...  Ez a kérdésedből nem derül ki. Üdv.

mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Eur-ba kötött szerződés elszámolása forintban

HozzászólásSzerző: Tóth2 » hétf. márc. 16, 2009 5:28 am

Én is úgy gondoltam, de az eladó számviteli szabályra hivatkozva úgy számolta ki a végszámlát, hogy az egész EUR összeget átszámolta forintra és abból levonta a korábbi, az akkori forint árfolyamon átszámított,  forintban kifizetett összeget és a különbséget kéri most. Ez az összeg azonban több mint 1 millió forinttal magasabb mintha csak az EUR-ban hátralevő 10%-ot számolnánk át. Jogos egy ilyen számítás?
Tóth2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég