Adófórum

Adózási és számviteli információk

a visszaigényelendő adó megosztása

Számlázás

a visszaigényelendő adó megosztása

HozzászólásSzerző: baronekne » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Töltöttetek-e már ki 0853-11-es lapot? Az lenne a kérdésem, hogy ha visszaigényelendő adója van, de a különadója meg fizetendő, akkor ki kell-e tölteni ezt a kérdéses lapot. Én kitöltöttem, de nem engedi, hibaüzenetet ir ki.

Köszönöm

Éva

baronekne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

a visszaigényelendő adó megosztása

HozzászólásSzerző: erzsi50 » csüt. feb. 19, 2009 3:30 pm

Szia Éva!

Igen, LEHET átvezettetni egyikről  a másik adónemre itt a 11 lapon, de "természetesen" itt is sz.. a program és minden baromságot ír ki.  Pl az adónem megnevezésének a program szerint üresnek kéne lenni....holott azt a program írja be és nem mi, ezért nem is tudunk onnan törölni, de beírni sem.

Eért szóltam már a 40-es számon több mint egy hete, ahol megigéréték, hogy javíttatják. Persze még a mai napig nem történt meg.

Ma mérgemben írtam egy emailt az APEH-ba, belefoglalva az egész jávás baromságot is.

Remélem intézkednek és azt is, hogy emiatt a levélért nem leszek az apeh kiszemletje.

Üdv. Erzsi 

erzsi50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

a visszaigényelendő adó megosztása

HozzászólásSzerző: baronekne » csüt. feb. 19, 2009 3:51 pm

Köszönöm Erzsi!

Akkor mást nem tehetek, várok még egy pár napot az elküldéssel, hátha lesz egy újabb verzió.

Szia Éva

baronekne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

a visszaigényelendő adó megosztása

HozzászólásSzerző: violetta01 » csüt. feb. 19, 2009 4:22 pm

Szia Éva!

Én tegnap is küldtem be olyat amin kitoltöttem a 11-es lapot. És jó lett.

Nem írod hogy mi a hibaüzenet. Ha megírod talán tudok segíteni.

Üdv Ibi

violetta01
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

a visszaigényelendő adó megosztása

HozzászólásSzerző: baronekne » csüt. feb. 19, 2009 4:40 pm

Szia Ibi!

A hibaüzenet  a következő: 1.) Az F oszlop adatát ez E oszlop adatából sz spdata könyvtárban a "0917" mátrix alapján kell számolni.

2.) A C oszlopban az adónem megnevezése és a B oszlop adónem kódja nem megfelelő. A program szerint a helyes érték ("Üres").

A következőket akartam: személyi jövedelmadóból 42000,- Ft visszaigényeledője van, különadója pedig 1100 Ft fizetendő. Úgy gondoltam, hogy a személyi jövedelemadóját megterhelem (103) a különadó összegével (198), a különbözet lenne a visszafizetendő összeg. Ez a nyomtatványon igy meg is jelent. Mi lehet a hiba?

Szia Éva

 

 

baronekne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

a visszaigényelendő adó megosztása

HozzászólásSzerző: violetta01 » csüt. feb. 19, 2009 4:59 pm

Szia Éva!

A b oszlopba írd be a 103 kódot és a d oszlopba a 11000 Ft-ot, az e oszlopba a 198 kódot és a g oszlopba a 11000 Ft-t. Majd a következő sorba b oszlop 103 kód, d oszlop 31000 Ft és h oszlop 31000 Ft.

Más oszlopokba ne akarj írni, vagy így csináltad Te is? Nekem jó lett.

Még csak annyit nálam 1.1.6 a verzió szám, ennél működik így.

Várom a válaszodat. Ibi

Bocs most láttam hogy nem 11000 hanem 1100, de a lényegen nem változtat.

violetta01
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

a visszaigényelendő adó megosztása

HozzászólásSzerző: FRUZSIBT » csüt. feb. 19, 2009 5:05 pm

Szia!
Ilyen hibaüzenet jelent meg nekem is. Én ujraszámoltattam a nyomtatványt és a  hibaüzenet eltünt.
Üdv Fruzsi

FRUZSIBT
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

a visszaigényelendő adó megosztása

HozzászólásSzerző: ildi59 » csüt. feb. 19, 2009 5:05 pm

Szia Éva! A mai keretprogram frissitése után nekem is ilyesmiket írt ki,mérgemben ki is töröltem a 11lapot.

Nekem ugy volt, hogy az SZJA tulfizetés egy részének átvezetése után fennmaradó összeget benn akartam hagyni, igy mindkét oldalra beírtam, tehát SZJA-ról- SZJA-ra/mert akkor jelzett hogy a tulfizetés nem annyi/ Ezt nem engedi az ujabb verzió. Talán olvastam a kitöltésiben is, hogy ha nem mindet szeretnénk átvezetni, a 917-et alkalmazzuk.Üdv. Ildi

ildi59
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

a visszaigényelendő adó megosztása

HozzászólásSzerző: baronekne » csüt. feb. 19, 2009 5:06 pm

Megirtam ugy is, ahogy Te irtad, és nem írt ki hibaüzenetet, de most a kód után nem írta kia az adónem nevét. Sehol sem. Talán ez volt a probléma. Én tudom, hogy az átvezetéseknél a terhelendő és a jóváirandó összegnek egyformának kell lenni.

Köszönöm a segitséget

Éva

baronekne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

a visszaigényelendő adó megosztása

HozzászólásSzerző: erzsi50 » pén. feb. 20, 2009 2:21 pm

Szia!

Légyszi írd meg nekem, hogy ezt a nyomtatványt HOL és HOGYAN kell újraszámoltatni.

Köszi: Erzsi

erzsi50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Következő

Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég