Adófórum

Adózási és számviteli információk

átutalásos helyett készpénzes számla

Számlázás

átutalásos helyett készpénzes számla

HozzászólásSzerző: schavi » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Mi a teendő olyankor, hogyha egy cég átutalásos helyett készpénzes számlát állított ki a vevőjének, de a vevő átutalással fizette azt ki?

sztornó/helyesbítő számla kiállítása?  (egyáltalán van még ilyen, mert olvastam valami számlát helyettesítő okiratról is.)

a segítséget előre is köszönöm.

 

 

schavi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

átutalásos helyett készpénzes számla

HozzászólásSzerző: Robbanto » szer. feb. 18, 2009 5:32 pm

Szia!

Én ezt nem is értem. Kp-s számlát akkor kell kiadni, ha a pénzt azonnal (akkor amikor a számlát írod) megkaptad.

R

Robbanto
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

átutalásos helyett készpénzes számla

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » szer. feb. 18, 2009 5:38 pm

Szia!

Én egy számlával egy tekintet alá eső okiratot bocsátanék ki.

Áfa tv. 170. §

Számlával egy tekintet alá eső okirat minimális adattartalma
170. §
((1) A 168. § (2) bekezdésében említett okirat kötelező adattartalma a következő:
a) az okirat kibocsátásának kelte;
b) az okirat sorszáma, amely az okiratot kétséget kizáróan azonosítja;
c) hivatkozás arra a számlára, amelynek adattartalmát az okirat módosítja;
d)

e) a számla adatának megnevezése, amelyet a módosítás érint, valamint a módosítás természete, illetőleg annak számszerű hatása, ha ilyen van.

Üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

átutalásos helyett készpénzes számla

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » szer. feb. 18, 2009 5:48 pm

Előfordult már velem is, hogy gépi szlánál elfelejtettem átállítani a fiz. módot, igaz nem sokkal a számla elkészülte után észrevettem, sztornóztam és újat készítettem.

Üdv:Nelly 

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

átutalásos helyett készpénzes számla

HozzászólásSzerző: schavi » szer. feb. 18, 2009 6:40 pm

igen. akkor kéne. tudom.

köszönöm az eddigi válaszokat!

schavi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

átutalásos helyett készpénzes számla

HozzászólásSzerző: schavi » szer. feb. 18, 2009 6:41 pm

igen, ez is gépi számla.
schavi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

átutalásos helyett készpénzes számla

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » csüt. feb. 19, 2009 1:08 pm

Szia Schavi!

Úgy érzem, annak ellenére, hogy lezártad a kérdést, nem vagy teljesen elégedett.

Tehát: szerintem két lehetőség van,

1., sztornó vagy érvénytelenítő szlát készítesz az eredetiről, és kiállítod az újat helyes fiz. móddal, eredeti telj. időponttal (mindegyikből küldöd a vevőnek az első példányt)

2.,  készítesz egy számlával egy tek. alá eső elnevezésű okiratot (sorszámozod, szig. számba is felvezeted!), meghivatkozod a módosítandó számlát (ha elmúlt évi, akkor ott az okirat kibocsátója és címzettje is szükséges kellék az áfa tv. szerint). És ráírod, mit módosítasz. Pl: Módosított adat: fizetési mód. Eredeti fiz. mód:kp Módosított fiz. mód. átutalás

Én készítenék egy kétsoros jegyzőkönyvet, hogy ilyen és ekkor kibocsátott számla kiállítása során a fizetési mód helytelenül lett beállítva a számlázóprogramban. Kelt, aláírás.

Üdv.Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

átutalásos helyett készpénzes számla

HozzászólásSzerző: schavi » pén. feb. 20, 2009 3:20 pm

Szia! Igen, helytálló volt a megérzésed. Köszönöm a törődést :)

Közben letöltöttem az adott számlázóprogram demoját, és abban már nincs is mód nagyon variálni, a módosításra rögtön minuszolja a teljes számlát, érvénytelenítő számla a megnevezés, és a megjegyzésben az van, hogy számlával egy tek. alá eső okirat.  

akkor azt mondod, hogy hagyjam a vevőnél az eredeti számla elsőpéldányát? 

schavi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

átutalásos helyett készpénzes számla

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » pén. feb. 20, 2009 3:39 pm

szia!

Igen, a vevőnél kellene hagyni a legelső szla első példányát, és az érvénytelenítő számla első példányát is eljuttatni hozzá.Továbbá, mivel az eredetileg kibocsátott számlát érvénytelenítetted, ezért egy egy új szlát kell kiállítani az eredeti teljesítési időponttal, és azzal a szla kelttel, amikor  kiállítod, mert elkészült az első, egy másik szlával érvénytelenítetted, tehát eddig az egyenleg zéró, ergo kell egy harmadik.

Ha mindez úgy történt volna, mint az én esetemben, hogy rögtön a szla kinyomtatása után észrevettem, sztornóztam és kiállítottam a helyes adatokkal, abban az esetben elég ha csak a 3. szla első példánya kerül a vevő birtokába.

A Te esetedben azért van szükség, hogy mindháromból juttass neki, mert a szka kiállítása eltérő időpontú, mégha a teljesítés ideje azonos is, az ő könyvelésében elvileg már szerepel ez a tétel. Ha viszont még el sem jutott a legelső rosszul kiállított bizonylat hozzá, akkor megteheted, hogy csak a legutóbbi jó példányból adsz neki.

Annyit azonban még hozzáfűznék, hogy ezeket a módosításokat szerencsésebb lett volna abban a számlázórendszerben meglépni, amelyben az első szla készült, nem pedig egy DEMO programban.

Üdv.Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

átutalásos helyett készpénzes számla

HozzászólásSzerző: schavi » pén. feb. 20, 2009 4:48 pm

:)  nem demoban lépjük meg  , csak passzióból megnéztem,  hogy egyáltalán milyen opciók vannak ennél a programnál. nem én számlázok, nem az én gépemen van a megvásárolt program. 

köszönöm a számba rágott infókat, nagyon kedves tőled! sokat segítettél. 

 

schavi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég