Adófórum

Adózási és számviteli információk

250.000 ft-os limit?

Számlázás

250.000 ft-os limit?

HozzászólásSzerző: Vinczent » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

 

Sziasztok Fórumozók!

Két Kft. egymás között bérleti díjat számláz, előre hat hónapra készpénzes számlán (januári telj.). A számla végösszege egymillió forint feletti, de a nettó egységár 250.000 ft/hó alatt van. Most ez a számla megfelel a készpénzforgalmi korlátnak vagy nem szabad befogadni?

Előre is köszim a segítséget

Üdv!

 

Vinczent
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

250.000 ft-os limit?

HozzászólásSzerző: Panni49 » kedd feb. 10, 2009 11:04 am

Szia! Szerintem az általad leírt gazd.esemény egy folyamatos teljesítés.A korlát,az egy ügylethez tartozó kifizetésre vonatkozik.
Az ügylet fogalma az alábbi.Az általad leírtakból az derül ki,hogy a kifizetés egy szerződéshez tartozik.Én nem számláznám készpénzesnek.Üdv.Panni


4. Az ügylet fogalma

Az Art. külön nem definiálja a szabály alkalmazása szempontjából az ügyletet. Ezért az ügylet fogalmának meghatározásánál a polgári jog szabályaiból kell kiindulni minden egyes, a szabályozás hatálya alá eső gazdasági eseménynél. Az ügylet jellemzően egy-egy konkrét szerződést jelent, amely alapján a szerződő felek között teljesítés, azaz polgári jogi értelemben vett szolgáltatás és ellenszolgáltatás történik. Ekkor a kifizetés megítélése egyszerű, mert mindig a szerződésben szereplő ellenértéket kell vizsgálni az összeghatárnál.

Amennyiben több különálló szerződés (ügylet) vagy több önálló rendelés ellenértékének a kifizetése történik egy időpontban és a kifizetendő összeg a 250 ezer forintot meghaladja, az nem tekintendő egy ügyletnek és amennyiben a különböző szerződések ellenértéke egyetlen esetben sem haladja meg a törvényi értékhatárt, ez esetben az adózó nem szankcionálható ha bankjeggyel vagy érmével fizet.

Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

250.000 ft-os limit?

HozzászólásSzerző: benevar » kedd feb. 10, 2009 11:09 am

Hiába több hónap bérleti díját tartalmaz a számla, az elszámolás félévente történik, így egy ügyletnek számít és az összeget havi szintre nem lehet lebontani. Ennek értelmében vonatkozik rá a korlát. A büntetést  a vevő fizeti és az összege a 250.000 Ft-ot meghaladő rész 20%-a.
benevar
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

250.000 ft-os limit?

HozzászólásSzerző: konnektor1 » csüt. feb. 19, 2009 1:02 pm

Sziasztok!

 

A témában én is részben érdekelt vagyok egyik ügyfelemmel kapcsolatban. De én úgy tudom, hogy folyamatos teljesítés nem tartozik ebbe a körbe, mint ahogy a bérleti díj sem. Tehát ha havonta számlázzák a bérleti díjat és az kevesebb mint 250.000, akkor nincs semmi probléma. HA viszont egy építkezésről lenne szó, ami 3 hónapig tart, akkor azt a 3 hónapot egybe kell kezelni és az együttes összeg nem haladhatja meg a 250ezret!

Ha valaki tud törvényi hivatkozást írni azt én is megköszönném!

Egyébként a 250.000 Bruttóként kell kezelni!!

 

Üdv.:

Rudi

konnektor1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

250.000 ft-os limit?

HozzászólásSzerző: apóca » szomb. máj. 09, 2009 3:23 pm

Szerintem Panni49-nek van igaza. Egy szerződés, egy ügylet.
apóca
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég