Adófórum

Adózási és számviteli információk

külön sorszámozás?

Számlázás

külön sorszámozás?

HozzászólásSzerző: molnar.kati » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Hallott-e már valaki arról, hogy gépi számlázás esetén külön kell sorszámozni az átutalásos és a készpénzes számlákat? Tudom, célszerű, meg stb., de a kérdés arra vonatkozik, hogy van-e erre jogszabályi kötelezettség? Ha igen, pontosan mi a jogszabályi hely?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Kati

molnar.kati
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

külön sorszámozás?

HozzászólásSzerző: kaloczy » csüt. feb. 05, 2009 1:07 pm

Szia!

Ez a pontos jogszabályi helyet miért nem attól kérdezed, aki ilyen "jól-informált"?

Mert ez úgy hülyeség, ahogy van.

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

külön sorszámozás?

HozzászólásSzerző: M.Éva » csüt. feb. 05, 2009 6:40 pm

A gépi számlázásnak kihagyás nélkül emelkedő sorrendben kell a számlaszámokat adni a fizetési mód, és minden egyéb belső tartalomtól függetlenül!
M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

külön sorszámozás?

HozzászólásSzerző: molnar.kati » csüt. feb. 05, 2009 7:39 pm

Ok, köszönöm! Egyébként a főnököm fiának a könyvelője mondta ezt, és a főnököm nem akarta elhinni, ezért gondolta, hogy utánakérdez. Szerintem is baromság, pláne, hogy se áfa törvény, se art, se a gépi számlázással foglalkozó jogszabály, se semmi nem említ ilyet. Mégegyszer köszönöm!

 

molnar.kati
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

külön sorszámozás?

HozzászólásSzerző: szegezdi » pén. feb. 06, 2009 10:03 am

Sziasztok!

A pontos válasz: nem kötelező, de lehet. A lényeg, hogy kihagyás nélküli, folyamatos sorszámot adjon a program. De ezt megteheti úgy is, hogy pl külön kezdi el a kp-s, és az egyéb fizetési módú számlákat (az egyiket pl KP2009/00001-től, a másikat meg AT2009/00001-től), vagy lehet akár telephelyenként valami megkülönböztető karaktert használni, és ezen belül folyamatosan sorszámozni.

Ez olyan, mintha egy vagy több számlatömböt használnál. Lehet telephelyenként külön-külön számlatömböd, illetve ugyanezt a program is megteheti: külön sorszámozza őket. De nem kötelező!! Csak lehetőség.

Aminek meg kell feleljen a program:  34/1999 PM rendelettel módosított 24/1995. PM rendelet. És erről kell legyen egy névre szóló nyilatkozat a program forgalmazójától, vagy gyártójától, hogy ennek valóban meg is felel.

Üdv,

Anna.

szegezdi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

külön sorszámozás?

HozzászólásSzerző: gizuzmo » pén. feb. 06, 2009 11:49 am

Szerintem a lehetősége áll fenn, mint ahogy azt is látni számlákon hogy k-kimenő- b-bejövő jelzés, de az sem kötelező csak egy program sajátosság, de én nem hallotam még soha ilyet.
gizuzmo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég