Adófórum

Adózási és számviteli információk

bevételi pénztrábizonylat

Számlázás

bevételi pénztrábizonylat

HozzászólásSzerző: tkicsi » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

 Segítséget szeretnék kérni. Egy nagykeres boltban kiállítottak a vásárló részére átutalásos szlát.

Ezt a számlát nem átutalta hanem később  kézpénzzel fizette be a vásárló

A bolt adott róla átvételi elismervényt, a szla szám  és összeg feltüntetésével, aláírva, lepecsételve.

De ezt a Vevő  könyvelője nem fogadta  el, bevételi pénztárbizonylatot  kér.

Ilyen nincs a boltnak, mert  pénztárgépes programmal dolgozik, számláz. bevételi pénztárbizonylat nincs

Ilyenkor mit lehet, kell  tenni?

Segítséget előre is köszönöm Tné Gabi

 

tkicsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

bevételi pénztrábizonylat

HozzászólásSzerző: taxcontroll » szer. jan. 28, 2009 11:25 am

Hmm... érdekes, és mégis hogy számolja el a kp.bevételét a nagyker cég, ha nem bevételi pénztárbizonylattal? Persze erről már volt szó korábban is egy másik kérdés kapcsán, de mindenképpen a bevételi pénztárbizonylatnak szigorú számadásúnak kell lennie (számviteli tv. miatt).
taxcontroll
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

bevételi pénztrábizonylat

HozzászólásSzerző: cetragu1 » szer. jan. 28, 2009 11:30 am

Szia!

Vegyetek egy bevételi pénztárbizonylat tömböt, bár a vásárlás dátuma későbbi lesz, mint a pénz bevét dátuma, és az nem valami szép :-)

A számlázó program nem tud nyomtatni ilyet?

Egyébként én hasonló esetben azt csináltam, hogy a könyvelő programból nyomtattam ki a bevételi pt. bizonylatot. (tehát lekönyveltem a bevételt, majd kinyomtattam a pénztár bizonylatot). Ezt írta alá az ügyfelem, lepecsételte, és küldte el a befizetőnek. Elfogadták :-)

Üdv: Erzsi

 

cetragu1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

bevételi pénztrábizonylat

HozzászólásSzerző: berisolya » szer. jan. 28, 2009 3:31 pm

Szia!

Nálam már ellenőrzésen átment az a módzser, amit Erzsi irt. Lekönyveltem a bevételt, majd kinyomtattam a pénztárbizonylatot, aláiratta a vállalkozó, lepecsételte és azt adta a befizetőnek.

Üdv.: Orsi

berisolya
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég