Adófórum

Adózási és számviteli információk

Megerősítést kérnék

Számlázás

Megerősítést kérnék

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

 

Akkor a készpénzforgalom korlátozásában ugye biztosan jól értelmezem, hogy:  

alanyi mentes adózóra nem vonatkozik, mivel mint ilyen státuszú adózó bankszámla nyitására nem kötelezett. Ezért továbbra is állíthat ki és fogadhat is be 250 ezer forintot meghaladó készpénz fizetési számlákat.

 

Köszönöm: Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Megerősítést kérnék

HozzászólásSzerző: taxcontroll » kedd dec. 30, 2008 12:22 pm

Véleményem szerint mivel az alanyi mentes státuszú adózó jónéhány esetben nem járhat el alanyi mentes minőségében, így nem vagyok biztos benne, hogy nem köteles bankszámlaszerződést kötni... majd a gyakorlatban kialakul.
taxcontroll
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Megerősítést kérnék

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » kedd dec. 30, 2008 12:56 pm

Szia Kata!

 

A társas vállalkozás mindenképp bankszámlanyitásra kötelezett, akkor is, ha nem ÁFÁ-zik.

Csak az a magánszemély nem kötelezett, aki nem ÁFÁ-s, és nem is EVÁ-s (pl. egyéni vállalkozó, adószámos magánszemély stb.). De egy cég az mindig!

 

Üdv. Andulka

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Megerősítést kérnék

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd dec. 30, 2008 1:07 pm

Sziasztok!

Igen, igen azt elfelejtettem írni, hogy természetesen egyéni vállalkozóról van szó, nem cégről. Alanyi mentes és átalányadós egyéniről.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Megerősítést kérnék

HozzászólásSzerző: mazsi5 » kedd dec. 30, 2008 1:18 pm

Én ezt így nem jelenteném ki, hogy az alanyi ÁFA mentes vállalkozási tevékenységet folytatóra a készpénzforgalom korlátozása nem fog kiterjedni, egyrészt mert a jogszabály úgy fogalmaz, hogy arra vonatkozik, akik bankszámlanyitásra kötelezettek...

Bankszámla nyitásra kötelezettek:

227/2006. (XI. 20.) Korm. rendelet
a pénzforgalmi szolgáltatásokról és az elektronikus fizetési eszközökről
A bankszámla megnyitása
3. § (1) A belföldi jogi személy, jogi személyiséggel nem rendelkező gazdasági társaság - törvény vagy kormányrendelet eltérő rendelkezése hiányában - a készpénzben teljesíthető fizetések céljára szolgáló pénzeszközök kivételével, köteles pénzeszközeit pénzforgalmi bankszámlán tartani, pénzforgalmát pénzforgalmi bankszámlán lebonyolítani, s ennek érdekében bankszámlaszerződést kötni. E rendelkezést alkalmazni kell a gazdasági tevékenységgel kapcsolatos pénzeszköz tekintetében az általános forgalmi adó fizetésére kötelezett természetes személyre, ideértve az egyéni vállalkozót is.
  
Tehát mivel jogi személy, jogiszemélyiséggel nem rendelkező gazdasági társaság is lehet alanyi ÁFA mentes, attól még bankszámlanyitásra kötelezett.

A természetes személyek, ideértve az egyéni vállalkozót is --- náluk van köze a bankszámlanyitásnak, ahoz, hogy ÁFA fizetésére kötelezett-e, vagy sem, ezen belül azt tudjuk, hogy az EVÁ-s egyéni vállalkozó az maga az EVA tv. rendelkezése értelmében kötelezett bankszámla nyitásra és fenntartásra.

Tehát én azt a kijelentés, miszerint az alanyi ÁFA mentesekre nem fog vonatkozni a készpénzforgalmi korlátozás .. így egy az egyben nem erősíteném meg.  Mivel febr.01-tőllesz hatályos a rendelkezés, szerintem adig még megfognak jelenni ezel kapcsolatos értelmezések, ukászok, akár még a korm.rendelet is módosulhat.  De a jelenleg hatályos rendelkezések szerint a bankszámla nyitás ÁFÁ-ra utalóan csak a természetese személyeknél, egyéni vállakozóknál lehet mérlegelés kérdése.  Üdv.

mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Megerősítést kérnék

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » kedd dec. 30, 2008 1:21 pm

Szia Mazsi!

 

Ugyanazt írtad, amit mi is. :)

Andi

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Megerősítést kérnék

HozzászólásSzerző: mazsi5 » kedd dec. 30, 2008 1:28 pm

Igen csak amikor elkezdtem, akkor csak az első válasz volt fenn, míg írtam és kikerestem a kormányrendeletet, addigra többen is írtatok.. remélem azért nem bántódott meg senki  :)  Üdv.
mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Megerősítést kérnék

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd dec. 30, 2008 1:53 pm

Sziasztok!

Ne keserítsetek el... Van az átalányadózós áfa mentes kis vállalkozóm, hát ő agyvérzést fog kapni, ha ez miatt neki bankszámlát kell nyitnia. És meg is értem! Feleslegesen fizetni a bankköltséget.

Az más kérdés, hogy én is alanyi vagyok, és eddig nem nyitottam vállalkozói betétszámlát, mert én sem akartam, mert nem volt mire. A könyvelési díjat mindenki kp-ban fizeti. Remélem, hogy az az értelmezés, miszerint a könyvelés folyamatos teljesítés, és így össze kell számítani a 12 hónapi bevételt, nem fogja megállni a helyét. A semmire én sem szeretnék bankszámlát nyitni, bár én azért agyvérzést nem kapnék, de ezt a kis egyéni vállalkozót nagyon sajnálnám.

Üdv. Kata 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Megerősítést kérnék

HozzászólásSzerző: taxcontroll » kedd dec. 30, 2008 2:05 pm

Mégegyszer: a probléma az, hogy bizonyos esetekben (ld. ÁFA tv. 193. §) terheli áfa-fizetési kötelezettség az alanyi mentest is. Véleményem szerint akkor kell bankszámlát nyitni, ha ezek közül az esetek közül vmelyik bekövetkezik. Gondolom nem túl gyakran, de az első alkalommal kell.
taxcontroll
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Megerősítést kérnék

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » kedd dec. 30, 2008 2:51 pm

Szia Kata!

 

A könyvelési díjat nem kell éves szinten összeszámítani. Havi szinten kell figyelni. Tehát ha nincs egyetlen ügyfeled sem, aki havi 250 ezer forintnál többet fizetne, akkor nincs baj. Ezt külön kiemelte az előadó a konferencián. :)

 

Andi

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Következő

Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég

cron