Adófórum

Adózási és számviteli információk

Készpénzes számla kiállítása

Számlázás

Készpénzes számla kiállítása

HozzászólásSzerző: szucspit » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves válaszadók!

A következő problémám adódott az egyik alvállalkozómmal:

Hosszú távú szerződés keretében végzünk őrzést, mely nagy részét alvállalkozóknak adjuk ki. Az egyik alvállalkozómnak gondja akadt és jó fél éve csak készpénzes számlát tud kiállítani (peres ügy miatt inkasszó van a bankszámláján). A szerződés alapján az előző havi őrzés számlázását két egyenlő havi részletben állítja ki a következő hónapban, adott hó 15. és 30. kiállítással és egyben teljesítéssel, fizetési határidővel.

Kérdéseim:

1. A készpénzes számla esetén arról hallottam, hogy a számla kiállítása azonnal kell, hogy történjen a a teljesítéshez képest. Akkor a következő hónap 15. és 30. kiállítás nem megfelelő? Akkor sem ha a teljesítés a folyamatos szolgáltatásból adódóan a fizetési határidő?

2.Van-e az Apeh felé bejelentési kötelezettségünk az 5 milliós készpénzforgalmi szabály miatt, amennyiben ez a két számla csak együtt éri el ezt az összeget?

3. A készpénzes számla 2009. február 1.-től gondot fog okozni (250ezer forintos határ). Milyen bankon kívüli tranzakcióval lehet kiváltani? Mondjuk adok neki a saját banktömbömből egy készpénzfelvételi utalványt az ő ügyvezetőjük nevére?? Mit kell ilyen esetben írni a fizetés módjához?

Válaszaitokaz előre is köszönöm!

Üdv: István

szucspit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Készpénzes számla kiállítása

HozzászólásSzerző: taxcontroll » kedd dec. 23, 2008 10:11 am

Üdv!

1. Ha eddig is ugyanazon a napon állította ki a számlát, mint amelyiken a teljesítés napja volt, akkor mi a gond? Egyébként meg a kp. fizetés napja eltérhet a teljesítés időpontjától.

2. Nem.

3. Nem akarok apeh-megkerülős tippeket adni, de külföldi bankszámla nyitásában nem gondolkodtatok?

taxcontroll
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Készpénzes számla kiállítása

HozzászólásSzerző: M.Éva » kedd dec. 23, 2008 11:52 am

Szia!

A folyószámlához szerintem még most is lehet kérni csekk-könyvet és azzal fizetni.

Üdv:Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Készpénzes számla kiállítása

HozzászólásSzerző: baloghnehajni » csüt. dec. 25, 2008 10:11 am

Lehet, hogy nem jól tudom, de szerintem egyszerre csak egy bankszámlán lehet inkasszó. Akkor a megoldás egy másik banknál  (takszövnél) egy új számla nyitása. Persze e bank erről értesíti az APEH-ot, de ha egyszerre tényleg csak egy számlán lehet, akkor ez jó megoldásnak tűnik. Befizeti az ügyfél a pénzt, és még aznap felveszi a bankszámlájáról. A kis takarékszövetkezetekkel lehet jó kapcsolatot kialakítani, megkérdezni a befizettetés előtt, hogy van-e a számlán inkasszó.

 

Hajni

baloghnehajni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Készpénzes számla kiállítása

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » csüt. dec. 25, 2008 10:23 am

Rosszul tudod, az adós összes számláját lehet inkasszálni, sőt, még a lekötött betéthez is hozzányúlhatnak!
nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Készpénzes számla kiállítása

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » csüt. dec. 25, 2008 10:26 am

Nem lenne egyszerűbb megállapodni azzal, aki az inkasszót rátette a számlára? Pl. részletfizetésben megegyezni, így az inkasszó is lekerülne.
nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Készpénzes számla kiállítása

HozzászólásSzerző: Napraforgó » pén. dec. 26, 2008 2:43 pm

Sziasztok!

Szerintem a probléma ott kezdődik, hogy NEM ÁLLÍTHAT KI kp-s számlát 250 eFt felett, hiszen bankszámla-nyitásra kötelezett. Meg kell oldania, hogy megszűnjön az inkasszó, vagy esetleg nyit egy újat, amiről egy ideig nem tud a partner (ha ez nem az APEH...!!!).

A másik probléma a házipénztár max.összege, ha nem egyéni vállalkozó az alvállalkozó.

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Készpénzes számla kiállítása

HozzászólásSzerző: szucspit » szomb. dec. 27, 2008 10:35 am

Sziasztok!

Köszönöm eddigi hozzászólásaitokat. Az a probléma, hogy fontos alvállakozóról van szó, akit nem kötelezhetek, hogy utalásos számlát állítson, ki, viszont ha jól tudom, a készpénzes számla befogadója és kifizetője lesz 20 százalékkal bűntethető.

A csekkes megoldás érdekes lehet: ilyenkor a fizetés módjához azt kell írni, hogy csekk?? És ez nem számít készpénzes tranzakciónak a törvény értelmezése szerint? Kell erről a számlán kívül valamit még kiállítani a könyveléshez(bevételi, kiadási pzt biz.)?

Ha jól tudom csak február 1.-től lép életbe ez a szabály! Arról is hallottam, hogy az alkotmánybíróság is vizsgálja!

Kérem, hogy az 1. kérdést is vegyétek figyelembe: a tényleges teljesítés a hónap vége, a számlát köv. hónap 15. és 30. állítja ki ketté bontva. a folyamatos szolgáltatás miatt a teljesítésre azt írjuk, ami a fizetési határidő! Ilyenkor a ráírt teljesítés számít és nem a "fizikai"? Ezért kiállíthat 30. dátummal is kp számlát?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv: István

szucspit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Készpénzes számla kiállítása

HozzászólásSzerző: taxcontroll » szomb. dec. 27, 2008 1:27 pm

Csupán két megjegyzés.

Ha a szerződés szerint a felek havonta, a hónap utolsó napján számolnak el, akkor legkésőbb a hónapot követő 15. napig ki kell állítani a számlát. Nem lehet kétfelé bontva, mivel az nem a szerződés szerinti teljesítésről szólna. Tehát kiállíthat a következő hó 30. napjával kp-s számlát, de az már túl van a törvényben meghatározott időn, ergo szankcionálható. (Egyébként sem túl jól az adóhatóság tapasztalatai az őrzésvédelemmel kapcsolatosan, pláne ha alvállalkozó végzi...)

A fizetéssel kapcsolatban nem akarok tippeket adni, hogy hogyan kerüljék el az átutalásos fizetést - a csekkes változat jó, csak drága - de csupán feltenném a kérdést: mi van akkor, ha a vevő kp-ban befizeti a bankban egy olyan bankszámlára, amelyre senki sem tud tenni inkasszót...

taxcontroll
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Készpénzes számla kiállítása

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » vas. dec. 28, 2008 12:42 pm

Szia István!

 

Készpénzes fizetésnek csak és kizárólag a bankjegy és érme átadása minősül. Ezért minden más módon lehet fizetni, akár csekkel, akár bankkártyával (ez nálatok nem jó), vagy váltóval is.

mi van akkor, ha a vevő kp-ban befizeti a bankban egy olyan bankszámlára, amelyre senki sem tud tenni inkasszót...  

Egyrészt nem nagyon van ilyen bankszámla, hacsak nem a vállalkozás nevére szól, hanem pl. a cégtulaj magánszámlája. De ebben az esetben lehet gond a könyveléssel, továbbá ez fedezetelvonásnak minősül, ami BTK-s bűncselekmény!

Andi

 

U.i.: továbbra is az a véleményem, hogy meg kellene állapodni a vh. kérővel. Mert ha nem állapodnak meg, és nem is fizetnek, előbb-utóbb felszámolás lesz a vége. Az meg senkinek sem jó.

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Következő

Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég

cron