Adófórum

Adózási és számviteli információk

Alvállalkozói teljesítmény

Számlázás

Alvállalkozói teljesítmény

HozzászólásSzerző: gyorivil » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok Fórumozók!

 

A cégünk idén alvállalkozót alkalmazott több munkára. Az alvállalkozóval év végén számoltunk el. Azt szeretném kérdezni, hogy amikor én kiszámlázom az elvégzett munkát, valóban rá kell írni, hogy alvállalkozói teljesítményt tartalmaz. Ha ezt év közben elmulasztottam, akkor mi a teendő.Az alvállalkozót így nem tudom elszámolni.

 

Előre is köszönöm válaszaitokat!

gyorivil
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Alvállalkozói teljesítmény

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » szomb. dec. 20, 2008 11:32 am

Szia!

 

Ebben az esetben az 52-es számlaosztályba kell könyvelni. Mi pl. külön főkönyvi számlát nyitottunk neki: 528 - Alvállalkozónak nem minősülő teljesítmények. Így viszont nem csökkenti az iparűzési adó alapját, és a minimum adóalap számításánál sem lehet vele kalkulálni.

Mostantól pedig minden számlára írjátok rá: közvetített szolgáltatást tartalmaz. Így mehet a 815-re, de arrra még felhívnám a figyelmet, hogy az alvállalkozói teljesítményekről nyilvántartást kell vezetni.

 

 

 

Üdv.  Andulka

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Alvállalkozói teljesítmény

HozzászólásSzerző: adababa » vas. jan. 04, 2009 8:57 pm

sziasztok!

A "közvetített szolgáltatás" tartalmat mindenképp rá kell írni továbbszámlázásnál? Pénztárkönyvet vezető e.v.-ra is vonatkoznak, amiket fentebb leírtatok?

köszönöm, adababa

adababa
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Alvállalkozói teljesítmény

HozzászólásSzerző: kriszta4 » vas. jan. 04, 2009 9:02 pm

Igen, vonatkozik az EV-re. Amennyiben közvetített szolgáltatást számláz tovább, rá kell írni a számlára: "A számla összege közvetített szolgáltatást tartalmaz"

 

 

kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Alvállalkozói teljesítmény

HozzászólásSzerző: adababa » vas. jan. 04, 2009 9:18 pm

további kérdéseim is merülnek itt fel közben:

ha az e.v. autószerelő pl. főtengely köszörülést, vagy adagoló javítást csináltat az ehhez értő szakemberekkel, amit persze szeretne továbbszámlázni, az alvállalkozói teljesítésnek minősül-e? Ehhez kettőjük közt rendelkezniük kell valamiféle szerződéssel?

köszönöm, adababa

adababa
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Alvállalkozói teljesítmény

HozzászólásSzerző: kriszta4 » vas. jan. 04, 2009 9:41 pm

Találtam Neked egy APEH tájékoztatót.

Ebben az áll, hogy ráírod a számlára a fenti szöveget, vagy nyilvántartást vezet az EV. a közvetített szolgáltatásról.

"Az egyéni vállalkozó nem tartozik a számvitelről szóló 2000. évi C. törvény (a továbbiakban: Számv. tv.) hatálya alá, a rendszeres gazdasági tevékenységére tekintettel ugyanakkor az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvény (a továbbiakban: Áfa tv.) hatálya alá tartozó adóalany. Esetében a közvetített szolgáltatás fogalomkörére az Áfa tv. 15.§-ában meghatározott tartalom az irányadó. Ez azt jelenti, hogy egy adott szolgáltatás akkor tekinthető közvetített szolgáltatásnak, ha annak nyújtásában az adóalany a saját nevében, de más javára jár el, vagyis az adott szolgáltatásnak ? változatlan formában ? igénybevevője és nyújtója is egyben (pl. szállítás, közüzemi díjak továbbszámlázása).nem kifogásolható, ha a számlán ? a Számv. tv. 3. § (4) bekezdésének 1. pontjában foglaltakkal összhangban ? az egyéni vállalkozó feltünteti, hogy eladott közvetített szolgáltatásról van szó, vagy külön nyilvántartást vezet az eladott közvetített szolgáltatások összegéről."

 

kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Alvállalkozói teljesítmény

HozzászólásSzerző: adababa » kedd jan. 06, 2009 8:44 am

oké, a közvetített szolgáltatásokról van kimutatásom évről-évre, tehát akkor az elegendő.

A következőkben kiállítandó számlákra pedig legfeljebb ráírjuk az szükséges szövegrészt.

nagyon szépen köszönöm ismételten a segítségeteket.

sziasztok, jó napot és jó munkát mindenkinek.

adababa

adababa
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Alvállalkozói teljesítmény

HozzászólásSzerző: JKJudit » kedd jan. 13, 2009 3:42 pm

Nekem is volt már Apeh és önkormányzati ellenőrzésem is. Mind a két helyen elfogadták a közvetített szolgáltatásokról szóló kimutatásomat, melyek mellé szoktam lefűzni a szerződéseket is. A számlákon nekem sem volt feltüntetve az a bizonyos szövegrész, de sehol sem foglalkoztak vele. A lényeget nézték: átlátható, értelmezhető legyen mind a nyilvántartás, mind pedig a szerződések.

További jó munkát mindenkinek!

JKJudit

 

JKJudit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég