Adófórum

Adózási és számviteli információk

áfa nélkül

Számlázás

áfa nélkül

HozzászólásSzerző: Szilvike781 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

 Nem e tudja valaki, hogy fuvarozásnál ha a CMR-en szerepel a tranzit okmány száma, az elegendő e ahhoz, hogy én mint fuvarozó áfa nélkül számlázzam ki a megrenedelőnek? / aki természetesen magyar/

Szilvi

Szilvike781
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

áfa nélkül

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » kedd dec. 09, 2008 1:17 pm

Szia!  Én úgy tudom

Ha magyar fuvaros magyar cégnek számláz magyar indulási helytől, akkor olyan mintha belföldi fuvar lenne, tehát áfás A CMR arra bizonyítéka az árút szállíttatónak, hogy a termék elhagyta az országot. Várjad mások véleményét is. Mária

valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

áfa nélkül

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd dec. 09, 2008 1:32 pm

Szia Szilvi!

Mária jól tudja. Belföldi adóalanynak számláz (teljesít), hiába van közösségi adószáma, akkor is áfásan kell a számlát kiállítani. Ez egyébként sem termékértékesítés, hanem szolgáltatás. Viszont van ennek a "fordítottja", mikor eus adóalanynak számláz, de itthoni telephelyre rajka le az árut, ahonnan gyűjtőkonténerben még továbbszállítják az eus megrendelőnek. Na ez az az eset, amikor áfa nélkül számláz.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

áfa nélkül

HozzászólásSzerző: Szilvike781 » kedd dec. 09, 2008 6:20 pm

tudom én, hogy ha belföldi alany akkor áfás a fuvar. De vannak olyan esetek amikor állítólag elhagyja majd az országot az áru  pl. Oroszország felé, és ilyenkor van talán valami kitárolási okmány?? amely szerint áfa nélkül kell kiszámlázni. Igazából nekem is sántít, de a megrendelő ezt állítja, hogy ha szerepel a CMR-en a tranzit okmány száma akkor én csak nyugodtan számlázzam áfa mentesen. Szerintetek mit tegyek? Áfásan nem fogadta be a számlát :-((

Szilvike781
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég