Adófórum

Adózási és számviteli információk

Készpénzes kiegyenlítés teljesítési időpontja

Számlázás

Készpénzes kiegyenlítés teljesítési időpontja

HozzászólásSzerző: miki7508 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók!


Oktatási tevékenység elvégzésére készül megbízási szerződés (oktatás néhány alkalommal, későbbiekben meghatározott igény szerinti időpontokban) két vállalkozó között. A szerződés ideje 2008.07.01-2008.09.20-ig tart, a felek készpénzes fizetési módban állapodnak meg, teljesítési igazolás fejében állítandó ki a számla. A tényleges utolsó oktatási óra 2008.09.19-én van. A teljesítési igazolást a megrendelő 2008.10.03-án állítja ki, amelyet a megbízó postáz a megbízottnak, illetve emailen is jelez felé. Ekkor a megbízott vállalkozó külföldön van, csak 2008.10.20-án ér vissza Magyarországra, és át szeretné venni a megbízási díját.


Hogyan állít ki számlát a megbízott, ha negyedéves áfabevalló:


Kiállítás dátuma=?


Teljesítés dátuma=?


Melyik negyedévre vallja be a számlához kapcsolódó áfát?




Miki
miki7508
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Készpénzes kiegyenlítés teljesítési időpontja

HozzászólásSzerző: Panni49 » szer. nov. 26, 2008 1:31 pm

Szia! Ha készpénzes számlát állít ki,akkor a fizetés napja minden időpont,amikor a pénzt átveszi.Belső megjegyzésként ráírhatja ,hogy mire vonatkozik a kifizetés.Ha a Kp.számlát 10.hónapban állítja ki,akkor III.né.ÁFA . Üdv.Panni
Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Készpénzes kiegyenlítés teljesítési időpontja

HozzászólásSzerző: miki7508 » szer. nov. 26, 2008 1:47 pm

Szia Panni49!

És ha az illető egy év múlva jelentkezik a pénzéért, akkor az is helyes, hogy akkor számláz és veszi át a pénzt? Van valamilyen határidő, hogy meddig kell kiszámláznia, vagy ez megtehető bármikor a jövőben?

 

Miki

miki7508
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Készpénzes kiegyenlítés teljesítési időpontja

HozzászólásSzerző: miki7508 » szer. nov. 26, 2008 1:48 pm

És még egy kérdés Panni. A 3. negyedéves áfa indoklásodat nem értem. Azt írod, hogy ha 10. hónapban állítja ki, akko3 3. negyedév áfa bevallás. Nem elírtad, és 4. negyedévet akartál írni? 10. hónap az 4. negyedév! (?)

Miki

miki7508
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Készpénzes kiegyenlítés teljesítési időpontja

HozzászólásSzerző: M.Éva » szer. nov. 26, 2008 1:55 pm

Az áfa tv. azt írja, hogy a teljesítéstől számított 15 napon belül kell a számlát kiállítani.

Ha teljesítés igazoláshoz kötött a szerződésben, akkor 10.03. || 15 nap!

Üdv:Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Készpénzes kiegyenlítés teljesítési időpontja

HozzászólásSzerző: Panni49 » szer. nov. 26, 2008 2:05 pm

Igen elírtam az ÁFA időpontját,IV.név..Az előttem szóló a számlázás  módját megjelölte.Panni
Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Készpénzes kiegyenlítés teljesítési időpontja

HozzászólásSzerző: miki7508 » szer. nov. 26, 2008 3:03 pm

Köszi Panni!

Kedves M. Éva! A teljesítési dátumként te akkor nem a kiállítás napját írnád a számlára, hanem a teljesítési igazolás dátumát, azaz 10.03-at? Vagy a 15 napon belül az nem a számlára írt teljesítési dátumra szól, hanem a teljesítési igazolásra? És ha nincs formálisan teljesítési igazolás, mert ez nem volt benne a szerződésben, akkor a 2009.09.19-ét követően 15 nappal kellene legkésőbb kiállítani a számlát? De hisz akkor még nem is kapta meg a pénzt a vállalkozó.

Miki

miki7508
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Készpénzes kiegyenlítés teljesítési időpontja

HozzászólásSzerző: Panni49 » szer. nov. 26, 2008 3:12 pm

Szia! Ahogy írtam,a készpénzes számlán mindig az a dátum szerepel,amikor a fizetnek!!!!!!!!.A teljesítés igazolás tulajdon képpen annak az igazolása,hogy a munka el lett végezve,átvették.Ez az igazolás,még egy elismerés a vevő részéről arra,hogy igen,én tartozom ezért a munlkáért.Jelentősége akkor lenne a Te esetedben,ha számlát állított volna ki a szolgáltató,és utalással történik a fizetés.Legrosszabb esetben korrigáljátok a dátumát,ha ragaszkodtok hozzá.
Általában,ha nagyobb összegről van szó nem szoktak Kp.fizetni.Egyébként a pénzügyi teljesítés módját a szerződésben szokták lefektetni.Egyébként nem hiszem,hogy kp.fizetés esetén 1 évet várna valaki a pénzére,Üdv.Panni
Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Készpénzes kiegyenlítés teljesítési időpontja

HozzászólásSzerző: validitas » szer. nov. 26, 2008 4:19 pm

Sziasztok!

Szerintem Panni keveri a dolgot a készpénzfizetési számlával, ugyanis itt nem arról van szó!!!! Készpénzfizetési számlát akkor adok ki, amikor a teljesítéskor rögtön kp.fizetek is (pl. boltban kp-s vásároláskor). Itt viszont arról van szó, hogy megállapodnak egy  teljesítésről, amelynek van egy elszámolási módja ideje, valamint egy fizetési módja, ami nem átutalás, hanem kp.

 Számlát nem csak akkor kell kiállítani, ha megkapom a pénzt, hanem a teljesítéstől számított 15 napon belül. A számla kiállításának dátuma az a nap kell legyen, amikor a megbízott kiállítja a számlát. A teljesítés időpontja sztem a szerződésben foglaltaknak (mikor számít teljesítettnek az oktatás), ill.  telj.igazolásban meghatározottaknak megfelelő legyen (ha az van benne, hogy 09.19-én teljesült, akkor az). Miért 10.03-án állította ki a telj.igazolást?

Áfa tekintetében pedig nyilván az is számít, hogy a megbízott egyéni vállalkozó-e, vagy társaság, ugyanis a kérdésben vállalkozó van. Ha pedig ev, akkor áfában (fizetendő) akkor számít, amikor kifizetik, ill. ha nem fizetik ki, akkor a szla dátumától számított 45.nap.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Készpénzes kiegyenlítés teljesítési időpontja

HozzászólásSzerző: miki7508 » szer. nov. 26, 2008 4:44 pm

Kedves Panni! A kérdésemet Évának címeztem, mert ő írt a teljesítésről olyanakokat, amilyeneket. A szerződésben le van fektetve, hogy kp-ben kerül kifizetésre a munkadíj. Nem túl nagy összeg, 50 ezer ft+áfáról van szó. Azt értem, hogy te a számla teljesítési időpontjára ugyanazt az időpontot írnád, mint a számla kiállításának dátuma, amely nem más, mint a pénz átvételének a napja. Amikor arról van szó, hogy a teljesítés napja+15 belül ki kell állítani a számlát, akkor a te értelmezésed szerint ez automatikusan betartódik, hiszen a teljesítés napjára mindig a kiállítás napját írod. Ergo nincs probléma semmivel, csupán az a fura, hogy ebben a felfogásban szélsőséges esetben, ha januárban megyek csak a pénzért, akkor januári a teljesítés dátuma is, és akkor 2009 1. negyedévi áfa bevallásban vallom be az ehhez tartozó áfát. Nem biztos, hogy ez így jó, de legalább önmagában kerek és konzisztens.

<br>

Kedves Böbe!

A szerződésben egy időszak van lefektetve (07.01-09.20), ezen belül kell bizonyos (a szerződés kötésének napján még nem ismert napokon) oktatásokat tartani. Azt tudjuk, hogy az utolsó ilyen oktatási napra ténylegesen 09.19-én került sor. A teljesítési igazolásra azért októberben került sor, mert a megbízó cég vezetője csak ekkorra tudott megbizonyosodni a teljesítés elvégzéséről (ekkor kerültek összesítésre a tanfolyami jelenléti ívek, stb. - nyilván kell egy kis idő annak leellenőrzésére, hogy tényleg rendjén megtörtént-e az oktatás). Tehát 10.03-án készül el a teljesítési igazolás. A megbízó is és a megbízott is áfa alany gazdasági társaság (kft). Még mindig nem világos, hogy akkor hogyan állítanál ki számlát a megbízott helyében, aki visszatérve a jól megérdemelt szabijáról először október 20-án tud bármit is csinálni: pénzért menni, számlát kiállítani, stb. Egy kis segítséget és pontosítást kérnék még! És természetesen, nem egyszerűsített készpénzfizetési számláról beszéltem, ahogy írtad.

<br>

Miki

miki7508
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Következő

Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég