Adófórum

Adózási és számviteli információk

megbízási szerződés számlázása

Számlázás

megbízási szerződés számlázása

HozzászólásSzerző: validitas » szer. nov. 26, 2008 5:24 pm

Sziasztok!

Kérjen adószámot mint önálló tevékenységet végző magánszemély, erre a kertgondozásra az APEH-nál. Ekkor már tud számlát kiállítani. Adózása tul.képpen a megbízási díjjal azonos, annyi a különbség, hogy így tud számlát kiállítani (akár a 3 házra külön-külön is).. Szerződés persze ekkor is kell. 

Az önálló tev. részletes szabályairól itt olvashatsz: http://www.apeh.hu/adoinfo/inf2008/i08_2.html

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

megbízási szerződés számlázása

HozzászólásSzerző: Spal1 » csüt. nov. 27, 2008 1:45 pm

Köszi Böbe a Te válaszod válaszod járt legközelebb a megoldáshoz. Megnéztem az adott APEH címet,

jó kacifántossan van ott leírva. Ajánlottam a közös képviselőnek a többi az ö dolguk.

Üdv

Spal

Spal1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

megbízási szerződés számlázása

HozzászólásSzerző: KárolyPál » szomb. nov. 29, 2008 11:32 am

 

Kedves Fórumozók!


Véleményem szerint gyvera válasza a legjobb, kiegészítése ként a következőket tenném még hozzá:


A számvizsgáló bizottságot meg kell nyugtatni a megbízási díj is elszámolható ha az megfelelően dokumentálva van.

Kell egy megbízási szerződés, az adat tartalmára vonatkozóan vannak kötelező előírások.

Személyi adatok,TAJ szám,adóazonosító. száma ( Ezek kellenek az APEH részére beadandó bevalláshoz pl. 0808M.lapra.)

Kell a tevékenység le írása, a munka végzés helye, időtartalma,(pl. 2008.11.01-12.31.-ig)

Kell a megbízási díj összege, a költség elszámolás módja( nyilatkozat alapján legfeljebb 50%, nyilatkozat nélkül 10%)

Esetleg nyilatkozat az SZJA. Levonására vonatkozóan.


Ha a költségek levonása után az adó alapja nem haladja meg a minimálbér 30 %-át-ez 2008-évben 20.700Ft.- a magánszemély nem válik biztosítottá, így a megbízási díjból a magán személy terhelő SZJA.-t kell levonni.


A kifizetőt 11 %-os EHO fizetési kötelezettség terheli,amit szintén el lehet számolni költség ként.


Amennyiben az adóalap meghaladja a minimálbér 30 %-át természetes,hogy meg kell fizetni az egyéb járulékokat is,mivel biztosítottá válik a magán személy.


Üdv. K.Pál

KárolyPál
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

megbízási szerződés számlázása

HozzászólásSzerző: hvanna » szomb. nov. 29, 2008 12:20 pm

 

Kedves Spál !

Végigolvasva az összes javaslatot, nekem mégis (Validitas ) Böbe válasza a legszimpatikusabb, és ha én lennék döntési helyzetben ezt alkalmaznám. A legkevésbé bonyolult ez a megoldás. A vállalkozó személynek sem macerás.

A kertgondozásra vállakozó  kiváltja az önáéló tev-re az adószámot ( ugy hivják adószámos magánszemély), megvásárolja a számlatömböt, megkötik a szerződést, az elvégezett melóról kiállitja a számlát a társasház befogadja és kifizeti.

Az adószámos magánszemély a 2008 évi adóbevallását febr.15-ig elkésziti, ( vagy elkészitteti)  a más jövedelmeivel együtt a O853-as bevallással. 

Üdv:hvanna 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

megbízási szerződés számlázása

HozzászólásSzerző: Spal1 » szomb. nov. 29, 2008 12:46 pm

A 11/27/08-i válaszomban reagáltam.

Mint látom optimálisan körbejártátok a témát. Az "önálló tevékenységet végző magánszemély"

változatot továbbítottam a közös képviselő illetve a tulajdonos társ felé, hogy "papírozzák le" a dolgot.

Mindekinek köszönöm

Üdv

Spal

Spal1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Előző

Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég