Oldal: 1 / 1

díjbekérő v proforma

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 01, 1970 1:00 am
Szerző: Cybill1
Meg tudnád mondani, hogy a pro-forma számla mint olyan megfelelő a díjbekérőnek. Mert az egyik ügyfelünk könyvelője szerint jogilag nincs már ilyen, h "pro-forma számla" viszont a számlázóprogramban van és ők azt mondták, hogy arra jó, amire szeretnénk használni. Meghogy kell neki sorszám is. De az alapján amit írtál ez akár egy word-dokumentum is lehet?(Lesz egy kiadványunk, amit megrendelőlapon megrendeltek már néhányan, nekik szeretnénk kiküldeni valamit, ami alapján tudják, h mennyit meddig kell befizetniük, hogy megkapják a kiadványt, majd a számlát is. De nem biztos, hogy mindenki befizet, ezért kellene vmi díjbekérő vagy pro forma, de nem tudom, hogy most akkor ezekkel hogy van) - Vagy tegyem fel új kérdésként? :)

díjbekérő v proforma

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 24, 2008 7:47 pm
Szerző: aniko.varga2006
Nem használnám a proforma számlát, nehogy valakinél tévedést okozzon. Valóban egy akármilyen levél lehet, akár megrendelés visszaigazolásának is nevezhetjük, aminek az alján a fizetendő összeg, és határidő szerepel. (A biztosító például Elszámolási bizonylat néven küldi a díjbekérőket.)

díjbekérő v proforma

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 24, 2008 7:53 pm
Szerző: zspotorke

Szia!

Mivel a dijbekérő bármi lehet - ezért én nem látom különösebb akadályát a használatának, az más kérdés persze, hogy nem "elegáns". Ha megjegyzésként ráírod, hogy dijbekérőként működik, ÁFA igénylésére nem alkalmas - akkor ugyanazt a célt szolgálja, mint egy bármilyen más nyomtatvány. A program készítője persze lehetne rugalmasabb is e téren.

Üdv: P.Zsuzsa


díjbekérő v proforma

HozzászólásElküldve: hétf. nov. 24, 2008 9:57 pm
Szerző: Napraforgó

Szia!

Az én ismereteim szerint, a Pro-Forma számlát csak a külfödiek esetében használtuk "ELŐRE-befizetésként", abban az esetben, ha szerettük volna hogy a partner  a számlázandó összeg "kalkulált" részét ELŐRE fizesse be a számlánkra. Ha ez megtörtént, akkor indítottuk a szállítmányt. Ez afféle "biztosítás" volt a pénzügyi rendezésre. Majd a szállítmány PONTOS mennyiségi ismeretében küldtük a "rendes" számlát.

Ha netán kaptunk hasonlót, akkor mi sem könyveltük azt, hanem csak "utaltunk" rá, majd a pontos számla kézhezvételekor ennyivel kevesebbet avagy többet utaltunk

Véleményem szerint is, "elegánsabb"  hazai viszonylatban ELŐLEGBEKÉRŐ-t küldeni, majd ennek péü. teljesítése után elkészíteni az ELŐLEG-SZÁMLÁT, amit már könyvelni is kell. Üdv:Naprfaorgó