Adófórum

Adózási és számviteli információk

számla kelte ill.teljesités

Számlázás

számla kelte ill.teljesités

HozzászólásSzerző: berisolya » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Egyik őstermelőm gyümölcstermeléssel foglalkozik, ebben az évben váltott kötelezően adószámot. Valaki ötletére áfa-alany lett. Most számlát állittattak ki vele, illetve a felvásárló cég állitotta ki helyette az alábbiak szerint: Teljesités időponja: 2008.11.01. Számla kelte: 2008.11.26. Fizetési határidő: 2008.12.01. A gyümölcsöt valóban 11.01-én adta le a felv.cégnek. A szerződésben az áll, hogy a leadást követő 20 napon belül számlaadási kötelezettsége van. Jól van ez igy?  Igaz, hogy éves áfás, de tartalmilag jók ezek az időpontok? Arról nem beszélve, hogy a kiállitott számla helyességéért a termelő vállalja a felelősséget még akkor is,ha a felvásárló irta bele a tömbjébe ezeket a dátumokat. Szerintetek? Köszi Orsi
berisolya
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

számla kelte ill.teljesités

HozzászólásSzerző: vib2 » csüt. nov. 20, 2008 10:15 am

Szia!

Az a kérdés kivel áll szerződésben. Gondolom a felvásárlóval szemben kellene teljesülnie a 20 napnak. A számlát a felvásárló állitotta ki igy csak saját magával lehet elégedetlen a felvásárló.

vib2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

számla kelte ill.teljesités

HozzászólásSzerző: vargapal » csüt. nov. 20, 2008 11:18 am

Szerintem azt is meg kellene nézni, hogy miért is kell az őstermelőnek számlát kiállítania. Elméletben erre csak akkor kötelezett, ha a felvásárló maga is mezőgazdasági különös jogállást választott. Ha nem így van, akkor felvásárlási jegyet kell az ügyletről kiállítani. Ha valóban számlázni a kell, akkor pedig figyelemmel kell lenni az áfa tv 202§ b) pontban foglaltakra.

Egyébként meg azt írod, hogy van szerződés. Akkor ebben valószínűleg nem csak a számla kibocsátására, hanem a fizetési határidőre is van utalás. (Nekem első blikkre nem szól másról a történet, mint hogy minél később kelljen fizetni a felvásárlónak.)

vargapal
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

számla kelte ill.teljesités

HozzászólásSzerző: M.Éva » csüt. nov. 20, 2008 11:20 am

Szia!

Az áfa tv. szerint a számlát a teljesítéstől számított 15 napon belül kell kiállítani.Ezt magán szerződéssel sem lehet felülírni!!

A számlatömbjébe ne engedjen senkinek sem beleírni-mert a felelősség az Övé!!!

Üdv:Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

számla kelte ill.teljesités

HozzászólásSzerző: berisolya » csüt. nov. 20, 2008 2:15 pm

Sziasztok! Persze, hogy arról van szó, hogy minél később kelljen fizetni. Én is ugy tudom, hogy a telj.számitott 15 napon belül a számlát ki kell állitani. Azért irtam erről, hogy ilyen is van. Orsi
berisolya
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég