Adófórum

Adózási és számviteli információk

előlegről átvételi elismervény||házipénztár

Számlázás

előlegről átvételi elismervény||házipénztár

HozzászólásSzerző: gizuzmo » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kérem aki tud segítsen nekem!

A kérdésem az lenne, hogy ha vkitől előleget veszünk át arról mindenképpen számlát kell kiállítani?

Én egy átvételi elismervényt állítottam ki, de nem tudom hogy ez alapján be lehet-e tenni a házipénztárba, mert ezen  ugye nincs áfa, csak az átvett összeg szerepel. Bár sztem kp-s számlát ha jól gondolom 15 napon belül ki lehet állítani róla, csak akkori teljesítéssel amikorra az átvételi elismervény szól. A fő gondom az, hogy ha nem adok előlegről számlát, akkor hogyan lehetne betenni a házipénztárba?

 

gizuzmo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

előlegről átvételi elismervény||házipénztár

HozzászólásSzerző: M.Éva » szer. nov. 12, 2008 3:01 pm

Szia!

Az előlegről kötelező számlát kiállítani!

A pénztárba be lehet vételezni az átvételi elismervény alapján is.T 381-K 44. vevőktől kapott előleg

A számlát utólagnem lehet egysz.kp-sre írni,hanem számla nyomtatványra, a dátumok eltérése miatt is.T311-K 9,467

Majd összevezeted T44-K311

Üdv:Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

előlegről átvételi elismervény+házipénztár

HozzászólásSzerző: zspotorke » szer. nov. 12, 2008 3:11 pm

Szia!

Az befolyt előlegről előlegszámlát kell kiállítani. A nyugta csak a pénzügyi rendezés bizonylata. 

Előleg esetén a vevő külön kérése nélkül is a pénz átvételének időpontjában ki kell állítani az előlegszámlát. Azt gondolom, hogy elég nehéz lenne megmagyarázni a 15 napon belüli számlakiállítást.

üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég