Adófórum

Adózási és számviteli információk

egyesületi tagdíj bevételezése

Számlázás

egyesületi tagdíj bevételezése

HozzászólásSzerző: drag13 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Szeretnék az alábbi kérdésre választ kapni: az egyesületi tagdíjat lehet-e, bevételi pénztárbizonylattal átvenni a befizetőtől, vagy kötelező a nyugta tömb használata? Az egyik egyesületnél eddig csak "kockás" füzetbe volt a tagdíj átvétele, a másik egyesületnél bevételi pénztárbizonylatot használtak.

köszönöm Irén

drag13
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

egyesületi tagdíj bevételezése

HozzászólásSzerző: 494 » szer. okt. 15, 2008 3:07 pm

Szia Irén! Nem kötelező a számla/nyugta. Kötelező a pénztárbizonylat. Ennek ellenére van aki számlát is ad.
494
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

egyesületi tagdíj bevételezése

HozzászólásSzerző: Panni49 » szer. okt. 15, 2008 5:08 pm

Szia! Számlát csak szolgáltatásról  és értékesítésről állítunk ki.Itt csak pénzmozgás van.Ha a befizetők ragaszkodnak ahhoz,hogy legyen valami igazolás a kezükben,akkor nyugta.Én a nyugták alapján csinálok egy jegyzéket sorszám szerint, dátum,befizető neve és  tagdíj összege összes befizetés.Ez a bevételi pénztárbizonylat melléklete.Magát a nyugtát azért nem tartom jónak a könyvelni,mert a nyugták 2 példányosak,és nincs a könyvelésben.Üdv.Panni
Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

egyesületi tagdíj bevételezése

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. okt. 16, 2008 7:44 am

Szia Irén!

Elég a bevételi pénztárbizonylat. Annak a 2. példánya a nyugtapéldány, azt oda kell adni a befizetőnek, így neki is van bizonylata róla. Az 1. példány a könyvelésé, a 3.pedig a tömbben marad. Így teljesen szabályos, és könyvelhető, és mindenkinek van példánya a befizetésből.Számlát ill. nyugtát kiállítani értékesítésről, szolgáltatásnyújtásról kell. Ez nem az.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

egyesületi tagdíj bevételezése

HozzászólásSzerző: Adis » szer. szept. 22, 2010 7:31 am

Sziasztok!

Nekem még az lenne a kérdésem, hogy milyen bizonylatot kell adni annak, aki nem a pénztárba fizeti a tagdíjat, hanem bankon keresztül, átutalással az egyesület bankszámlájára?

 

Köszönöm, Adis

Adis
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

egyesületi tagdíj bevételezése

HozzászólásSzerző: Bakosné » szer. szept. 22, 2010 8:28 am

Aki utal, annak ott van a saját bankkivonata. Ő maga készíti a bizonylatát, úgy, hogy a közleménybe beírja, hogy milyen időszaki tagdij.

Márti

Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

egyesületi tagdíj bevételezése

HozzászólásSzerző: szedlacsek » szer. szept. 22, 2010 8:52 am

Én számlát készítek, igaz nem kötelező. Egyébként az egyesületeknél is szolgáltatásnyújtás történik, a tagdíj fejében jogosultak a tagok az egyesület szolgáltatásait igénybe venni.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

egyesületi tagdíj bevételezése

HozzászólásSzerző: Bakosné » szer. szept. 22, 2010 9:16 am

Én sportegyesületre gondoltam...Ott pártoló tagok is lehetnek, és nem kapnak semmit.

Márti

Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

egyesületi tagdíj bevételezése

HozzászólásSzerző: Adis » szer. szept. 22, 2010 9:42 am

Köszönöm a válaszokat!
Adis
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég