Oldal: 1 / 1

Pénzkészlet utólagos csökkentése

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 01, 1970 1:00 am
Szerző: norberto101

Sziasztok!

 

Egy új cég jött hozzám, ahol a 10 %-os osztalékkivétellel sajnos nem éltek, így rengeteg pénz van papíron a házipénztárba.  Nincs valami ötletetek arra, hogy hogyan lehetne ezt legális keretek közt, minél kevesebb adófizetéssel csökkenteni? (Tárgyi eszköz beszerzés, osztalék, tőkeleszállítás vagy valami ilyesmi?)


Pénzkészlet utólagos csökkentése

HozzászólásElküldve: szer. okt. 08, 2008 8:13 am
Szerző: loncika

Fizessék be a bankszámlára leginkább. 

Munkabérként vagy megbizási dijjal számfejtve ki is vehetik, ha belefér az osztalék kifizetés, akkor azzal is csökkenhető.


Pénzkészlet utólagos csökkentése

HozzászólásElküldve: szer. okt. 08, 2008 10:36 am
Szerző: mazsi5

Szia!   Az osztalék kifizethetőség feltételeit valószínűleg ismered. Nem írtad, hogy a magas papíron lévő (bocs ezt csak feltételezem) pénztár egyenleggel szemben van-e a társaságnak felhalmozott eredménytartaléka is, vagy 2008-ban keletkezett (várhatóan keletkező) adózott eredménye??   aminek a terhére esetleg osztalékként majd, vagy közbenső mérleggel osztalékelőlegként kifizethető olyan összeg, hogy a pénztár rendben legyen.

Ha úgymond tárgyieszköz vesztek, akkor annak a tárgyieszköznek meg is kell lenni, leltárilag is..

A tőkekivonásos jegyzett tőke leszállítással  (bár nem tudni, hogy egyáltalán lenne-e miből leszállítani.. Kft-nél min.jegyzett tőke 500 eFt). az a gond, hogy minimum 2,5 hónap.   Ez által a tőkével arányos csökkenési százalékkal (hányaddal) csökkenne az eredménytartalék is (2007.beszámoló), valamint ha esetleg van tőke tartalék, akkor az is.  Ez esetben az adózása azért kedvezőbb, mint a jelenlegi osztalékos dolognak, mert itt nincs 35%-os SZJA-s rész.  A kivont összegből a tagok által korábban megfizetett összeg levonható, a maradék rész 25% SZJA s és 14% százalékos eho-s, amit a kifizető köteles levonni és azt a 0808 bevallásban szerepeltetni, a levont összegeket megfizetni..  A százalékos eho-t az éves 450 eFt-os határösszegig kell csak levonni és megfizetni. ( Az ügyvédi munkadíj elég lényeges összeg, valamint a kétszeri közzétételért is fizetni kell a tőkekivonásos jegyzett tőke ....)

Ugyanakkor a Pm honlapján fenn lévő tv. tervezetből  - ami egyenlőre még csak egy valami, hiszen a parlament azt nem fogadta el - azt vettem ki, hogy az osztalék tekintetében törölnék a 35%-ot, s a teljes osztalék 25% SZJA-val adózna.., s hogy ezt lehetne alkalmazni a 2008-as osztalékra is.. Tehát, ha a rosszindulatú feltételezésem alapján ez a pénz nincs ott a házipénztárban, csak a pántárjelentés a könyvelés szerint van, s úgy gondolják, hogy bevárják a törvénymódosítást, mondván, ha eddig nem buktak le, hátha még ezalatt a 2-3 hónap alatt szerencséjük lesz.., akkor már a konkrét tv. ismeretében lehet dönteni. Hogy miként legyen 25% SZJA és 14% százalékos eho a meghat.mértékig, tőkekivonással, vagy osztalékként.

/Ha a feltételezésem, miszerint csak papíron van meg az pénztári pénzkészlet....  nem így van, hanem valóban ott a pénz, akkor befizetik: pénztári befizetés bankszámlára, amit akár leköthetnek kamatozásra, valahová befektetik stb.  addig, amíg nem szükségelteteik a pénz./

Nyilván, ha a tagok személyesen közreműködnek, akkor lehet személyesen közreműködői díjként is számfejteni, adózni, TB-zni meghatározott összeget, stb.  De ezeknek szerintem több az adó,jár. terhe, mint az előbbiekben felvázolt dolgoknak.  Gondolom azon személyi "kifizetéseken" már túlvagytok, amit útnyilvilvántartással, kiküldetési rendelvénnyel el lehet számolni.  Esetleg lehet kölcsönt adni tagoknak, vagy tagnak, kamatra vagy a kellékekkel is számolva kamatmentesen,  de ezzel csak az oldódna meg egy időre, hogy a pénz nem mutatkozik papíron pénzként.Üdv.

Pénzkészlet utólagos csökkentése

HozzászólásElküldve: szer. okt. 08, 2008 11:39 am
Szerző: norberto101

Kedves kollégák!

 

Köszönöm a gyors reakciót. Valójában az információ hiányos volt, amit megadtam. Csatlakozva mazsi5 válaszához a feltételezett dolgok (pénz csak a papíron, magas eredménytartalék) sajnos fennálnak. Valószínű, hogy ha az osztalék 35 %-os adóját eltörlik, akkor lehet, hogy ezt a megoldást fogjuk előnyben részesíteni.

 

Még egyszer köszönöm a gyors válaszokat!

 

Üdv