Adófórum

Adózási és számviteli információk

Továbbszámlázható?

Számlázás

Továbbszámlázható?

HozzászólásSzerző: micoka » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Nem tudtam, hogy a rövid kérdésben hogy fogalmazzam meg, de a lényeg itt:

Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de az a gondom, hogy bútorkészítéssel foglalkozó asztalost (tudjátok a szokásos kis asztaloskám) bízzák meg, hogy a megrendelt konyhabútorhoz vegye meg a szagelszívót. Sajnos a tevékenységi körünkben nincs benne, hogy elektromos háztartási gépek kereskedelme (4757 Teáor). Ettől függetlenül szerintetek elszámolhatom a szagelszívó számláját, és továbbszámlázhatom a konyhabútor árában (persze valamennyi nyereséggel a szagelszívó után is)?

Véleményetek?

Üdv: Melinda

micoka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Továbbszámlázható?

HozzászólásSzerző: validitas » pén. okt. 03, 2008 7:37 am

Szia Melinda!

Igen, továbbszámlázhatod, és nyilván nyereséggel. Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Továbbszámlázható?

HozzászólásSzerző: micoka » pén. okt. 03, 2008 7:51 am

Szia Böbe!

Köszönöm a válaszodat. És nem számít, hogy nincs a tevékenységi köreim között? Vagy jobb lenne ezzel kibővíteni a tevékenységet? Lehet, hogy többször is elő fog fordulni, hogy pl. beépíthető hűtőt, sütőt, mikrót, egyebet kérnek beszerzésre az ügyfelek.

Szóval, ha egyszer-egyszer van ilyen, akkor elszámolható, de ha már többször előfordul, akkor jobb lenne hivatalossá tenni?

És ezt szerinted anyagköltségre (511-re) kellene könyvelnem, vagy árura, vagy mire, a gép számláját?

Köszönettel: Melinda

micoka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Továbbszámlázható?

HozzászólásSzerző: validitas » pén. okt. 03, 2008 8:04 am

Ha csak egy-egy esetben fordul elő, akkor sztem nem szükséges, de mivel várhatóan többször is előfordul, fel kell venni a tevékenységi körbe. És még felvet egy csomó kérdést, pl. a garanciális és jótállási kötelezettségek kérdését is, hiszen ha ő adja el a terméket a vevőnek, akkor ő köteles biztosítani a törvényben előírt garanciális javítást, a jótállást, a szervvizelést is. Ezekben a szabályokban nem vagyok járatos, utána kell nézni. Ha ilyen kereskedelmi tevékenységet felvesz, ahhoz talán még üzlethelyiség is szükséges, amihez pedig engedély is kell. Szóval nagyon macerás.

Talán egyszerűbb lenne, ha nem vállalná a gépek beszerzését, továbbértékesítését.  

A szagelszívót sztem könyvelheted anyagköltségre, mivel a megbízás is úgy szólt, hogy konyhabútor szagelszívóval, és gondolom így fogja kiszámlázni is.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Továbbszámlázható?

HozzászólásSzerző: micoka » pén. okt. 03, 2008 8:11 am

Hát, ettől félek én is. Igazság szerint úgy csinálja(ná), hogy megőrzi a számlát a garanciával együtt, és ha a vevőnek valami problémája lenne vele, akkor az asztalos viszi a szervízbe a garancia miatt. Kicsit faramuci egy helyzet.

És abban is igazad van, hogy biztos hogy nem egyszerű dolgok ezek, mert ahogy írod, üzlethelység meg egyéb ilyen nyalánkságok is lehetnek.

Bár azt is lehet, hogy a vevő nevére kéri a számlát, és át is adja neki, csak ugye akkor hasznot nem tud rá tenni.

Köszönöm: Melinda

micoka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Továbbszámlázható?

HozzászólásSzerző: validitas » pén. okt. 03, 2008 8:21 am

Az működne, hogy a vevő nevére kéri a számlát, neki veszi meg, átadja. A hasznot pedig tegye rá a bútorra, azaz azt adja picit drágábban.

A másik sztem nem járható út.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Továbbszámlázható?

HozzászólásSzerző: micoka » pén. okt. 03, 2008 9:18 am

Hát, ez lenne a legtisztább, csak az a baj, hogy mindenki minél olcsóbban szeretne konyhabútort. Általában anyagárban. Elég drága az anyag, és az egyéb anyagok is a bútorgyártásnál, csak ezt senki nem akarja megérteni, és a szállításról még nem is beszéltem.

De ez már nem szakmai dolog, csak egy kis bosszankodás.

Köszönöm: Melinda

micoka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Továbbszámlázható?

HozzászólásSzerző: validitas » pén. okt. 03, 2008 10:07 am

No igen, mindenkinek a saját zsebe a fontos, igaz? :-))  A vevő nyilván olcsóbban szeretne hozzájutni, a vállalkozó is szeretne megélni. Valahogyan csak sikerül egyezségre jutniuk, a vevőnek is meg kell értenie, hogy plusz utánajárás az asztalosnak megvenni a szükséges gépeket, aztán szállítania is kell, stb, stb. A garancia miatt viszont a vevőnek fontos a számla, talán így megérti. 

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Továbbszámlázható?

HozzászólásSzerző: micoka » pén. okt. 03, 2008 10:47 am

Szia Böbe!

Aranyos vagy. Köszönöm a segítségedet. Ez már csak érdekességnek(?) írom: Képzeld, volt egy vevőnk, akivel megegyezett az árban az asztalos, amit a vevő el is fogadott. Fizetett a bútorra előleget, majd amikor kész lett, és ki kellett volna fizetnie a hátralévő összeget, kötözködni kezdett, hogy mi mennyibe került, bár szerintem ezt az elején kellett volna kérdeznie, mielőtt még elfogadta az árat. Amúgy tökéletesen meg van elégedve a bútorral, nagyon tetszik neki, csak éppen fizetni nem akar. Így nála maradt 180.000 Ft. Hát, több ilyen ügyfelet nem szeretnénk. Na, mindegy.

További szép napot.

Üdv: Melinda

micoka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 73 vendég