Adófórum

Adózási és számviteli információk

Előlegnek van-e árfolyama?!

Számlázás

Előlegnek van-e árfolyama?!

HozzászólásSzerző: megyeri » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Szeretném kérdezni, hogy a devizás  előlegnek  -végszámla kiállítása után-  számolunk-e árfolyamkülönbözetet, vagy ugyanannyi (előleg időpontjában Ft-ra kiszámított) Ft előleget vezetünk ki a könyvelésből. Nyilván devízában ugyanazt az összegeti, de az  időközbeni árfolyamváltozás miatt az előleg Ft értéke már nem ugyanannyi Ft. Tehát árfolyamot számolok (az előlegre)  vagy ugyanannyit vezetek ki mint az előleg beérkezésekor számított Ft érték?

Várom válaszotokat!

Köszönöm

megyerik 

megyeri
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Előlegnek van-e árfolyama?!

HozzászólásSzerző: validitas » pén. okt. 03, 2008 7:06 am

Szia Megyerik!

Szerintem nem kell számolni, hanem ugyanazon az árfolyamon kell kivezetni, azaz Ft-ban ugyanannyit vezetsz ki.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Előlegnek van-e árfolyama?!

HozzászólásSzerző: megyeri » pén. okt. 03, 2008 7:22 am

Szia Böbe!

Köszönöm a gyors választ!  Mennyire vagy biztos benne? Tulajdonképpen  azért kérdezem, mert APEH ellenőrzésem lesz (tudom Áfa-t nem érint) és én az Áfa bevallása 97-es sorában, ill. az 50. sorában is rosszat írtam és az ellenőrzés előtt még szeretném javítani a bevallásomat. Mert ez érinti még a 08A60 -os bevallást is.

Üdv Megyerik 

megyeri
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Előlegnek van-e árfolyama?!

HozzászólásSzerző: validitas » pén. okt. 03, 2008 7:41 am

Nyugodtan várj még egy kicsit,  remélhetőleg más fórumozók is válaszolnak a kérdésedre. Remélem megerősítik a válaszomat, mert eléggé biztos vagyok benne.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Előlegnek van-e árfolyama?!

HozzászólásSzerző: zspotorke » pén. okt. 03, 2008 9:53 am

Sziasztok!

Egyetértek veled Böbe, mert az előlegről azt tudjuk, hogy a teljesítés napja a jóváírás napja, tehát az enapi árfolyamon kell értékelnem és bevallanom. (beleszámít az ellenértékbe). Amikor megkapom a végszámlát, akkor már csak arra a részre kell ÁFÁ-t fizetnem, amit nem ÁFÁ-ztam le (hú de ronda ez így, de nem tudom másként) mégpedig a teljesítéskori (számla kelte) árfolyamon.

Szerintem az előlegre előírt szabályt nem írhatom felül, ott maradnia kell a befolyáskori árfolyamnak - ezért én sem számolok el rá árf.különbözetet.

Üdv.: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Előlegnek van-e árfolyama?!

HozzászólásSzerző: MonokiM » pén. okt. 03, 2008 10:17 am

Sziasztok!

Ha csak ez az egy előleged volt, akkor a teljesítéskori árfolyamértéket kell alkalmazni a kivezetéskor/összevezetéskor. Egyébként, ha több lenne, ugyanúgy, mint a devizás bankszámlánál, ill. a valutapénztárnál a számviteli politikában rögzített módszerrel kéne pl.: átlagárfolyam, FIFO, LIFO... a kivezetéskori árfolyamot megállapítani és akkor árfolyamkülönbözeti nyereség/veszteség is keletkezne. Az áfabevallásban MNB-árfolyamon kell szerepelni.

Üdv.: Margit

MonokiM
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Előlegnek van-e árfolyama?!

HozzászólásSzerző: zspotorke » pén. okt. 03, 2008 10:21 am

Szia Margit!

Nem értünk egyet, a miértet az előbbi válaszomban leírtam. Azzal sem, hogy ÁFA MNB árfolyam. Csak annak aki az bejelentette!

Üdv. P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Előlegnek van-e árfolyama?!

HozzászólásSzerző: validitas » pén. okt. 03, 2008 10:38 am

Szia Margit!

Szerintem akárhány előleg van is, azon az árfolyamon kell kivezetni, amelyen árfolyamon a könyvekben szerepel. Itt nem lehet szó árf.különbözetről.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Előlegnek van-e árfolyama?!

HozzászólásSzerző: zspotorke » pén. okt. 03, 2008 10:50 am

Még idekívánkozik, bár biztos tudod:

Az előleg ÁFÁ-ja csak akkor vonható le egyazon bevallásban -egyéb feltételek fennállása mellett-,  ha van róla "előlegszámla". Ha nincs ilyen számlád, akkor csak a végszámlánál vonhatod majd vissza.

Üdv: P.Zsuzsa

 

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Előlegnek van-e árfolyama?!

HozzászólásSzerző: MonokiM » pén. okt. 03, 2008 11:06 am

Szia Zsuzsa!

Ok :) Igazad van. Valóban csak az MNB-árfolyamot bejelentőkre vonatkozik. Végülis sokkal egyszerűbb, ha több előleg van is, az egy be/kivezetéshez tartozóknak nem változtatgatni az árfolyamát :)

Üdv.: Margit

MonokiM
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Következő

Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron