Oldal: 1 / 2

Szükséges-e képesítés a 900102 TEAOR-hoz?

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 01, 1970 1:00 am
Szerző: Nuno1

Szükséges-e, és ha igen, akkor milyen végzettséget, képesítést igazoló papír az alábbi tevékenység végzéséhez: Előadó-művészeti tevékenység (zenei) (900102).

Hol tudnék ennek utánanézni?

Konkrétan Zenei előadó tevékenységre gondolok. Ha nekem nincs ilyen képesítésem - autodidakta zenész lévén - viszont van egy Kft.-m, akkor van-e valamilyen lehetőségem arra, hogy ezt a tevékenységet felvegyem a cégem tevékenységei közé?


Szükséges-e képesítés a 900102 TEAOR-hoz?

HozzászólásElküldve: kedd szept. 23, 2008 10:27 am
Szerző: hvanna

 

Kedves nuno1 !

A szórakoztató zenei szolgáltatás (zenélés) képesitési követelményei a

www.epalya.hu oldalon található. A zenélés több telületre van bontja s OKJ jegzékbe van foglalva. Itt talán tud tájékozódni. 

Üdv:hvanna 

 


Szükséges-e képesítés a 900102 TEAOR-hoz?

HozzászólásElküldve: kedd szept. 23, 2008 10:29 am
Szerző: garbo50

Először is kérdés, hogy hol akarsz zenélni.

Abban az esetben, ha folyamatosan mint vendéglátóhelyi zenész (alkalmazásban) művelnéd ezt a tevékenységet, akkor szakirányú(zenei) szakközépiskolai végzettség  kellene hozzá.

A tevékenységi körök közzé felveheted, jelenleg,  az új tevékenységet ( nem fő- bár ez is változás alatt) az Apeh-hoz kell bejelenteni. Az általad írt szakmakódhoz külön engedély nem szükséges.

Üdv.


Szükséges-e képesítés a 900102 TEAOR-hoz?

HozzászólásElküldve: kedd szept. 23, 2008 11:53 am
Szerző: Nuno1

Hello!

Én csak hobbizenész vagyok, alkalmanként lépek fel a a zenekarommal klubokban, rendezvényeken, viszont a hangszereim és egyéb hangtechnikai eszközeim elég borsos árban vannak, és ezeket szeretném valahogy leírni költségként. Tehát mivel azt írtad, hogy ehhez a TEAOR-hoz nem kell külön képesítés, így ezt felvehetem a tevékenységeim közé?

 

Üdv.


Szükséges-e képesítés a 900102 TEAOR-hoz?

HozzászólásElküldve: kedd szept. 23, 2008 11:56 am
Szerző: Nuno1

Kedves hvanna!

 

Én csak hobbizenész vagyok és csak havonta egyszer-kétszer lépek fel a zenekarommal fesztiválokon és élőzenés helyeken. Igazából azt szeretném megoldani valahogy, hogy az igen drága hangszereim és egyéb eszközeim árát el tudjam költségként számolni. Erre keresem a megoldást.

 

Üdv.: nuno


Szükséges-e képesítés a 900102 TEAOR-hoz?

HozzászólásElküldve: kedd szept. 23, 2008 1:06 pm
Szerző: garbo50

Szia!

Ez azért ennyire nem egyszerű,  ugyanis az eredeti kérdésedben arról nem volt szó, hogy zenekar tagjaként vásároltál felszerelést. Abban az esetben ez mondjuk járható út lenne, ha veszel egy szintetizátort, amivel esetenként fellépsz, a fellépésedért bevételt kapsz, ami szembe állítható a befektetéseddel, így a felvett tevékenységi körrel ez legális is lenne.

Hogyan oldható ez meg a zenekar esetében? Ez így már bonyolultabb eset ezen még gondolkodni kellene.

Hagyjuk nyitva egyelőre

Üdv


Szükséges-e képesítés a 900102 TEAOR-hoz?

HozzászólásElküldve: szer. szept. 24, 2008 6:04 am
Szerző: Nuno1

Szia garbo50!

 

A zenekart szerintem kihagyhatjuk a dologból, mert nélkülük is felléphetek, de ha velük lépek fel akkor is kiszámlázhatom én, a többit meg egymás közt megoldjuk. Az én esetemben a lényeg, hogy felvehetem-e képesítés nélkül a tevékenységet, hogy így elszámoljam a vásárolt hangszer árát?

 

Üdv.


Szükséges-e képesítés a 900102 TEAOR-hoz?

HozzászólásElküldve: szer. szept. 24, 2008 9:20 am
Szerző: garbo50

Szia!

Szerintem, persze azt hozzá kell fűznöm ez nem hivatalos vélemény, az amatőr zenészeknek nem kell szakképesítés. Igaz volt erről vita előadók és OSZK között. Az utóbbi szerint az orvos sem műthet képesítés nélkül, így miért szórakoztathatna az előadó minden végzettség mellőzésével.

Nos ezért a vendéglátóhelyen történő zenélés az lehet hogy OSZK szakvizsgához kötött, mivel a vendéglátóhelyek is engedélykötelesek ezen a téren ( besorolás) és a kettő összekapcsolódik.

Az én ügyfeleim között van egy ev, aki felvette a tevékenységi körébe ugyanezt a besorolási szám szernti tevékenységet (szintetizátoron játszik és énekel) , esetenként vendéglátóhelyeken zenél, amiről számlát bocsájt ki, neki van ilyen szakvizsgája, (a megye székhelyeken szoktak ilyen vizsgákat szervezni erről bővebbet sajnos nem tudok, de így talán jobban el tudsz indulni)

Arról van információm, hogy milyen vizsgakövetelmények vannak zenekarok, énekesek, külön szintetizátorosok részére, sőt még a DJ-k is akik ezzel foglalkoznak szakvizsgához kötöttek, de kiemelve a vendéglátóhelyet.

Ha a profitálhatsz.hu weboldalon a TEÁOR keresés fülre kattintassz ( fennti kb 3.)és lenn be írod az általad megjelölt számot, ott is olvashatod, hogy külön engedély nem szükséges hozzá, így az álláspontom: az általad írt részvételihelyek sem követelnek képzett zenészt,  hol tudnának megmutatkozni az amatőr zenészek?-(szerintem pl.Postás Józsinak sincs ezirányú képzettsége:)))

Remélem   sikerül legalább elindulnod a témában.

 


Szükséges-e képesítés a 900102 TEAOR-hoz?

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 25, 2008 6:28 pm
Szerző: KárolyPál
 

A témához kapcsolódva nekem olyan kérdésem volna, hogy van egy étterem ahol nincsen zenei szolgáltatás van e arra lehetőség,hogy időnként -havonta egyszer- meg hívjanak egy együttest, akik egy meghatározott összegért fel lépnek az esti órákban.

A vendégektől külön belépő díjat kérnének.

Kérdésem,hogy van e erre lehetősége- a tulajdonosnak, ha igen erre kell valami külön engedély?

Vagy egy külső vállalkozó rendezné az együttest és így a külön belépőket is Ő szedné.

A belépő díj be szedésére elegendő -e az egyéb helyeken alkalmazott belépő jegy,mely egy sorszámozott tömb,vagy nyugtát kell róla adni,talán a pénztár gépbe beütve?

Elnézést kérek ,de ha lehet és tudok külön pontot és is felajánlok a hozzászólóknak.


Szükséges-e képesítés a 900102 TEAOR-hoz?

HozzászólásElküldve: pén. szept. 26, 2008 5:20 am
Szerző: garbo50

Szia!

Először is a kályha, azaz a kiindulópont:

133/2007. korm rendelet

16. § (1) Vendéglátó üzletben a vendégek szórakoztatására zeneszolgáltatás nyújtható, műsoros előadás, tánc rendezhető,....

(2) Az (1) bekezdésben meghatározott tevékenységek folytatását a tevékenység megkezdése előtt be kell jelenteni a jegyzőnek és az illetékes rendőrkapitányságnak.  -> ennek a neve zenenyilatkozat

Az (1) bekezdés arra vonatkozik, hogy a besorolást ami a fenti rendeletben van a Kereskedelmi Engedélyezési Hivatalnál kell kérni, bár gondolom ezek mind megvannak, csak étterem vonatkozásában.

Időszakos zeneszolgáltatásnál még az Artisjus is képbe kerül(bejelentés), hisz az élőzenére más a tarifa, főleg ha belépőjeggyel van megspékelve. A belépőjegyeknél is érdekes hogy van e az árban fogyasztási hányad pl.

Az engedéllyel kapcsolatban még a 43/1998. IKIM rendeletet is érdemes átolvasnod. No és a hab a tortán, hogy elvileg vendéglátóhelyeken csak OSZK vizsgával rendelkező művészek léphetnek fel.

Kapásból, és tanulmányozás céljára egyelőre ennyi.

Üdv.