Adófórum

Adózási és számviteli információk

Gyermek program számlázása

Számlázás

Gyermek program számlázása

HozzászólásSzerző: dagitotti96 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Szeretnék egy művelődési házba vinni egy gyermekprogramot (számítógépes játék) és én is vezetem le a programot, tanár vagyok, egy általános iskolában tanítok főállásban. Havonta egy ilyen program lenne.

Kérdésem a következő, hogy ez egyéb szellemi tevékenységnek számít-e? Adózni nem kell ez után? ill. miként tudok erről legegyszerűbben számlát adni? Apehnál milyen formanyomtatványt kell kitölteni? Köszönettel!

dagitotti96
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Gyermek program számlázása

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » pén. szept. 19, 2008 5:12 pm

Szia, nem könnyű a kérdés. (Az a része "könnyű", hogy adózni kell utána.)

Ha ez valamilyen "előadóművészeti" jellegű tevékenység részedről, akkor beleférhet az adószámos magánszemély kategóriába. Akkor tudom elképzelni, ha ez konkrétan inkább showman jellegű műsorvezetés. Egyéni vállalkozói igazolványt pedig alkalmi tevékenységre felesleges kiváltani.

Igazából sokkal jobb lenne neked, ha megbízási szerződéssel foglalkoztatnának. Adószámos magánszemélyként a műv.háznak pontosan ugyanolyan komplikált elszámolni a számládat, mintha megbízás alapján számfejtenének. Ez jó érv lenne a műv. ház felé, általában a partnerek szoktak ragaszkodni a számlához, mert azt hiszik, egyszerűbb.

Minden esetben a tevékenység érdekében felmerült, saját nevedre szóló számlákkal igazolt költségeidet le tudod vonni a bevételből. Ha nem akarsz számlákkal bíbelődni, 10% költségáltalány érvényesíthető számla nélkül is a megbízási szerződés esetében.

aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron