Adófórum

Adózási és számviteli információk

Szerződés festmény értékesítéshez

Számlázás

Szerződés festmény értékesítéshez

HozzászólásSzerző: krida1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Első próbálkozásom a fórumon, így üdvözlök mindenkit és előre is köszönöm a segítséget!

 Önálló tevékenységű magánszemély művészeti tevékenységben - festőművész, festményt értékesít. Az adózási részt már körüljártam. DE a számla mellé szerződést is kell készíteni, a vevő egy cég. Azt az infót kaptam, hogy felhasználói szerződést kell írni, a szerzői jogdíjnak is köze van hozzá. Mintát nem találtam sehol, és képzőművészek részére sem találtam honlapot a szerzői jogdíjakkal kapcsolatban, csak előadó-, zenei-, szoftveres tevékenységhez.

 Bármilyen információ segítség lenne

krida1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Szerződés festmény értékesítéshez

HozzászólásSzerző: M.Éva » pén. aug. 22, 2008 2:57 pm

Szia!

Szerzői jogdíj hogyan jön egy egyedi festményhez?

Aki ránéz fizet 100,-at és ebből 10,- a festőé?

:))

Eladja egy alkotását és ezzel lemond a tulajdonáról!A vevő azt kezd a festménnyel, amit akar.

Vagy nem erről van szó?

Éva

 

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Szerződés festmény értékesítéshez

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » pén. aug. 22, 2008 4:15 pm

Sziasztok!

Nem tudom milyen képzőművészeti alkotásról van szó, de ha kicsit ismertebb a festő nem ártana ügyvédet megkeresni a problémával. A mű szerzője -nekem ez tűnik ki-, rendelkezhet arról, hogy pl. ki lehet-e állítani az alkotást, a címe, fotója publikálható- e stb, olyasmit is olvastam, hogy kiállítás esetére az alkotó rendelkezáésére kell bocsátani ( de persze ez szerződéstől is függ, és a felhesználói szerződésben úgy vélem ezt leht rendezni).

Keress rá a google-ben a "felhasználási szerződésre".

Sajnos mintát nem tudok neked küldeni, mert nem volt ilyenhez szerencsém.

A törvényt tudom előtte áttanulmányozásra ajánlani ( 1999. évi LXXVI.tv)

http://www.1000ev.hu/index.php?a=3&param=9747

A magyarorszag.hu -n is rákereshetesz a jogszabálykeresőben.

Ha átnézed a tv-t tüzetesen (én csak belepillantottam), és a műalkotásról várható, hogy ez a későbbiekben igen komoly értékkel fog bírni, akkor nem árt jogi segítséget igénybe venni a szerződés megfogalmazásához véleményem szerint.

Üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Szerződés festmény értékesítéshez

HozzászólásSzerző: nagyeva1980 » csüt. aug. 28, 2008 11:52 am

Szia

Én sem vagyok járatos a témában, de nekem adásvételi szerződés lenne a szimpatikus megoldás, azon rajta van minden fontos adat. DE sajna ennél többet nem tudok, talán vannak nálam járatosabb kollégák, akik találkoztak már ilyennel.

Vicuska 

nagyeva1980
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Szerződés festmény értékesítéshez

HozzászólásSzerző: garbo50 » csüt. aug. 28, 2008 12:11 pm

Szia!

Mint a zenével stb... kapcsolatban az Artisjus jogvédő iroda, a képzőművészeknek is van hasonló szervezete. Ez a szervezet tagdíj fizetés ellenében védi a művész  érdekeit, feltételezem hogy ettől a szervezettől kellene a felhasználási szerződés. A www.eji.hu oldalon az előadómüvészekkel kapcsolatban (adózás, járulék azonos) találsz linket is és dokumentumokat is. Próbálj meg ezen elindulni.

Üdv.

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Szerződés festmény értékesítéshez

HozzászólásSzerző: krida1 » szer. szept. 24, 2008 11:22 am

Elnézést a késői válaszért, de köszönöm a válaszokat. Átnéztem a törvényt, majd még pár szerződésmintát és sikerült elfogadható megoldást találni. Itt a fontos a képek későbbi felhasználásának tisztázása volt mind a két fél részéről, ehhez jogdíj társul-e, stb.Az eji.hu sajnos előadóművészekkel foglalkozik, nem alkotókkal.Az oldalt már néztem előtte is, és azért találtam rajta hasznos infókat.
krida1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron