Adófórum

Adózási és számviteli információk

Teljesítési igazolás

Számlázás

Teljesítési igazolás

HozzászólásSzerző: crt1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók!

Teljesítés igazolás kiállításával kapcsolatban lenne két kérdésem.

Az első esetben egy cég folyamatos havi karbantartást számláz ki, viszont a számla kiállítása még a teljesítési időszak közben történik. Pl. az időszak 08.01-08.31, a számla kelte 08.15-e, a fizetési határidő és a teljesítés dátuma 08.23-a. Itt a fórumon azt olvastam, hogy a teljesítési igazolás dátuma meg kell egyezzen a számla teljesítési dátumával, de ekkor az igazolás aláírásakor még nem fejeződne be a szolgáltatás teljesítése. Milyen módon lehet ezt kiküszöbölni a visszamenőleges számlázáson kívül?

A második esetben a cég internetes tárhelyszolgáltatást értékesít, melyet a szolgáltatás megkezdésekor előre számláz éves rendszerességgel. Itt szintén problémás a teljesítés igazolás kiállítása a dátumok miatt, illetve nem is találkoztam még olyan internetes szolgáltató céggel, aki ilyen igazolás kért volna, még a nagy multik esetén sem. Vagy ilyenkor nem szükséges?

Köszönöm a segítséget előre is:
Zoli

crt1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Teljesítési igazolás

HozzászólásSzerző: validitas » szomb. aug. 16, 2008 5:54 pm

Szia Zoli!

Az első esetben nyilván átalánydíjas karbantartásról van szó (különben honnan lehetne tudni, mennyit kell számlázni), nyilván a szerződés is így szól. Ezt azért nézd meg. Ebben az esetben nem kell teljesítésigazolás.

A második esetben sem kell sztem, mert itt fix havi díja van a tárhely biztosításának, és ha a teljesítés nem történik meg, vagy nem megfelelő, akkor nyilván a cég reklamálna. A szerződés is nyilván tartalmazza ezeket a feltételeket.

Szóval ezekben az esetekben nem kell teljesítésigazolás sztem.

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Teljesítési igazolás

HozzászólásSzerző: szaboicus » kedd aug. 19, 2008 3:19 pm

Szia!
A szerződésben kell || 1. pont= A számla befogadása egyben a teljesítés igazolása.Így nem kell minden egyes számlához || igazolás.
A számla kiállítás napját is a szerződésben rögzíthetitek.Üdv.Icus.   
szaboicus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Teljesítési igazolás

HozzászólásSzerző: crt1 » hétf. aug. 25, 2008 6:15 pm

Sziasztok.

Először is köszönöm a válaszokat és elnézést a késői reagálásért.

A kérdések oka az volt, hogy egy másik cég ellenőrzésekor az ellenőrök kérték a teljesítésigazolásokat ilyen esetekben is. Valamint a szerződésben vagy a számlán hiába szerepel az, hogy a számla befogadása igazolja a teljesítést, hiszen az még hó közben (vagy előre) lett kiállítva, amikor a teljesítés még nem fejeződött be. Legalábbis eléggé logikátlannak tűnik ez alapján ez az egész igazolásos dolog. Sajnos a könyvelőnket nem tudtam megkérdezni, mert épp szabadságon van, ezért kérdeztem itt a fórumon hátha van ötletetek.

Köszönöm még egyszer.

Zoli 

crt1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Teljesítési igazolás

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. aug. 25, 2008 8:22 pm

Szia Zoli!

Arra nem válaszoltál, hogy az 1.eset átalánydíjas karbantartás-e, mert akkor értelmetlen a teljesítésigazolás, hiszen az átalánydíjat akkor is fizetni kell, ha éppen az adott hónapban nem csinálnak semmit (hogy ne akkor legyen egyszerre sok a díj,ha javítani kell). Ha viszont minden hónapban kijönnek karbantartásra, akkor nyilván van munkalap a végzett javításról, felhasznált anyagról, amit valaki a cégtől aláírt, átvett. Ha van, nos ez megfelel teljesítésigazolásként.

A 2.esetben szerintem értelmetlen a telj.igazolás, hiszen a tárhelyet vagy biztosították, vagy nem, de akkor nyilván nem fizettek érte, vagy reklamáltok. Az ilyen havidíjas, folyamatos szolgáltatásokra nem kell sztem telj.igazolásokat kiállítani, a szerződés a mérvadó.

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Teljesítési igazolás

HozzászólásSzerző: bognaran » hétf. nov. 07, 2011 4:37 pm

Kedves Zoli,


van egy elég jó leírás arról, hogy mikor kell teljesítésigazolás egy szolgáltatás esetén a http://www.villamforditas.hu/hu/forditoiroda/118-forditasi-szerzodes-teljesitesi-igazolas oldalon, illetve egy doc formátumú teljesítési igazolás minta le is tölthető.


Üdv: Anna

bognaran
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 22 vendég