Adófórum

Adózási és számviteli információk

őstermelő nyugtaadási kötelezettsége

Számlázás

őstermelő nyugtaadási kötelezettsége

HozzászólásSzerző: boborgabor » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók! Szeretném szíves segítségeteket kérni:

Őstermelő vagyok, zöldségfélét, gyümölcsöt, virágot termelek és amit a család nem fogyaszt el a felesleget értékesítem, szezonális jelleggel. Az éves bevételem 400-500 e Ft körül alakul. Korábban az adószámot megkértem és megkaptam.

Kérdésem: Értékesítéskor /csak magánszemélyek/ kell-e nyugtát kiállítanom?

Tisztelettel és köszönettel: B. néni

boborgabor
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

őstermelő nyugtaadási kötelezettsége

HozzászólásSzerző: hvanna » kedd aug. 12, 2008 5:34 am

 

Kedves B.Néni !

Igen kell nyugtát adni, hiszem nyugtaadási kötelezettséget ir elő a törvény, ezen felül ezzel tudja azt igazolni, hogy évi 600 ezer Ft alatt van ( volt ) a bevétele.

Ha kért és kapott adószámot, akkor az adószám felmutatásával vásároljon nyugtatömböt  a nyomtatványboltban, és amikor értékesit a piacon vagy máshol legyen magánál és  az értékesítésről állitsa is ki és adja oda a vevőnek.

Üdv:hvanna 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

őstermelő nyugtaadási kötelezettsége

HozzászólásSzerző: hvanna » kedd aug. 12, 2008 5:44 am

 

Folytatás:

Amenniyben Ön:

nem alanya az ÁFá-nak, valószinú nem, ( az adószáma nem 2-es) az utolsó két számjegy előtt,  hanem 1-es akkor nem kell nyugtát adni. 

Apeh: 2007. tájékoztatója

üdv:hvanna 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

őstermelő nyugtaadási kötelezettsége

HozzászólásSzerző: hvanna » kedd aug. 12, 2008 5:53 am

 Kedves B.Néni !

www.apeh.hu oldalon  jobb felső sarokba a keresőbe tessék beirni: nyugtaadási kötelezettség.   és keresésre rákattintani.

a 11.sorszámon található a mezőgazdasági őstermelők nyugtaadási kötelezettsége tájékoztató.

Mivel Ön rendelkezik  a teljes információval, ha elolvassa eltudja dönteni a kérdést. , de az eddigiek szerint nem kell nyugtát adni, ami leirt a kérdésfeltevésben.

Üdv:hvanna 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

őstermelő nyugtaadási kötelezettsége

HozzászólásSzerző: garbo50 » kedd aug. 12, 2008 6:33 am

Kedves B.néni!(hogy az Ani által írt megszólításnál maradjak)

Egy kicsit vitáznék Anival, mivel az új 2008.jan.-tól hatályos áfa törvény szerint- az őstermelő adószám váltására kötelezett, így a termékértékesítés szempontjából nyugtaadási kötelezettsége is van.

Az, hogy magánszemélynek értékesít nem zárja ki ezt, hisz a boltban is magánszemélyként vásárolunk és kapunk ( vagy nem maga a devil) nyugtát. Az apeh oldalán található információ 2007.-es, bár nem archiválták ( hivatal malmai lassan őrölnek) már erre nem vonatkozik, mármint adószámos őstermelőre- legfeljebb arra az öreg nénére, aki a feleslegével őstermelői igazolvány nélkül kimegy a piacra. Ebben azért nem vagyok 100%-osan biztos, hogy így kimehet- e, mivel ez szakemberek által is vitatott téma volt, hogy így a kapuban árulhat, de piacon nem. Mire jutottak nem követtem nyomon, talán valaki igen.

Üdv. és szép napot- B.néninek jó egészséget

 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

őstermelő nyugtaadási kötelezettsége

HozzászólásSzerző: loncika » kedd aug. 12, 2008 7:35 am

Hát én is ugy tudom, hogy az őstermelőknek  2008 január 1től kezdve minden eladásról ki kell állitani a nyugtát, akár áfakörös akár nem, és persze feltéve, hogy nem felvásárlási jegyet kap az eladásról....
loncika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

őstermelő nyugtaadási kötelezettsége

HozzászólásSzerző: boborgabor » szer. aug. 27, 2008 5:17 am

Kedves Válaszolók!

Megköszönöm segítségeteket és azt hiszem fogok nyugtázni, jobb a békesség alapon!

Tisztelettel és köszönettel: B. néni

boborgabor
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég