Adófórum

Adózási és számviteli információk

Értékesítés és számlázás más nevében

Számlázás

Értékesítés és számlázás más nevében

HozzászólásSzerző: fcsaba80@freemail.hu » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!
Kereskedelemmel kapcsolatos kérdésem lenne, hátha valaki már találkozott hasonlóval. Adott egy internetes kereskedelemre szakosodott cég, a régi szab ályok szerint még kellett nekik üzlethelyiség, amit még nem adtak vissza, viszont soha nem használták csak a termékeket raktározzák benne. A szomszéd üzlet vezetőe jelentkezett, hogy ő árulná a termékeket a saját boltjában jutalék ellenében. Hogy lehet ezt kivitelezni, nekem két lehetséges megoldás jutott eszembe, bár az egyik jogszerűségével kapcsolatban vannak aggályaim:
- a szomszéd üzlet kap bizonyos készletet, amivel hónap végén elszámol és a vételárát kifizeti az ügyfelemnek (a vételár nyilván már a jutalékkal csökkentett ár lenne)
- a szomszéd üzlet szintén kap egy bizonyos induló készletet, de az ügyfelem nevében értékesít. Nem tudom, hogy ez működhet e lévén hogy készpénzes értékesítésről van szó (vagyis pénztárgépbe kellene ütni mindent).
Szerintetek a második megoldás működőképes lehet, ha igen hogyan?
Előre is köszönöm a válaszokat.
Csaba
fcsaba80@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Értékesítés és számlázás más nevében

HozzászólásSzerző: hvanna » szomb. júl. 12, 2008 6:14 am

 

T.fcsaba !

A második megoldást  tartom jobb és  szabályosnak abban az esetben ha  a vállalakozás pénztárgépét is használja  az értékesítést vállaló szomszéd üzlet.

A  szomszéd üzlet pénztárgépébe (sajátjába)nem lehet beütni, összemosni az értékesítést, mert akkor a kiadott nyugta nem stimel stb.

Azt is megfontolnám, hogy az szomszéd üzlet egyben ( kalkulálva bizonyos haszon megosztását ( átutalással)egyben megvásárolná az értkesítésre váró terméket, Ő értékesítené, az Ő tevékenységi körében. és akko nem kellene pénztárgép külön.

Üdv:hvanna 

 

 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Értékesítés és számlázás más nevében

HozzászólásSzerző: loncika » szomb. júl. 12, 2008 6:36 am

Én a "bizományba átvett/átadott készlet" módszerét alkalmaznám.

Bizományba átvett leltárral átadnám a készletet a bolt vezetőjének, ajánlott eladási áron. A szerződéseben rendelkezni kell, hogy jogosult lesz-e az árváltoztatására, és hogy hogyan történik az elszámolás, időszak, leltár stb.

Természetesen a teljes eladási forgalmat be kell ütni a pénztárgépébe, Az elszámolási időszak végén az eladott termékek leltára alapján számitott értéket kiszámláznám neki, és ezek után ő pedig az időszakra jutó jogos jutalékot számlázná vissza.

Nem lehetetlen, de azt nehéz megoldani  és nem is praktikus, hogy még egy másik pénztárgépet is beállitsanak a boltba ( az ügyfél nevében történő eladás célára) és mondjuk egy 100 tételből álló vevői kosarat kép külön pg-be üssön be az eladó.

Ha van a kereskedőnek elegendő forgótőkéje, abban az esetben meg is vehetné az induló készletet és máris nincs gond a leltárral.

loncika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Értékesítés és számlázás más nevében

HozzászólásSzerző: fcsaba80@freemail.hu » szomb. júl. 12, 2008 7:29 am

Úgy érzem, egy kis kiigazítzásra szorul a dolog. A pénztárgépbe beütés abban az esetben érdekelt volna csak, ha az ügyfelem nevében értékesít a szomszéd bolt, feltételezem ebben az esetben a saját gépébe már nem kell beütnie az értékesítést.

A két verzió tehát a következő: 

Az első esetben konkrétan arról lenne szó, hogy az ügyfél bizonyos készletet átad a szomszédnak - természetesen szállítólevéllel és át is vetetné-, a szomszéd a saját nevében értékesítené a termékeket, majd minden hónap végén a szomszéd által értékesített termékek kiszámlázásra kerülnének, a jutalékkal csökkentett áron.

A második esetben az ügyfelem úgy, mint az 1. verzióban átadja a készletet a szomszédnak szállítólevélen átvéve. Az értékesítések esetében én arra gondoltam, hogy nyugtát adna a szomszéd az értékesített termékekről, amit minden nap végén a saját pénztárgépében rögzítene az ügyfél, ennek az a hátráya, hogy minden nap fel kell keresnie a szomszédot és a nyugták alapján a pénztárgépbe beütni a tételeket. A szomszéd hónap végén a fogyás alapján jogosult a jutalék számlázására.

 

fcsaba80@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Értékesítés és számlázás más nevében

HozzászólásSzerző: andulka » szomb. júl. 12, 2008 9:33 am

Szia Csaba!

 

Az első verzió szerintem teljesen jó.

 

A második verzióval az a baj, hogy a pénztárgép használata kötelező, nem csak nap végén, hanem nap közben is, amikor a vásárló kifizeti a vásárolt terméket.

 

Maradjatok inkább a bizományosi értékesítésnél, tehát a szomszéd a saját nevében értékesít, a saját pénztárgépét használja, és bizonyos időszakonként elszámolnak az ügyfeleddel.

 

Andi 

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Értékesítés és számlázás más nevében

HozzászólásSzerző: zsonita » szomb. júl. 12, 2008 10:11 am

Szia Csaba!

 

 Ahogy leírtad, ilyen formában csak az első/a bizományosi /értékesítéselfogadható. Kötelező a pénztárgépben minden vásárló esetében beütni. Nem lehet nap végén, és nem lehet a nyugtát alkalmazni.

Az első variáció ahogy leírtad, ugy tökéletes.

Üdv.Zsonita 

zsonita
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Értékesítés és számlázás más nevében

HozzászólásSzerző: mazsi5 » szomb. júl. 12, 2008 12:31 pm

Szia Csaba!  Én azért körbe járnám a dolgot:  hogy akkor ügynöki,  vagy bizományos kontsrukcióról beszélünk-e, miről fog szólni a szerződés6megállapodás??  mert nekem valahogy gyanús az"  A" változatban említve, hogy: "szomszéd által értékesített termékek kiszámlázásra kerülnének, a jutalékkal csökkentett áron.

Igaz, hogy nem a 2008-as ÁFA tv.alapján, hanem még a korábbi hatályos szerint ÁFA hivatkozásokat hozza, de az APEH portálon van egy tájékoztató féle, nézd meg -, nehogy adóhiány, vagy egyéb szankció legyen a vége....: Nézd meg, hátha segít a helyes értelmezésben és eljárásban. Üdv.

Az ügynöki és a bizományi tevékenység elhatárolása az általános forgalmi adó tekintetében
2007.06.08.

 

mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Értékesítés és számlázás más nevében

HozzászólásSzerző: hvanna » szomb. júl. 12, 2008 12:37 pm

 

Szia Csaba !

Én megpróbálnám eladni az árút egy az egyben  mintahogy már irtam egy reális, számodra nem veszteséget eredményező áron és utánna a többi gond az övé.

 Nincs tovább akkor ügynöki, vagy bizományos értékesítés  értelmezgetés. Az APEH ha  úgy akarja beleköthet  mert minden ellenőrben van egy kis szubjektivitás.

Üdv:hvanna 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Értékesítés és számlázás más nevében

HozzászólásSzerző: andulka » vas. júl. 13, 2008 12:24 pm

Ez csak akkor működik, ha a szomszéd hajlandó megvenni a készletet. De ez azt jelenti, hogy neki kell megfinanszírozni az egész ügyletet - ehhez pedig pénz kell. És kockázatos is, hiszen a szám.techn. termékek ára folyamatosan változik - jellemzően csökken.

Ha a szomszéd nem akarja ezt a kockázatot felvállalni, akkor továbbra is a bizományosi értékesítés jöhet szóba.

 

Andi

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég