Adófórum

Adózási és számviteli információk

Fizetési mód ?!

Számlázás

Fizetési mód ?!

HozzászólásSzerző: Drea » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

A mai nap kaptam egy számítógéppel kiállított számlát ,amin a fizetési mód nem volt feltüntetve. A számla átutalásos lenne.Felhívtam a számla kibocsátóját,és azt mondta,hogy az új áfa törvény szerint nem kötelező feltüntetni a fizetési módot.A bizonylaton annyi utal a banki átutalásra,hogy oda van biggyesztve az "átutalási határidő",vagyis a fizetési határidő.

Végül abban maradtunk,hogy új számlát bocsátanak ki részünkre,és ráírják a fizetési módot.

 

Helyesen cselekedtem,vagy tényleg nem kell feltüntetni a fizetési módot?? Ti már "öreg rókák " vagytok a szakmában,és a segítségeteket kérem,hogy ti hallottatok-e már erről valamit?

Várom a véleményeteket!

Üdv: Drea 

 

 

Drea
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Fizetési mód ?!

HozzászólásSzerző: mazsi5 » csüt. júl. 03, 2008 5:52 pm

Számla adattartalma
169. § A számla kötelező adattartalma a következő:
a) a számla kibocsátásának kelte;

b) a számla sorszáma, amely a számlát kétséget kizáróan azonosítja;

c) a termék értékesítőjének, szolgáltatás nyújtójának adószáma, amely alatt a termék értékesítését, szolgáltatás nyújtását teljesítette;

d) a termék beszerzőjének, szolgáltatás igénybevevőjének adószáma, amely alatt, mint adófizetésre kötelezettnek a termék értékesítését, szolgáltatás nyújtását teljesítették, vagy amely alatt a 89. §-ban meghatározott termékértékesítést részére teljesítették;

e) a termék értékesítőjének, szolgáltatás nyújtójának, valamint a termék beszerzőjének, szolgáltatás igénybevevőjének neve és címe;

f) az értékesített termék megnevezése, annak jelölésére - a számlakibocsátásra kötelezett választása alapján - az e törvényben alkalmazott vtsz., továbbá mennyisége, illetőleg a nyújtott szolgáltatás megnevezése, annak jelölésére - a számlakibocsátásra kötelezett választása alapján - az e törvényben alkalmazott SZJ, továbbá mennyisége, feltéve, hogy az természetes mértékegységben kifejezhető;

g) a 163. § a) és b) pontjában említett időpont, ha az eltér a számla kibocsátásának keltétől;

h) az adó alapja, továbbá az értékesített termék adó nélküli egységára, illetőleg a nyújtott szolgáltatás adó nélküli egységára, ha az természetes mértékegységben kifejezhető, valamint az alkalmazott árengedmény, feltéve, hogy azt az egységár nem tartalmazza;


i) az alkalmazott adó mértéke;


j) az áthárított adó, kivéve, ha annak feltüntetését e törvény kizárja;


k) adómentesség esetében, valamint abban az esetben, ha adófizetésre a termék beszerzője, szolgáltatás igénybevevője kötelezett, jogszabályi hivatkozás vagy bármely más, de egyértelmű utalás arra, hogy a termék értékesítése, szolgáltatás nyújtása


ka) mentes az adó alól, vagy
kb) után a termék beszerzője, szolgáltatás igénybevevője az adófizetésre kötelezett;


l) új közlekedési eszköz 89. §-ban meghatározott értékesítése esetében az új közlekedési eszközre vonatkozó, a 259. § 25. pontjában meghatározott adatok;


m) utazásszervezési szolgáltatás nyújtása esetében jogszabályi hivatkozás vagy bármely más, de egyértelmű utalás arra, hogy a XV. fejezetben meghatározott különös szabályokat alkalmazták;


n) használt ingóság, műalkotás, gyűjteménydarab vagy régiség értékesítése esetében jogszabályi hivatkozás vagy bármely más, de egyértelmű utalás arra, hogy a XVI. fejezet 2. vagy 3. alfejezetében meghatározott különös szabályokat alkalmazták;


o) pénzügyi képviselő alkalmazása esetében a pénzügyi képviselő neve, címe és adószáma.
              -----------------------------------------------------------------  

Ha figyelmesen végig olvasod:  Akkor látni fogod, hogy nincs a kötelező elemek között a fizetési mód,  de egyébként nincs ott a teljesítés iőpontja sem. A telj.dátumát is akkor teszi kötelezővé, ha az eltér a számla kiállítás keltétől....      Hogy miért módosítottak azon, amit már minden számlázó program kezelt,   valamint miért nem kötelező kellék a fizetési határidő, ---- amikor a bankoktól kezdve a beszámoló készítéskor, a késedelmi kamat érvényesítésénél, felülvizsgálatánál   fontos, hogy mindkét fél ugyanazt azt az időponttól tekintse késedelmesnek esetleg a pénzügyi rendezést....  ----  gondolom csak azért,  hogy majd még nagyobb legyen a kavar.  Üdv.

mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Fizetési mód ?!

HozzászólásSzerző: linda26 » pén. júl. 04, 2008 10:01 am

Szia Drea!

Igaza van az előttem szólónak, nem kötelező feltüntetni a fizetési módot. Viszont tényleg félreértésre adhat okot. Én azt sem értem, hogy a kp-s számlára miért kell ráírni, hogy fizetve.

Üdv:

Linda

linda26
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Fizetési mód ?!

HozzászólásSzerző: mazsi5 » pén. júl. 04, 2008 11:06 am

Szia Linda!  Amelyik számlán előrenyomottan, tehát nevében szerepel, hogy készpénzfizetési számla, arra nem kell ráírni, hogy fizetve - ezt még sehol nem láttam előírva!  Ha valaki ilyen készpénzfizetési számlát ad ki, ott nem lehet kérdés, hogy ki van-e fizetve.  Arról nem is beszélve, hogy egy ilyen ráírást bárki írhat, tehát nem igazán jelent semmit.

 

mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Fizetési mód ?!

HozzászólásSzerző: Drea » csüt. júl. 17, 2008 4:05 pm

Köszönöm!

 

Üdv:Drea 

Drea
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 1 vendég