Adófórum

Adózási és számviteli információk

napidíj számlázása

Számlázás

napidíj számlázása

HozzászólásSzerző: Agnese721 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Mint idegenvezető a juttatásomat napidíjként - a munka tényleges elvégzése előtt - kapom a megbízótól. A kérdésem, hogy ez esetben mi a teljesítés időpontja? egy példa hogy mire is gondolok: az utazás ideje 5 nap január 11-16-ig.  a számla kelte (mondjuk) január 1. a fizetési határidő (mondjuk) || 15 nap.  Írhatom a teljesítés időpontjához hogy január 11.?

Még egy kérdés  szolgáltatás nyújtásnál  Mennyiséget kell  írnom. Például "M.e" 5, "Mennyiség": nap?

Előre is köszönöm a választ

Agnese721
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

napidíj számlázása

HozzászólásSzerző: mazsi5 » szomb. jún. 21, 2008 11:59 am

Egyéni vállakozóként dolgozol neki, vagy megbízási szerződéssel?
mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

napidíj számlázása

HozzászólásSzerző: Agnese721 » vas. jún. 22, 2008 10:24 am

Egyéni vállalkozóként.
Agnese721
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

napidíj számlázása

HozzászólásSzerző: mazsi5 » vas. jún. 22, 2008 1:34 pm

megtéveszető, hogy azt írod a napidíjadat....    Te akkor ev-ként tevékenykedsz, mint idegenvezető, van egy szerződéses díjat, ami nap X Ft, vagy konkrétan az adott útra x Ft, ..  ha a munkaelvégzését megelőzően veszel fel/veszel át a megbízótól pénzt, akkor az előlegnek minősül, szerintem a pénzátvételekor előlegről adsz számlát. Majd amikor teljesült a feladat, akkor kiállítódik a szolgáltatásról a számla, amiből minuszolódik a korábban kiszámlázott előleg. Szerintem a példa esetben az lenne a tényleges szolgáltatásról kiállított  számla helyesen, ha legkorábban 01.16 a számla kelte és 01.16 a teljesítés időpontja, a fizetési határidő, amiben megállapodtatok - vagy azonnali kp, vagy 8 napos átutalásos..stb.   Vonatkozó időszak: 01.11-16-ig.

A szolgáltatás teljesítését megelőzően átvett pénz, az előlegnek minősül.  Ha úgy állapodtatok meg az idegenvezetői vállakozási díjban, hogy napi x Ft+ÁFA, akkor nyilván a mennyiségi egység lehet nap, a mennyiség pedig 5-6 nap, az egységár pedig x Ft/nap  az érték ennek a szorzata. 

mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

napidíj számlázása

HozzászólásSzerző: Agnese721 » hétf. jún. 23, 2008 9:52 am

Igen ezt értem amit mondasz. Azért írtam napi díjat mert a külföldi tartózkodásom napi összegét kapom meg, nem mint előleg, hanem a teljes egy napra jutó jövedelmet, amiből én gazdálkodok hogy mennyit fordítok a saját étkezésemre. Tehát a szolgáltatás teljesítésekor már nincs miből levonni, mert nem kapok előleget. De szerintem az lesz, ahogy mondod úgy írom, azaz a szolgáltatás teljesítése és a számla kiállítása egy időpont és + 8 nap a fizetési határidő.
Agnese721
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

napidíj számlázása

HozzászólásSzerző: mazsi5 » hétf. jún. 23, 2008 10:43 am

Agnese!  Azért akadtam meg a napiíj kifejezésen, mert ev-ként dolgozol, tehát  szerintem az ev-v bevételeddel szemben számolhatsz el külföldi hivatalos útra tekintettel a bevételeddel szemben igazolás nélkül elszámolható napidíjat.  Te a szolgáltatásodról adsz számlát, az más kérdés, hogy az díj éppen mennyi.  Azt nem írtad, hogy milyen számviteli bizonylat alapján fizet ő neked teljesítést megelőzően pénzt? Mert ha azt hivatalosan fizeti, akkor az nálad előleg kapott, nála adott előleg.

- hivatali, üzleti utazás esetén az utazásra, a szállás díjára, külföldi kiküldetés esetén az utazásra, a szállás díjára fordított kiadás, továbbá az erről szóló kormányrendelet szerint naponta számított igazolás nélkül elismert költség, azzal, hogy e pont rendelkezése nem alkalmazható abban az esetben, ha az utazásra vonatkozó dokumentumok és körülmények (szervezés, reklám, hirdetés, útvonal, úti cél, tartózkodási idő, a tényleges szakmai és szabadidőprogram aránya stb.) valós tartalma alapján, akár közvetve is megállapítható, hogy az utazás csak látszólagosan hivatali, üzleti;

19. a hivatali, üzleti utazás esetén az utazásra, a szállás díjára, külföldi kiküldetés esetén az utazásra, a szállás díjára fordított kiadás, továbbá az erről szóló kormányrendelet szerint naponta számított igazolás nélkül elismert költség, azzal, hogy e pont rendelkezése nem alkalmazható abban az esetben, ha az utazásra vonatkozó dokumentumok és körülmények (szervezés, reklám, hirdetés, útvonal, úti cél, tartózkodási idő, a tényleges szakmai és szabadidőprogram aránya stb.) valós tartalma alapján, akár közvetve is megállapítható, hogy az utazás csak látszólagosan hivatali, üzleti;

 

mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

napidíj számlázása

HozzászólásSzerző: Agnese721 » csüt. júl. 17, 2008 4:19 pm

Köszönöm a válaszokat - hát ez utóbbiból nem sokat értettem, mert nem üzleti útról van szó. Aztán egyszerűen megoldódott a dolog a fizetésemről (ami mindegy minek nevezzük napidij, költség, szerződéses dij, megbizási dij, munkabér, előleg stb. - teljesen mindegy, mert ez a számlán nem szerepel -) kiadtam a számlát a teljesités időpontja az utazás vége, azaz az utolsó nap, a számla kelte amikor kiadtam a számlát az irodának, a fizetési határidő meg annyi amennyi... a számla kiállításától számított 15 nap. Rájöttem, hogy nem kell ennyire túl bonyolítani.

 

Agnese721
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég