Adófórum

Adózási és számviteli információk

elveszett számlakönyv

Számlázás

elveszett számlakönyv

HozzászólásSzerző: nmrozika » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Egyéni vállalkozó elhagyta a számlakönyvét. (Tényleg, nem "szándékosan") Bérbeadást számlázott, már volt benne erreaz évre néhány számla. Mit szoktak ilyenkor csinálni? Kell valahová jelenteni? Egy "jegyzőkönyvet" felvettünk, hogy a szigorú számozásúhoz tüzzük, de ez édeskevés szerintem....

Köszönöm, ha tudtok segíteni! Rozi

nmrozika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

elveszett számlakönyv

HozzászólásSzerző: lelik.istvan » kedd jún. 03, 2008 4:31 pm

Szia!

Egy ismerősöm hasonlóan járt. A jkv. felvétel és annak  a szigoru számadásu nyilvántartáshoz tűzése helyes volt. Én röviden a tömb nyilvántartási sorába is beirmám, hogy elveszett, ekkor, meg ekkor. De irjon egy tájékoztató levelet az APEH-nak is, hogy hol, mikor, milyen sorszámu tömböt hagyott el és hogy annak felhasználásáért további felelősséget nem vállal. De ha még precizebb /okosabb/ akar lenni, akkor az egyik  helyi /megyei, városi, fővárosi/ sajtótermékben is felad egy hirdetést:  ilyen sorszámtól ilyen sorszámig stb.. számlatömb elveszett, használata érvénytelen. /bélyegzők elvesztésénél is szoktak ilyet csinálni/

Az APEH részéről 2 dolog adaódhat: mint ismerősömnél, be se hivták jkv-zésre vagy a másik, hogy behivják /vagy kimennek hozzá/ ellenőrzésre. 

Üdv: Pista 

lelik.istvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

elveszett számlakönyv

HozzászólásSzerző: lelik.istvan » kedd jún. 03, 2008 4:32 pm

Szia!

Egy ismerősöm hasonlóan járt. A jkv. felvétel és annak  a szigoru számadásu nyilvántartáshoz tűzése helyes volt. Én röviden a tömb nyilvántartási sorába is beirmám, hogy elveszett, ekkor, meg ekkor. De irjon egy tájékoztató levelet az APEH-nak is, hogy hol, mikor, milyen sorszámu tömböt hagyott el és hogy annak felhasználásáért további felelősséget nem vállal. De ha még precizebb /okosabb/ akar lenni, akkor az egyik  helyi /megyei, városi, fővárosi/ sajtótermékben is felad egy hirdetést:  ilyen sorszámtól ilyen sorszámig stb.. számlatömb elveszett, használata érvénytelen. /bélyegzők elvesztésénél is szoktak ilyet csinálni/

Az APEH részéről 2 dolog adaódhat: mint ismerősömnél, be se hivták jkv-zésre vagy a másik, hogy behivják /vagy kimennek hozzá/ ellenőrzésre. 

Üdv: Pista

lelik.istvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

elveszett számlakönyv

HozzászólásSzerző: lelik.istvan » kedd jún. 03, 2008 4:36 pm

Bocsi a kettős feltöltésért,  azért ismételtem meg, mert első alkalommal hosszu ideig nem jelent meg!

Üdv: Pista 

lelik.istvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

elveszett számlakönyv

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » kedd jún. 03, 2008 5:26 pm

Szia! Volt hasonló esetem, régebben, akkor azt a tanácsot kaptam az APEH-tól, írjam meg a tényt és közöljem sorszámát ,az utolsó kitöltött lap számát. Ezt tűztem a nyilvántartás mellé. Nem reagáltak rá, de úgy gondolom a vállalkozó egy kicsit védve volt ezzel. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

elveszett számlakönyv

HozzászólásSzerző: nmrozika » szer. jún. 04, 2008 6:25 am

Köszönöm! Rozi
nmrozika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron