Adófórum

Adózási és számviteli információk

teljesítés dátuma és a kiállítás

Számlázás

teljesítés dátuma és a kiállítás

HozzászólásSzerző: Kása » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Azt hallottam,hogy 2008-tól az új áfa tv. alapján a számlán a teljesítés dátuma nem lehet korábbi mint a számla kiállításának dátuma?
Kása
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

teljesítés dátuma és a kiállítás

HozzászólásSzerző: kaloczy » hétf. jún. 02, 2008 9:38 am

Szia! Azt esetleg nem hallottad, hogy melyik paragrafus alapján?

(Mert szerintem ez az osztogattak/fosztogattak  eset.)

Zsuzsa 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

teljesítés dátuma és a kiállítás

HozzászólásSzerző: M.Éva » hétf. jún. 02, 2008 9:43 am

De, max. 15 nappal.

A törvény szerint a teljesítéstől számított 15 napon belül kell a számlát kiállítani!

Üdv:Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

teljesítés dátuma és a kiállítás

HozzászólásSzerző: kaloczy » hétf. jún. 02, 2008 10:15 am

Éva!

Ez csak azt jelenti, hogy az ennél később kiállított számla esetén mulasztási bírság esete foroghat fent. (Ha belefut egy ellenőrzésbe.)

Ha azonban valamilyen/bármilyen okból kifolyólag mégis 15-nél több nap telik el a kiállítás és a teljesítés között, akkor azért a valódiság elvét kell elsődlegesen szem előtt tartani. 

Tehát taxatíve nincs megtiltva. Csak bizonyos következményei lehetnek.

Zsuzsa 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

teljesítés dátuma és a kiállítás

HozzászólásSzerző: M.Éva » hétf. jún. 02, 2008 10:28 am

Ha valami szabad,annak nincsen következménye:))

163. § Az adóalany a számla kibocsátásáról legkésőbba) a teljesítésig,b) előleg fizetése esetében a fizetendő adó megállapításáig,de legfeljebb az attól számított 15 napon belül köteles gondoskodni.

Szerintem egyértelmű.

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

teljesítés dátuma és a kiállítás

HozzászólásSzerző: kaloczy » hétf. jún. 02, 2008 11:36 am

És ha bármilyen okból kifolyólag mégsem sikerül 15 napon belül kiállítani a számlát? Akkor a vevőnek hawai?? Mert számla hiányában fizetni nem fog, az zicher. 

Zsuzsa 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

teljesítés dátuma és a kiállítás

HozzászólásSzerző: M.Éva » hétf. jún. 02, 2008 12:50 pm

Akkor felvállalják a következményeket.

Az eredeti kérdésre válaszoltam, ami arra vonatkozott,mi a törvényi szabályozás.

Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

teljesítés dátuma és a kiállítás

HozzászólásSzerző: melcsi62 » hétf. jún. 02, 2008 1:02 pm

Ez így önmagában nem igaz!  Gondoljunk csak azokra a számlákra, ahol a teljesítés időpontja a fizetési határidővel egyezik meg!!  Azért a fizetési határidő nagy általánosságban mégis csak későbbi lehet, mint a számla kiállítása. Mire fizessen, ha ha nincs számla a kezében?! 

Van számlázási kötelem, - de mint sok mindent, ezt is hülyén fogalmazták meg, csak ebből a kérdésből, hogy akkor mikortól a 15 napon belül??? jó pénzt kereshetnek a pénzes tájékoztatókon, szaklapokkal,egyéb kiadványokkal - de, ha valaki a normál (nem un. folyamatos, határidős elszámolásos) értékesítés esetén nem tartja a 15 napot, attól még a vevő a számlát nem kifogásolhatja meg.

Nálam a kedves partnerek azt a gyakorlatot vették fel, hogy a számlának adnak olyan számla keltét, ami jó nekik a 15 napon belül, érdekes módon mégis az előző havi számlák a következő hónap 19-20-án (ÁFA bevallás!!) illetve azt követően érkeznek meg.  Jó előírás! Nem arra hoztak döntést, hogy a vevő azért meddig kapja meg a számlát, hanem csak a kiállításról. Ma kaptam egy olyan számlát, amit állítólag március 17-én állítottak ki és ma volt a postafiókban a postán, a postai felvétel dátuma 05.30. 

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

teljesítés dátuma és a kiállítás

HozzászólásSzerző: M.Éva » hétf. jún. 02, 2008 2:00 pm

Melcsi!

Én nem látom az ellentmondást:

163. § Az adóalany a számla kibocsátásáról legkésőbba) a teljesítésig-  kitétel pont azt jelenti, ha a fizetési határidő egyenlő a telj. idővel és azt akarod,hogy az ügyfél fizessen, akkor előtte kiállítod a számlát, a teljesítésig, teljesen törvényszerűen!! Az egysz.kp-s számla is megfelel ennek.

Én könyvelőként örülnék, ha a 15 napra rá lehetne szorítani a vállalkozásokat, mert már unom a sok áfa önrevíziót!

Üdv:Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

teljesítés dátuma és a kiállítás

HozzászólásSzerző: mogyoró » hétf. jún. 02, 2008 8:02 pm

 

Szia Kása!

Bemásolok egy 01.23-i apeh honlapon megjelent állásfoglalást. Ebből csak az a tanulság, hogy az APEH a főnök, mindegy mi van a törvényben.

A számla akkor is megfelel az adólevonási jog gyakorlásának tárgyi feltételeként, ha azt a számlakibocsátó a teljesítést követő 15 napon túl állítja ki2008.01.23. Az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvény (továbbiakban: áfatörvény) 127. § (1) bekezdés a) pontja alapján az adólevonási jog gyakorlásának tárgyi feltétele (az áfatörvény 120. § a) pontjában említett esetben), hogy az adóalany személyes rendelkezésére álljon a nevére szóló, az ügylet teljesítését tanúsító számla. A számla kötelező adattartalmát az áfatörvény 169. §-a rendezi.Az áfatörvény 163. §-a alapján az adóalany a számla kibocsátásáról legkésőbb a teljesítésig, előleg fizetése esetén a fizetendő adó megállapításáig, de legfeljebb ezen időpontoktól számított 15 napon belül köteles gondoskodni. Amennyiben a számlát az áfatörvény 169. §-ában meghatározott adattartalommal bocsátották ki, akkor az adott számla az adólevonás tárgyi feltételeként minden további nélkül elfogadható abban az esetben is, ha annak kibocsátására nem az áfatörvény 163. §-ában meghatározott 15 napon belül, hanem azon túl kerül sor.

Üdvözlettel

Mogyoró

mogyoró
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Következő

Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron