Adófórum

Adózási és számviteli információk

rezsi számlázása

Számlázás

rezsi számlázása

HozzászólásSzerző: editeko » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Amennyiben a bérleti díj tartalmazza az általányrezsit, hogy lehet külön-külön feltüntetni a számlán?Milyen SZJ számot írjak az általányrezsihez?
editeko
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

rezsi számlázása

HozzászólásSzerző: simke » pén. máj. 23, 2008 11:01 am

Ha a rezsiköltségeket pontosan a mérőóra szerint számlázza tovább, és a vállalkozás áfa alany, akkor áfásan kell kiszámlázni. Ha a rezsiköltségeket csak valamilyen szerződésben meghatározott átalány alapján számítják ki, mert azt mérőórával nem mérik (pl többen használnak egy helyiséget) akkor a bérleti díj részévé válik és adómentesen kell számlázni.Ha az adott szolgáltatás vagy termék SZJ, vagy VTSZ számmal szerepel a törvényben, akkor a statisztikai besorolási számot is fel kell tüntetni.

Ebből kiindulva szerintem nem kell szj számot feltüntetni, és nem is találtam ilyet, hogy átalány rezsihez szj szám. Az áfa trv. pl. a telefonra vonatkozóan tételesen felsorolja az szj számokat, de ha egyébként nem kéri, akkor nem kötelező. De ismétlem, ez csak az én vélyeményem

Üdv Etus 

simke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

rezsi számlázása

HozzászólásSzerző: validitas » pén. máj. 23, 2008 11:24 am

Ha a szerződésben úgy van rögzítve, hogy a bérleti díj x Ft/hó(vagy negyedév, vagy bármi), amely tartalmazza a rezsiköltségeket is, akkor nem kell a számlán mást szerepeltetni, csak bérleti díjat.

Ha úgy szól, hogy havi x Ft bérleti díj || X Ft rezsiátalány, akkor ezt kell feltüntetni. Nálam is van ilyen, bérleti díj x Ft, szerződés szerinti rezsi költség y  Ft. A rezsi felveszi a bérl.díj áfa kulcsát. SZJ számot nem kell feltüntetni. Csak akkor kell, ha az áfa-tv. is arra hivatkozik. Pl. hulladékértékesítésnél kötelező.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég