Adófórum

Adózási és számviteli információk

kiállítási szabály: szlával egy tek.alá eső okirat

Számlázás

kiállítási szabály: szlával egy tek.alá eső okirat

HozzászólásSzerző: Cininéni » csüt. máj. 29, 2008 3:27 pm

Azt gondoltam mára már lesz egy jó csomó vélemény és tapasztalat írás ezügyben. Sajnos nem. Ezért nagyon várnám a segítséget.

Ma azt hallottam, hogy ha pld. 2005.évi számlát kell javítani cím elírás miatt, akkor az akkor aktuális jogszabályok szerint lehet csak most 2008-ban javítani? Ha pedig 2006-ban, akkor meg a szintén akkor aktuális miatt?

Tehát igaz, hogy 2008 évben a 2006-ban hibás címmel írt számlát nem lehet javítani számlával egy tekintet alá eső okirattal?

Gondolom már más is találkozott ilyennel....várnám a vélemények, válaszok garmadát. Köszönöm!Cininéni

Cininéni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

kiállítási szabály: szlával egy tek.alá eső okirat

HozzászólásSzerző: Cininéni » hétf. jún. 02, 2008 8:43 am

Várnám a segítségeteket, mivel toporgok egy helyben, és ez nem szabadna,hogy egy megoldhatatlna probléma legyen.
Cininéni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

kiállítási szabály: szlával egy tek.alá eső okirat

HozzászólásSzerző: Cininéni » kedd jún. 03, 2008 10:54 am

Elvileg nem kell az eredeti számla teljesítési idejét és esedékességét feltűnttni a szlával egy tekintet alá eső okiraton, viszont a számlázó programok eleve kérik. Ezért nem tudom,hogyan lehet megoldani,ha egy okiraton több egy adóbevallási időszakra eső számlát szeretnénk javítani. Mivel mindnek más a teljsítési ideje. /mivel lehet több számlát is javítani,ha egy bevallási időszakra esnek/, de fizikailag hogyan.
Cininéni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Előző

Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron