Adófórum

Adózási és számviteli információk

Közös költség számlázása

Számlázás

Közös költség számlázása

HozzászólásSzerző: Fildi » szer. okt. 04, 2006 6:01 am

sziasztok,

Mégegyszer köszönöm a hozzászólásokat..., fentikre az Apeh-tól is kértem állásfoglalást, mely a múlt héten felkerült kérdések-válaszok között szerepelt is. E szerint a Kft-nek a közös költségről számlát kell kibocsátania, - függetlenül attól, hogy a társasháznak mi a teendője - olyan áfa kulccsal amilyennel a bérleti díjat is számlázza (tárgyi mentes v. 20 %).

 

Fildi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Közös költség számlázása

HozzászólásSzerző: negyszelvesz » szer. nov. 01, 2006 5:35 am

Szia,

Kívánxsi vagyok, hogy mi lesz az Állásfoglalásban, én 10 évig könyvelőként egy társasház közös képviselője is voltam és eléggé sok mindenbe beletanultam ennek kapcsán. Egyrészt ott kezdődik az ügy, hogy ha a társasház közös költséget szed csak be, akkor nem kell számlát kiállítania, nem is adhat, hiszen még bejelentkeznie sem köteles, ha nincs adóköteles tevékenysége. Ha be is jelentkezik, valószínűleg nem fog az ÁFA-körbe bejelentkezni

Mi számlát helyettesítő okmányt adtunk minden hónapban, ez azóta Elszámolási bizonylat névre hallgat, valamint minden évben adtuk a közgyűlési határozatot a közös költségről és egy kimutatást a cég befizetéseiről, egyenlegéről. Igy együtt gondolták úgy a könyvelők is, hogy a cégeknél le tudják könyvelni a közös költséget.

Ha még tovább is érdekel a dolog, szívesen küldök egy ilyen bizonylat mintát, meg valahol vannak is ilyen társasházi könyveim, ahol ezekre vannak példák is, én is onnan vettem, akkor megkeresem.

 Üdv.

 Gabi

negyszelvesz
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Közös költség számlázása

HozzászólásSzerző: smajor@freemail.hu » szer. nov. 01, 2006 6:50 am

Itt van az APEH véleménye: http://www.apeh.hu/informacio/allasf/aee2006_7.htm#64
smajor@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Előző

Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég