Adófórum

Adózási és számviteli információk

nyugta-pénztárgép???

Számlázás

nyugta-pénztárgép???

HozzászólásSzerző: K.ZS. » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

 lehet, hogy hülyeséget kérdezek...

Van egy egyéni vállalkozó, aki manikűrös, és kijár az ügyfelekhez. Mindig nyugtát állít ki, ha kérnek számlát, akkor számlát. Ugye ebben az esetben nem kell neki pénztárgép?

Zsu 

K.ZS.
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

nyugta-pénztárgép???

HozzászólásSzerző: alexa7201 » csüt. máj. 08, 2008 11:52 am

Szia!

Ilyenkor biztosan nem kell pénztárgép

alexa7201
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

nyugta-pénztárgép???

HozzászólásSzerző: garbo50 » csüt. máj. 08, 2008 11:59 am

Szia Zsu!

A manikürösnek olyan a megitélése, mint a kozmetikusnak, fodrásznak. Abban az esetben ha árulnak is valamit, nem csak szolgáltatást végeznek pénztárgépre kötelezettek. Tehát ha lakkot árul, vagy lakklemosót, vagy műkörmöt,....abban az esetben kell, ha ilyen nincs jó a nyugta, illetve számla. Egyébként itt lépne be, hogy pénztárgép helyett számlát ad, de akkor mindenről, nyugtaadás ekkor nem lehetséges.

36_1_11.gif

Üdv

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

nyugta-pénztárgép???

HozzászólásSzerző: Katuka » csüt. máj. 08, 2008 12:14 pm

ilyenkor jön az egyik egyéni vállalkozóm problémája: eleve ha kereskedik is, akkor ez a kereskedelem üzlethez kötött, hiába ő jár ki az ügyfélhez és viszi ki a megrendelt árut. Pont most futott az egyik ügyfelem ebben egy kört, tehát ezért írom ezt. Röhej, de ez van. Eleve valóban kellene a pénztárgép, de pont én tettem fel az ominózus kérdést, hogy mikor mentesül a pénztárgép alól...hát szerintem pont a te esetedben is, de ilyenkor viszont minden esetben számlát kell adnia.
Katuka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

nyugta-pénztárgép???

HozzászólásSzerző: K.ZS. » csüt. máj. 08, 2008 12:16 pm

Szia Katuka!

 

Számlát kell minden esetben kiállítania? Nem elég a nyugta és számla csak akkor ha valaki kéri?

vagy én értem félre azt, amit írtál... 

Zsu 

K.ZS.
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég