Adófórum

Adózási és számviteli információk

Fuvarozás: Kiállási díj áfa mértéke

Számlázás

Fuvarozás: Kiállási díj áfa mértéke

HozzászólásSzerző: blui » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Magyar fuvarozó cég vagyok. Magyar megbízó fuvarmegbízást ad. Autó kiáll a felrakó helyre, de időközben a megbízást visszamondták. A kiállási díjat milyen áfa mértékkel kell kiszámlázni? Véleményem szerint szerint a kiállási díj kötbérnek minősül, és nem ezért nem tartozik az áfa hatálya alá. (Az ado.hu - n van egy válasz erre a WE-1826 sorszám alatt, azonban nem vagyok jogosult elérni.) Várom a véleményetek:

 

blui
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Fuvarozás: Kiállási díj áfa mértéke

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » pén. jan. 12, 2007 10:10 am

Szerintem csak a szerződéstől függ!

Üdvözlettel: Gyergyói István

gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Fuvarozás: Kiállási díj áfa mértéke

HozzászólásSzerző: mocsar » szomb. jan. 13, 2007 1:22 pm

Szia

Én a kiszállást is 20% Áfával számlázom. Nem találtam utalást arra sehol, hogy ezt másképp kelleni számlázni. Ha időközben a megbízást visszavonják eldöntheted, hogy az ügyfél mit érdemel. Nálunk előfordul, hogy ki sem számlázzuk, ha gyakori megrendelésről van szó belefér egy kis lojalitás

Edit

mocsar
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Fuvarozás: Kiállási díj áfa mértéke

HozzászólásSzerző: picur76 » hétf. jan. 29, 2007 12:15 pm

Szia!

Ha simán kiszállást számlázol, szerintem 20% az áfa. De ha a szerződésben van külön utalás arra, hogy meghiúsulás esetén a megrendelőnek milyen fizetési kötelezettsége van, az lesz a mérvadó. De akkor is inkább kártérítésről lehet szó. Ha nincs szerződésben kikötve, marad a 20% áfa kulcs, mert nem fuvar lesz a gazdasági esemény, hogy alkalmazhatnál kedvezményezett áfa kulcsot.

Picur

picur76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Fuvarozás: Kiállási díj áfa mértéke

HozzászólásSzerző: Napraforgó » vas. feb. 18, 2007 9:45 pm

Szia! Ha kiállási díj, akkor nem lehet kötbér akkor sem, ha meghíúsul a fuvar. Ez is egy gazdasági esemény! Ígyhát 20% Áfá-s! Ha sűrűn előfordul akkor rögzíts le a szerződésbe miért és minek kívánod nevezni a hasonló eseteket (pl:szerződésszegés miatti kártérítés-ahogy Picur is írta) vagy a  szerződésben ezt vedd magasabb, a fuvardíjat pedig kisebb mértékűre, hogy egy kis kárpótlás is érjen.  ÜdV.Napraforgó
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég