Adófórum

Adózási és számviteli információk

számla helyesbítés vagy stornózás

Számlázás

számla helyesbítés vagy stornózás

HozzászólásSzerző: ktucsu » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

A következő kérdésben szeretném a segítségeteket kérni: 2007 évi számlát hogyan javítok, ha csak részben történt meg a teljesítés, ezért a  kiállított számla összegét csökkenteni kellene. Így a bevallot és megfizetett Áfa is csökken. Az Áfát önrevíziózom? Az eredeti számla összegéről kiállítok egy mínuszos számlát és a helyes összegről egy újat? (A teljesítés időpontja nem változik) . Ezt hogyan kell dokumentálni, hogy az apeh-nak is megfelelő legyen.

ktucsu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

számla helyesbítés vagy stornózás

HozzászólásSzerző: M.Éva » hétf. ápr. 21, 2008 12:26 pm

Szia!

Elküldöm azt a leírást, amit az ügyfeleimnek is szoktam:

  HELYESBÍTŐ SZÁMLAHa a számla kiállítása után derül ki, hogy a számlában feltüntetett adóalapot, mennyiséget, áfát módosítani kell, vagy az áfát utólag akarják felszámítani, akkor helyesbítő számlát kell kiállítani.Helyesbítő számla kötelező tartalma:
·         helyesbítés ténye, (célszerű a számla tetejére jól láthatóan ráírni, hogy HELYESBÍTŐ SZÁMLA) ·         eredeti számla azonosító adatai (eredeti számla sorszáma), ·         eredeti tételek, ·         módosító tételek, ·         különbözet.
Helyesbítő számla szerepeltetése az áfa bevallásban
·         a számla kiállítójának a kibocsátás napját tartalmazó áfa bevallásban kell a helyesbítést szerepeltetni, ha a helyesbítés következtében az adóalap ill. az adó összege csökkent. Önellenőrzést kell végeznie és az eredeti áfa bevallásban kell szerepeltetnie, ha a helyesbítés áfa fizetési kötelezettséget eredményez.

·         a számla befogadójának a számlát minden esetben a helyesbítés időszakának áfa bevallásába kell beállítania

Üdv:Éva

 

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

számla helyesbítés vagy stornózás

HozzászólásSzerző: simke » kedd ápr. 22, 2008 3:47 am

Szia!

Amit még hozzátennék az előttem szólóhoz, hogy egy számlán belűl is megteheted ezt a két lépést. Rá lehet írni, hogy helyesbítő számla, de már ez sem kötelező, mert ki fog derülni a tartalmából. Hivatkozol az eredeti számlára. Tételek: első sorban az eredeti tétel, alatta a módosított adóalap minusz előjellel, így ha jól vettem ki, akkor nálad (mint számla kibocsátónál csökken az áfa) nem kell önreviziód beadnod, csak a számla kelte fog változni, és abba az időszakba számolod el az áfa csökkenést, amikor a számla kelte van.

Üdv Etus 

simke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

számla helyesbítés vagy stornózás

HozzászólásSzerző: ktucsu » kedd ápr. 22, 2008 7:06 am

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat.

Azt szeretném még kérdezni, hogy ha nem önrevíziót adok be az áfa csökkenése miatt, akkor az aktuális bevallásban hol szerepeltetem a helyesbítés miatti csökkenést? Az sem probléma, hogy másik évről van szó. A helyesbített számla 2007 évi, amit 2008-ban helyesbítek? A könyvelésben hogy szerepeltetem?

Köszi: Tucsi 

ktucsu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

számla helyesbítés vagy stornózás

HozzászólásSzerző: M.Éva » kedd ápr. 22, 2008 8:22 am

  a számla kiállítójának a kibocsátás napját tartalmazó áfa bevallásban kell a helyesbítést szerepeltetni, ha a helyesbítés következtében az adóalap ill. az adó összege csökkent. 

Nem kell önrevíziózni, a csökkenés eleve lecsökkenti a tárgyidőszaki áfá-dat!Idén még negatív tartományba is átmehet, ha nagyobb a csökkenés mint a mostani fizetendőd!

Üdv:Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég