Adófórum

Adózási és számviteli információk

Eltérés folyószámla egyeztetésnél

Számlázás

Eltérés folyószámla egyeztetésnél

HozzászólásSzerző: Napraforgó » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Abban kérem a véleményeteket, hogy mit tennétek, ha az évvégi folyószámla egyeztetés során a partner nem azt az egyenleget igazolja viisza, ami a vevő-folyószámláján van.

Konkrétan: MULTI cég cirka 20 millióval kevesebbet igazol vissza, mivel "Ő" nem a teljesítés alapján "veszi be" a számlákat, hanem a "beérkezés" szerint. Továbbá, a kiegyenlítés is "visszabeszél", mivel ő elutalja az összeget dec.30-31-én, a cég számlájára viszont csak jan.2-án kerül.

Már annyit telefonálgattam velük, de egyszerűen nem hajlandóak a teljesítés szerint könyvelni illetve az egyeztetést ez szerint visszaigazolni. (ha ezeket az eltéréseket beszámítom, akkor "pontos" lenne).

Üdv:Napraforgó

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Eltérés folyószámla egyeztetésnél

HozzászólásSzerző: markne » szer. ápr. 16, 2008 3:54 am

Szia, Napraforgó!

Szerintem más lehetőséged nem nagyon van, mint írásban közölni velük az eltérést, ennek okát és tértivevényes levélben elküldeni. a másolatot pedig a az egyenlegközlő levéllel együtt lefűzni, és mivel Te biztos vagy a dolgodban, bármikor, bárkinek tudod igazolni, hogy helyesen jártál el. Az ő adminisztrációjukban nem tudsz rendet tenni, legyen ez az ő problémájuk.

Nekem jobb öteletem nincs.

Üdv: Rózsa

markne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Eltérés folyószámla egyeztetésnél

HozzászólásSzerző: HIDNA » szer. ápr. 16, 2008 4:58 am

Szerintem nekik kell közölni az eltérés okát, és így nincs probléma.

Klári

HIDNA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Eltérés folyószámla egyeztetésnél

HozzászólásSzerző: M.Éva » szer. ápr. 16, 2008 6:13 am

Mivel az eltérést Napraforgó is tudja, itt az az igazi probléma, hogy a mérlegbe a vevő által elfogadott követelésünket állíthatjuk be, és 20 millió nem kevés eltérés.Talán meg kellene bontani év végén elismert követelésre és vitatott követelésre, a kieg . mell.-ben szövegesen indokolni és nyitó rendezőben visszavezetni a helyére.

Jobb ötletem nincsen!

Üdv:Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Eltérés folyószámla egyeztetésnél

HozzászólásSzerző: Napraforgó » szer. ápr. 16, 2008 10:48 am

Sziasztok!

Már váltottunk egyenlegközlőt, ők is leírták az "eltérés okát" , innen tudom miből adódik a különbség. Még az a gondom, hogy a válaszlevélben közölték hogy "nem értenek egyet", és ugye csak azt szabadna beállítani a mérlegbe, ami nem vitatott. De hát ez lehetetlen!!!

Valóban jó ötlet, hogy mégegyszer elküldöm (az első is tértis volt), megbontom vitatottra és elfogadottra, majd ezt a kieg.mellékletben  leírom.

Üdv:Napraforgó

 

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Eltérés folyószámla egyeztetésnél

HozzászólásSzerző: validitas » szer. ápr. 16, 2008 10:56 am

Szia Napraforgó!

Szerintem meg ne csinálj ebből problémát. Ugyanis az egyenlegközlőn ők megírták, miért nem értenek egyet az általad feltüntetett egyenleggel. Ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy a teljesítést vitatnák vagy nem fogadnák el. Pusztán azt, hogy ezzel írásba is adták, hogy ők számvitelileg vagy nem jól jártak el, vagy előbb van náluk jóval a mérlegkészítés időpontja. Ráadásul, ha dec. 30-án az ő bankszámlájukat beterhelték, de neked csak jan. 2-án írták jóvá, akkor teljesen jogos, hogy nem egyeztek, az nem hibás, nem vitatott. Attól meg a te adatod, a te mérlegkészítési időpontoddal, ill. számviteli tv. szerint helyes. Állítsd be nyugodtan. Hiszen amit már át is utaltak, az teljesen egyértelmű, hogy elfogadott követelés.De akár a könyvvizsgálóval is megbeszélheted, szerintem ő is ezt fogja mondani.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Eltérés folyószámla egyeztetésnél

HozzászólásSzerző: Napraforgó » szer. ápr. 16, 2008 11:02 am

Köszi mindenkinek! Akkor nem problémázok tovább, az ötletekkel viszont élek. Üdv:Napraforgó
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron