Adófórum

Adózási és számviteli információk

Láncügylet

Számlázás

Láncügylet

HozzászólásSzerző: muzlierik » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy mi értékesítettünk árut egy német cégnek, Ő szervezte le a fuvart. Ki állítottam neki a számlát adó mentesen.És amikor be akartuk szerzni a fuvarokmányokat kiderült hogy Ő közvetlenül tőlünk elvitte egy 3. országba az árut. Most akkor ez lánc ügylet? Ha igen akkor most így jó a számlám vagy nem?

muzlierik
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Láncügylet

HozzászólásSzerző: M.Éva » pén. ápr. 11, 2008 3:04 am

Szia!

Ez EU-s értékesítés, hiszen teljesült, hogy az áru elhagyta az országot!

Részetekre lényegtelen, hogy hova szállította a vevő az árut, hiszen neki számláztad ki.

Nem tartozik a láncügyletek körébe.

Üdv:Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Láncügylet

HozzászólásSzerző: biarnei » pén. ápr. 11, 2008 6:46 am

Szia!

Egyetértek Évával!

Szerintem csak akkor lenne láncügylet, ha a 3. országbelinek számláztad volna az árut, s a német cégen keresztül bonyolítottátok volna le a szállítást (ha már mindenkit bele akarunk venni). Te  csak szerezd be a német cégtől a kiviteli bizonylatot, a számlát pedig ne módosítsd.

üdv: Biarnei

biarnei
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Láncügylet

HozzászólásSzerző: muzlierik » pén. ápr. 11, 2008 8:32 am

Sziasztok!

 Szerintetek ehez elég a speditör igazolás, meg ha kérek egy igazolást a külföldi partnertől hjogy átvette az árut, mert sajnos CMR-t nem fogunk vissza kapni. Esetleg van arra lehetőség hogy ha ellenőrzés van nálunk akkor a speditör cég megküldi a a vámpapírokat amin Németo.-ból elhagyta az árut.

muzlierik
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Láncügylet

HozzászólásSzerző: muzlierik » pén. ápr. 11, 2008 8:32 am

Sziasztok!

 Szerintetek ehez elég a speditör igazolás, meg ha kérek egy igazolást a külföldi partnertől hjogy átvette az árut, mert sajnos CMR-t nem fogunk vissza kapni. Esetleg van arra lehetőség hogy ha ellenőrzés van nálunk akkor a speditör cég megküldi a a vámpapírokat amin Németo.-ból elhagyta az árut.

muzlierik
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Láncügylet

HozzászólásSzerző: biarnei » pén. ápr. 11, 2008 8:37 am

Szia!

Szerezz be amit csak tudsz!!  Én is voltam ilyen helyzetben, hiába ragaszkodtam az  APEH közlemény alapján a CMR-hez, nem kaptam meg. A főnököm "utasított" hogy legyen elég nekem a vevő nyilatkozata.

Üdv: Biarnei

biarnei
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Láncügylet

HozzászólásSzerző: muzlierik » pén. ápr. 11, 2008 4:33 pm

Szia Biarnei!

És utána volt nálatok APEH ellenőrzés. Ők is elfogadták? Mit írjon bele az igazolásba pontosan a partner?

 

muzlierik
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Láncügylet

HozzászólásSzerző: biarnei » hétf. ápr. 14, 2008 5:42 am

Szia!

Bocsánat, hogy csak most válaszolok.

Mellékelem a nyilatkozatot, amit végül is csatoltunk a számla mellé. APEH ellenőrzésbe még nem esett bele, de úgy gondolom, hogy ellenőr függő (ez is). Mint írtam, hiába ragaszkodtam a CMR-hez.....

NYILATKOZAT

   

Alulírott…………………………………….., mint Vevő aláírásra jogosult képviselője kijelentem, hogy fenti szállítótól a mai napon vásárolt árut Magyarországról székhelyemre kiszállítom, azt vállalkozási tevékenységemhez használom fel.

    

Tudomásom van arról, hogy jelen nyilatkozat alapján szállító-tekintettel a közösségen belüli értékesítés törvényi előírásaira- a kibocsátott……………………… sz. számláján ÁFA-t nem számít fel.

     

Kelt,………………….., 200...év…………………hónap………..nap

    

…………………………………….

Aláírás                                                                P.H.

  

Azonosító okmány típusa:………………………………..

Azonosító okmány száma:……………………………….

 

 

biarnei
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég